0 oy
204 göst.
Diğer kategorisinde (45 puan) tarafından
Kizlar ilk doğum çok zor geçti normal doğumda şimdi hamileyim 34 haftalık ödüm kopuyor öyle zor geçecek diye sizce ikinci doğumlar kolay mıdır ikinci doğumunu yapan kizlar 

10 Cevaplar

0 oy
(13,844 puan) tarafından
Ilkiyle ikincinin alakasi olmuyor. Belki seninkinin ikinci kolay olur. Bende ilki çok kolaydi ikinci çok zordu. 
(45 puan) tarafından
Allah bütün gebelere kolaylıklar versin inşallah
(13,844 puan) tarafından
Amin canim.
(557 puan) tarafından
Vala canm kululi.. aynni benimde öyle oldu ilk kolaydı 2. Çok zordu
(13,844 puan) tarafından
Sanki ilkinde hiç doğurmamişim dedim ikinciyi doğurunca :D
(557 puan) tarafından
Dini yani bende dedim ben güya ilke zor derdim diye ikincide sezeryanla direkten döndüm varya biraz kilosu vardı ve hem kandı sancım hem suni sancı oy ananm o ne iğrenç bir sancı öyle normal sanciya kurban olam ya hatırladıkça belim ağrıyor  tansiyon 16 ile doğum yaptım bayıldım ebenin beni sarsmasi ile uyandım bir daha çocuk falan yok ***
-Reklam-
0 oy
(4,274 puan) tarafından
Aksine kolay oluyor ilk oğlumda çok zorluk çekmiştim ama 2 inci doğumum çok kolay oldu hastaneye muayeneye gidene kadar 5,6 cm açıklık olmuştu yatış felan derken öğlen kucağıma aldım ikinci oğlumu dikiş bile atmadılar çok şükür korktuğum kadar olmadı kalbini ferah tut canım hayırlısıyla sağlık Bi şekilde kucağına almayı nasip etsin rabbim 
0 oy
(103 puan) tarafından
Ilk de sancim yoktu suni sancı aldım dayanamadım epidural oldum 2. Bebegimde kendi kendine açılmam oldu doğumda ilkim kolaydı hissetmemiştim diye ama bunu çok iyi hissettim RABBIM bir avazda kurtarsın kolaylık versin canm 
0 oy
(6,992 puan) tarafından
İkisi de sezeryan ve İkisi de bi o kadar zor geçti canım tabi herkes bir değil. 
0 oy
(119,248 puan) tarafından
hic bisi anlamadim birde cikiverdi ☺️☺️ cok kolaydi 
0 oy
(7,565 puan) tarafından
Dogumun her turu zor bacim
0 oy
tarafından

İkinci doguma sancısız gittim ,bebek toplanıyor diye doktora soru sormak için sadece ,7 cm açıklıgım varmış hemen doguma alındım dogurdum ,dogumdan sonra eşimle hastane önünde çay içmeye gittik ,refakatçilerimme yemek almaya gittim öyle söyleyeyim sen anla :D  

1 gün bile kalmadan gece dogurup akşama evime geldım 

0 oy
(5,280 puan) tarafından
Ilk doğumda öldüm dirildim 28 saat şancı sonrası çatala kalkıp doğum yaptım 

2. Doğum da 1 buçuk saat falan sürdü çatalda 20 dk yada 30 arası doğum yaptım 

Ikincisi ilke göre çok güzel geçti 
0 oy
(5,460 puan) tarafından
Bence herşey psikolojide bitiyor ben ilkinde çok rahattım birşey olmaz diye diye girdim doğuma çok şükür ikinciye göre kolaydı ikincide çok stresliydim çok zor geçti o yüzden stres yapma oku sürekli inşirah süresi suphaneke duasını Rabbim bı avazda hayırlı kolay doğum nasip etsin inşallah
0 oy
tarafından
İkinci kolay oluyor diyorlar genelde. Hem ilki kadae dar olmuyor hem de neyi nesil yapman gerekiyor tecrübelisin. 

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 167 göst.
17 Nisan 2022 Diğer kategorisinde Sibel akarrr (600 puan) tarafından soruldu
0 oy
30 cevap 518 göst.
30 Kasım 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 177 göst.
10 Haziran 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 187 göst.
3 Nisan 2023 Diğer kategorisinde 1tirtil1cicekannesi (1,248 puan) tarafından soruldu

379,263 soru

11,352,421 cevap

34,824 kullanıcı

...