0 oy
2,140 göst.
Diğer kategorisinde (448 puan) tarafından
Kardeşim ve abim bir aydır bizde kalıyor.annem babam ve diğer kardeşlerim de 6 gün önce geldiler Toplamda 8 kişiler. Bizimle birlikte 11 kişi oluyoruz. Bütün evin masrafını biz karşılıyoruz. Eşim asgari ücret alıyor. Bu Mart ayında bile babam doğalgazı sona kadar aç diyor 50 de çalıştır diyor. Sürekli 50 de çalışıyor. Her gün ailecek duş alıyorlar. Bir önceki postta anlattım ailemin nasıl insanlar olduğunu.vallaha yetti artık ya bunlar her gün ağır yemek istiyorlar akşamdan söylüyorlar bana bize bunu bunu yap diye yaa sanki biz trilyoneriz hiç mi bu insanların vicdani yok hiç mi insan elini cebine atmaz ya. Sadece bugün yaptığım yemeğe 500 TL gitti.kardeslerim bir ay önce gelmişti onlar için de bir sürü harcama yaptım bütün param bitti 6 gündür eşim annesindenn borç etmiş 3 bin TL bitti. Yarın da gidip ablalarindan borç edecek.bizim evde bir ay kalacaklarını söylüyorlar.abim ve kardeşim çalışıyor. İkisi de bir gün olsun bana demediler ki kardeşim paran varmj bu kadar para harciyorsun bizde bunu alalım diye.bugun de babam diyo yarın bize kelle paça yap off napacam ben bunlarla ya

71 Cevaplar

+2 oy
(457 puan) tarafından
Önlerine sadece makarna yap koy anlasınlar 
(448 puan) tarafından
Gerçekten onu hak ediyorlar artik
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Evet eski postundan biliyorum Allah vicdan merhamet versin onlara annen de azcık anlayışlı olsa keşke 
(119,319 puan) tarafından
neden kaliyomus ailesi
tarafından
Depremden dolayı canın
(1,783 puan) tarafından
İnsan depremi yaşadı herkesin psikolojisi alt üst anlıyorum da Rabbim herkese yardım etsin bizde iştah kalmadi masallah boğazları iyi kadını illallah ettirmişler
+1 oy
(276 puan) tarafından
Anlaşılmayı beklemeyi coktan gecmissiniz...

Sizinde bütçenizi korumanız gereken  bir yuvanız ve yarın size tüm bu yaptıklarını fatura edebilme !!potonsiyeli olan bi eşiniz var...

Hayır diyemedigimiz de 

Sınırlarımız..

Kırmızı cizgilerimiz belli olmadığında kokumuzu alan her insan için birer Avız...

