0 oy
116 göst.
Diğer kategorisinde (49 puan) tarafından
Kızlar sütüm çok az zaten gündüz fazla istemiyor ama gece çok kesiyor sütten kesmek istiyorum nasıl kolayca sütten kesebilirim varmi önerileriniz teyzoşları

5 Cevaplar

0 oy
(915 puan) tarafından
Ben bı sabir taşı var ondan almıştım ama denemek nasip olmadı ben devam edicektim hep erteliyodum ama hamileyim diye doktor kes demişti karnımdaki bebekle ilgili bı küçük operasyon geçirdim  üzüntüden sütum kesildi çok şükür karnımdaki bebeğim çok sagliklo ama oğlum ne hikmetse o küçük operasyon dan sonra asla emmek isyemedi o kadar da düşkünken rabbim yardım etti bana ama sende o sabır taşını dene istersen
(915 puan) tarafından
Yok canım öle değil o sabır taşıt böle suya koyuyosun  kötü bir kokusu var pamukla göğüsune suruyosun kötü ve iğrenç olduğu için emmiyomus bebek 3 arkadaşımda öle biraktirdi ben denemedim zaten kıyamıyordum ama belirli bi zman sonra daha da zor olacaktı
(612 puan) tarafından
Benim bir arkadaşım da kullanmış onu, kızı sonrasında hiç emmek istememiş ama çok pişman oldu. Günlerce ağlama krizine girmiş yavrum. Bebekler doğduğu andan itibaren en çok annesinin göğsünde güvende hissediyor kendini, en çok orda rahatlıyor. Yani bunu bir anda elinden almak, hele ki böyle duygularını alt üst ederek bana doğru gelmiyor. Ben kademe kademe biraktirdim, konuştum yanında olduğumu söyledim. Tabi ki miziklandi özellikle geceleri ama öyle ağlama krizi hiç olmadı. Çocuk bir şekilde bırakacak illa ki ama önemli olan onun duyguları
(915 puan) tarafından
Bende galiba bundan hep erteledim ama 19 aylık bı bebek biraz anlayamayabiliyo sabır çok önemli bu konuda yavaş yavaş kesmek bencede en güzel ama bazen bebekler annelerini çaresiz bırakabiliyor  diyorim yaaa hamile olmasam hala emziririidim benim için o bağ çok önemli ama yapcak bişiyim yoktu
(49 puan) tarafından
Nerden alınıyor acaba denemek istiyorum
Vala bende kıyamıyorun ama sütüm çok az ve gece cok uyanıyor keşke gündüz o kadar isteseydi sıkıntı olmazdı böyle hem kendini hemde beni çok huzursuz ediyor . Sürekli gece yanına uzanıyorum emzirmek için yanında uyuyakalıyorum bu yüzden hayatım boyunca hiç hastalanmadigim kadar bu kış çok hastalandım bu defa ben hasta olunca onada bulaşıyor hem ben hem o çok kötü oluyoruz
(915 puan) tarafından
Aktardan aldi benim eşim
-Reklam-
0 oy
(8,895 puan) tarafından
Benimki kendi kendine bıraktı hatta ben zorladım emsin diye. Memeyi ağzına koyuyodum emmedi. Öyle öyle süt de azaldı emmeyince. Hamileydim zaten sonra çok da ısrar etmedim. 
(49 puan) tarafından
Hamile olanların acaba sütünde hiç değişiklılikmi oluyorda çoğu bebek kendi bırakıyor?
(8,895 puan) tarafından
Tadı değişiyor diyolar. Doktor zaten emebilidiği kadar emsin bıraktırmak için zorlama kendi kendine bırakır demişti.
0 oy
(4,157 puan) tarafından
22 aylikken kizimi kestim kirmizi oje ve siyah goz kalemiyle gelisiguzel karamasiyim egg oldu uf oldu demistim.  Simdi iglumu 15 aylikken falan kesmek tstiyorum bakalim kismet ne yaparim eg den ug tan anlarmis laftan sozden durum ne gosterir bakalim
(1,022 puan) tarafından
15 ay neden canim ozellikle 15 ay demissin bende dusunuyorum 13.5 aylik su an iki mememi de emiyo surekli ikiside acik kalsin istiyo birini hamur gibi oynuyo cimcikliyo tirmaliyo bende kesmek istiyoeum da
(4,157 puan) tarafından
Kizi 22 aylikken kestim memeden ama 15 aydan sinrasi asiri gereksiz emdi. Gereksiz derken soyle dusunce meme kalkinca meme aglasa meme sussa meme elini biyere carpsa meme. Asiri bagimliydi 22 aylikti gunde tek ogun corba yiyodu sadece. memeden firsat buldugum an  ya sabah ya oglen yada aksam saati hic farketmez bir sira hemen tıkiodum agzina corbayi. :) Gunduz 15 dk da bi emiodu gece saat basi kalkiodu. Tok olsa bile meme emerek uyyodu. Zaten bu sekilde asiri emmeden dolayi ilk 8 ay reflu oldu doktor saatli emzir fazla emzirme diyodu ama ne mumkun yapisik yasiyoduk 22 ay biyunca. Emmeden kestim o gun uzun findik ceviz falan idare etti ertesi sabah sabah oglen aksam ara ogunler falan yedi şok oldum agladim resmen normal insan gibi yemek yemeye basladi diye sevincten:)
Simdi oglumu hic o bagimlilik haline getirmek istemiyorum 15 ay yeterli benim kanimca sonrasi gereksiz cocuga da eziyet banada eziyet. Biran once yeme ogunleri uykularimiz duzene girsin istiyorum
(1,022 puan) tarafından
Ya memeyi kesince findik ceviz yedi demene asiri guldum :D babamda sigarayi birakinca findiga sarmisti hahaha :D