Aileniz bile olsa ...
0 oy
(168 puan) tarafından
Etler dolapta araya gidiyor zaten yaparım diyeydin gerçekten düşüncesizlik çalışmalar anlarım ama çalışıyorlardı kusura bakma enayi yerine koyuyorlar yani 
(448 puan) tarafından
Ya eşim asgari ücret alıyor maaşı ile zor geciniyoruz. Birde bunların yaptıkları pes
(1,944 puan) tarafından
Yaa kiyamam asgari ucret anca size yeter hatta yetmez neyin rahatligi bu birde borc harc yapiyorsunuz sırf yemek icin.
(1,783 puan) tarafından
Deprem de psikolojimiz bozuk diyerek yikilmislar bu garibanlara hayat okadar zorki hepimizin psikolojisi maddi manevî yönü alt üstki maşallah bizde iştah felen ağız tadı kalmadı onlarda günlük 500 liralık yemek yazik gerçekten bacım Allah yardım etsin ben sinir krizi geçirirdim...
0 oy
(1,351 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun canım insallh misafirlikleri kısa sürer 
(448 puan) tarafından
İnsallahh
0 oy
(880 puan) tarafından
Ay nasıl insanlar insan kızının evine gitmiş kızına para harcatır mı. Benim ailem gelir annem babam 1 hafta kalır istemem ama buzdolabını doldurur üstüne harçlık verir öyle giderler. Kelle paça verin para alıyım de eşin valla insafliymis 
(448 puan) tarafından
Eşim öyle şeylerde bayağı insaflı ama sonradan da diyor hiç elini cebine atmamislar diye
(168 puan) tarafından
Aynen kaynanası olsa bunları yapan hemen kavga çıkartır gelinler ben kendi adıma diyorum kavga cikartmasam bile tavrını koyar açık açık derim ya ama öz ailen olunca daha sabırlı oluyor galiba insanoglu eşin gerçekten sabırlı sanki onun ailesi olsa belki sen bu kadar sabırlı olmazdın belkide
(880 puan) tarafından
Aynen öyle esin sesini çıkartsa bile sonuna kadar haklı sakin ağzını açıp adama bişey deme. Empati kuruyorum aynı şekilde kaynanam yapsa ben bu şekilde davranmam tavrımı koyarım
0 oy
(3,876 puan) tarafından
Neden kalıyorlar eşin nasımüsade edıyp
(3,876 puan) tarafından
Benım eşim müsade etmez ben de etmem kaynanam keyfi gelip dde 1 ay kalmasına ikimiz de kendi ailemıze uygun dille anlatıypruz böyle bi durum oldugunda
(10,037 puan) tarafından
Bizde asla boyle birsey soylenmez kimseye. Ne benim anneme ne kayinvalideme
(3,876 puan) tarafından
Mesela eşim göreve gitcekti yakınlarda annesi ben geliyim kalıyım yanında demış bendwn için eşim direkt rahat edemez kendı ailesıne gıdecek demiş. Gerekliyse uzaktan felan gelse kalınır da bence fazlası rahatsızlık.
(10,037 puan) tarafından
Yok oyle bi durumda ben istemiyorsam esimde der ama mesela kayinvalidem gelip bizde kalsa mesela kayinpederim yok git demeyiz yani istedigi kadar kalir keza annemde ayni sekilde babamda yok gelse kalicam dese kalma demeyiz yani
(3,876 puan) tarafından
Yani biraz da karsılıklı insanlar düşünceli olup rahatsz etmemeli
0 oy
(13,009 puan) tarafından
Allah Allah nasıl insanlar hadi erkekler öyle annem demiyor mu kardeşinize para. Berin veya babana 
(448 puan) tarafından
Annem aşırı cimrii ben öyle insan hayatında görmedim. Bir saatlik yola bile yürüyerek gider yol parası vermemek için diyin gerisini sen anla
0 oy
(457 puan) tarafından
Ay valla eşine helal olsun ses etmemiş 
(448 puan) tarafından
Eşim şimdi birşey demiyor ama sonra diyor elini cebine atmamislar diye
(457 puan) tarafından
Ailen ve eşin nereli
(448 puan) tarafından
Ailem çınarlı eşim silvan
(1,408 puan) tarafından
Gönenli misin kuzum sen
0 oy
(7,249 puan) tarafından
Valla esine masallah yani hic mi bisey demiyo sen niye demiyosun ailene kelle paca istediyse alirsan yapariz de köfte istediyse gelirken kiyma alirsan yapariz de onla senden nasil onu bunu istiyosa sende iste 
(448 puan) tarafından
Beni reklam ederler vallaha zaten dün içli köfte yaptım 250 TL'ye kıyma aldım hiç demediler ki biz kıymayı alalım da diğer malzemeler senden olsun diye
(7,249 puan) tarafından
Eeee ederse etsin çok mu önemli kemdini enayi yerine koyduruyosun valla hatta hqtirladigim kadar sendin sanirim kucukken hic ilgilenmezperdi demistin dimi
0 oy
(5,406 puan) tarafından
Bence çok harcama yapmayın çorba makarna Bulgur vs ne varsa o, beğenmeyen gitsin 
(448 puan) tarafından
Ee babam siparişini veriyor napayım hani ne diyim ki
(7,193 puan) tarafından
Bitti para de açık ve net
(168 puan) tarafından
Azcik yüz egdirse hemen yaptığı iyiliği unuturlar bir ömür yüz egdirdigini konuşurlar insanoğlu nankör gerçekten boşuna cabalamayin kıymet bilmeyene
0 oy
(7,735 puan) tarafından
Annemle babam uzak olduğumuz için biz Türkiye'nin bir ucunda onlar bı ucunda 2 3 senede bir gelirler sadece annem ve babam burda benle anlam varız yük olmayalım diye en fazla iki hafta kalıyorlar oda biz zar zor durduruyoruz abim bazen gelir hiç parasız bırakmaz

Seninkiler çok garip 
(448 puan) tarafından
Keşke benim ailemde öyle olsaydı. Annem çok cimri hiç izin vermez kimse elini cebini atsin
0 oy
(5,631 puan) tarafından
bunu buraya yazacağına yüzlerine söyle eminim kalmazlar bir saniye yaptığın hiç hoş değil onların yaptığı ayıp ise seninki onlarınkinden de ayıp yaptığının ne anlamı kaldı şimdi yemeğin ücretine kadar yazmış sın ne kadar çirkin bir şey yüzlerine söyle bunu 
(1,408 puan) tarafından
Ne alaka?
(5,631 puan) tarafından
Ne demek ne alaka eşi zora giriyor borç harç ediyor kendi ailesi için oda hizmetçi gibi hizmet ediyor ben olsam asla şikayetçi olmam ama ailemde çok şükür böyle bir aile değil ama madem bu kadar şikayetçi onlara hizmet edip edip arkalarında böyle konuşması çok saçma ve yanlış kusura bakmasın kimse giidp yüzlerine söylesin
0 oy
tarafından
Eşine de maşallah. Ne diyim yani. Adam iyi sabrediyor ve gidip borç buluyor cennetlik heralde. 
(448 puan) tarafından
Eşim vallaha aynı evde durmamak için annesinde kalıyor dünden beri annesinde gelmiyor eve bunlar olduğu icin
tarafından
Eşinin ailesine laf verirsiniz ama böyle.
0 oy
(265 puan) tarafından
Peygamberimiz size kötülük yapanada iyilikle gidin diyor, bende deprem bölgesindeyim evime giremediğim için eşimin konuşmadığım bir akrabasının evinde kalıyorum. Ha ben her gittiğim yere dolu dolu alış veriş yapıp gidiyorum kimseye yük olmuyorum ama keşke şu günleri yalamasaydıkda 20 kişiyi doyursaydım. Bak depremler devam ediyor, sana kötülük yaptılarsada yedirdiğin lokmayı canının sadakası say, iyiliğini onlar bilmezse Allah bilir. 
(448 puan) tarafından
Haklısın canım ama zor durumda olduğumuzu bile bile nasıl sipariş veriyorlar
(265 puan) tarafından
Sipariş verdiğini yapmak zorunda değilsin, evde ne varsa onu yap, kusura bakmayın neyimiz varsa onu paylaşalım de ama verdiğini de sadaka say
0 oy
(11,074 puan) tarafından
Ailenle ilgili değil ama ben de bugün anladım ki bi daha yatılı misafir istemiyorum. 
(448 puan) tarafından
Bende istemiyorum artık yildim
0 oy
(1,003 puan) tarafından
Annene söyle. Elinizi taşın altına koyun otel değil burası kocam para basmıyor de. Yardım etsinler. Ben sinirlendim vallahi
(448 puan) tarafından
Böyle insafsizlar ne anlar kişi çok cimri annemden para çıkmaz zaten
0 oy
(612 puan) tarafından
Ben önceki postunu okumuştum senin. Lütfen lütfen eşine yuklenme, baba şuan kelle paça alacak durumum yok de ne bileyim et mi istiyorlar evde yok maaşa da daha çok var de. Yazık günah ya hadi kıymet bilen insanlar olsa neyse de. 
(448 puan) tarafından
Postumu okumussn biliyorsun az çok nasıl olduklarını. Amaa biz bu haldeyken onların bu şekilde sipariş vermeleri. Doğalgazı en sona vermeleri saatlerce duş sefası suremeleri her gün elbiselerini yikamalarim gücüme gidiyor
(612 puan) tarafından
Yaparlar tabi ki ya sana yani kendi kızlarına acimayan insanlar eşine mi acıyacak. Gelen misafir hicbirsey esirgemem en güzel sekilde ağırlamak isterim ama kullandildigimi hissettiğimde annem babam bile olsa cimrilik modu açılır bende. Kime ne diyorlarsa desinler, o kadar yaşadığın şeyden sonra onlarla görüştüğüne sukretsinler
(448 puan) tarafından
Kız onlar kendini suçlu bilmiyorlar ki beni suçluyorlar. Ben öyle böyle yapmasaymisim onlar başıma gelmezmis.boylelerini evine alanda kabahat zaten
(7,193 puan) tarafından
Niye geldiler ki
(168 puan) tarafından
O değilde güzel dille hakkını savun sonucu yaz bizde rahat edelim seninle beraber bizde sitrese girdik valla Allah'ım yardımcın olsun bacım ferahlatan hayirli şekilde anlayış versin ailene. De
0 oy
tarafından
Kim olursa olsun ben gücümün yettiğini sofraya koyarım yemek isteyen yer yemeyen gider istediğini alır gelir 

Ne kadar ayıp şeyler 
(448 puan) tarafından
Haklısın ama sürekli sipariş veriyor babam b
Canım bunu çekiyor diyor
tarafından
Baba kusura bakma malzeme yok evde de belki anlar
0 oy
(9,598 puan) tarafından
Burda siz de suçlusunuz geçinemiyoeuz paramız yok diyin makarna çorba yesinler sanki evlerinde hergün ağır yemek mi yeniyor. Ailem de olsa hadsizlere haddini bildiririm kusura bakma förmemiş gibi o ne ayıp
(448 puan) tarafından
Valaha haklisin annemin çok masraf gidiyor deyip yapmadığı yemekleri yapıyorum onlara surekli burda benim de suçum var öyle yapmamaliyim

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 168 göst.
21 Nisan 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 536 göst.
19 Şubat 2021 Aile kategorisinde Leyladh (617 puan) tarafından soruldu
0 oy
38 cevap 996 göst.
11 Eylül 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
21 cevap 553 göst.