Biraktirmak zor oldu mu peki bu kadar bagimli bebegi benimki de oyle disarda markette her yerde eli yakamda evdeyken veriyorum surekli birini actirip digerini elliyo cimcikliyo
(4,157 puan) tarafından
Sabah en son saat 7 de emdi yatirdum yatagina uyuyolen o hemen gittim boyadim oje ve goz kalemiyle sonra yattim yatagima bende uyudum . 8 bucukta komple uyandik gune basladik meme istedi actim ayyy uf olmus  dedim kakaptti daha istemedi oglenden sonra bidaha  istedi gosterdim istermisin dedim emmedi kapat dedi. Bide gece istedi isigi actim gosterdim emmeden kapattik  ertesi sabah bi imit yine bakti emmedi daha hic sormadi yani 24 satte bu sabahtan ertesi sabaha bitti olay. Uykularimiz da kucagimda pispisladim oturarak bir ay kadar oyle uyudu sonra bir  anda dediki yatagimda uyuycam. Yatirdim yatagina ben. Odada kose koltugum vardi orda bekledim oturup uyuyunca ciktim odadan bi sure de o sekil devam ettik. Sonra artik yatirip opup cikiodum odadan kendi uyyodu nasipse insallh oglumu da o sekil alistrmak istiyorum suan memede uyyo brakinca kendi kendine uyumayi ogretmek istiyorum biran once
(49 puan) tarafından
Maşallah maşallah Allah nazarlardan saklasın inşallah darısı başımıza bakalm
0 oy
(7,926 puan) tarafından
Bende kesmek istiyorum benimkide 19 aylık olcka gündüz gece acayip bunaltiyor hemşire kilosu güzel kesebilirsin dedi kesicem de nasıl yapıcam bilmiyorum vallahi 
(49 puan) tarafından
Allah yardımcımız olsun inşallah bakalm ama benm kararım kessin artk ramzan başlamadan kesicem inşallah
(7,926 puan) tarafından
Bende ramazan baslamadan kesmek istiyom da sen ne yapmayı dusunuyosun
(49 puan) tarafından
Ramazana tam iki hafta kala bıraktırcam kararım kessin o zamana kadar bende kendimi buna hazırlıklı hissetmem lazım pes etmemem lazım:)
0 oy
(683 puan) tarafından

Oglum aşırı düşkündür böyle yapışık geziyorduk geceleri emiyodu sürekli yanımda yatıyordu meme agzından düşmüyordu ilk bir açmadım unutturmak istedim o meme dedikçe ben başka bişeye ilgisini çekmek istedim ama bana mısın demedi sürekli kendini ordan oraya attı falan emzirdim artık aradan 3 haftayı geçirdim artık başka çarem yoktu önce konuştum annecim meme bay bay gitti artık meme yok fln diye. elektrik bandı varya siyah bant onu yapıştırdım kapattı sonra tekrar açtı bi emmeye çalıştı olmadı acıyo anne dedi gündüzü bi şekilde geçirdik akşam oldu ayakta asla sallanan bir bebek degildi emerek uyuyodu biraz mızmızlandı aç dedi açtım kapattık derken koynumda uyuya kaldı ertesi gün gündüz yine açtırıp kapattı akşam babası beşigin de sallayarak uyuttu 22 aylıktı bu arada 3.gün yine beşigin de sallayarak uyuttum ondan sonra sabah kalktı bantı sökmeye kalktı acıyor deyince bıraktı bende sabır taşı almıştım aktardan o görmeden ondan sürdüm bantı çıkardım daha fazla etkilenmesin diye hemen anne meme geldi diye sevindi :) agzına alır almaz ıyy diye kapattı ve bidaha asla açtırmadı o agladıkça bende agladım ilk günler ama geçti gitti şuan 28 aylık. Allah yardımcın olsun inşallah zorlamadan alışır

(49 puan) tarafından
Canm ya kıyamam sen öyle anlattınki benm bile ağlayasım geldi Allah kolaylık versin hepimize inşallah annelik hiç  kolay değil:(

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 124 göst.
30 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde Misafir67 (415 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 56 göst.
28 Şubat 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Cansutaskin4 (42 puan) tarafından soruldu
0 oy
20 cevap 559 göst.
30 Mayıs 2020 Diğer kategorisinde Çiçeğim1 (73 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 94 göst.
7 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Nazzooo (0 puan) tarafından soruldu

379,457 soru

11,359,125 cevap

34,835 kullanıcı

...