0 oy
105 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (310 puan) tarafından
Bir ay önce sezeryan oldum on gün önce dikislerim şişmeye başladı meyer enfeksiyon olmuş baya sistikten sonra dikislerim bir iki santim kadar patladı ve iltihapi öyle atmaya başladı doktora gittim ilaç falan verdi geçmese yatış yaparız dedi biraz daha iyi şimdi ama açılan dikiş nasıl kapanacak çok korkuyorum bilgisi olan yardımcı olabilir mi lütfen:(((

6 Cevaplar

0 oy
tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Acaba yeniden orayı dikmezlermi. Enfeksiyon gecince
(310 puan) tarafından
Antibiyotik vermişti bitince tekrar akmaya başladı nasıl olacak böyle kafam çorba resmen
(310 puan) tarafından
Dogru demişsiniz bugün tekrar kontrole gittim ve açılan yere dikiş attılar çok çok acıdı halada acıyo
tarafından
Geçmiş olsun canım. Senin için en iyisini yapmışlar. İleride daha kötü olurdu
(310 puan) tarafından
Teşekkür ederim çok sağolun dua edin iyileşsin doktor bı daha açılma olursa kapatamayiz dedi çok korkuyorum:(
-Reklam-
0 oy
(150 puan) tarafından
Batikanol kullandınmi canım aynsii benim başıma da geldi orayı kuru tutman lazım her zaman batikanol da dikişi kurutuyo 
(310 puan) tarafından
Günde üç kez baticon la pansuman yap demişti yapıyorum su gibi ıslanıyor az bişey sürekli siliyorum kuru kalması için korkuyorum ama ne kadar sürede kapandı sizin açılan dikisleriniz
(150 puan) tarafından
1 hafta içinde kapandı ben tamamen kuru tutuyordum üstüne peçete kapatıyodum
(310 puan) tarafından
Teşekkür ederim hakkınızı helal edin
(150 puan) tarafından
Olur mu öyle şey kuzum ne hakkı Allah yardımcın olsun
(310 puan) tarafından
Allah razı olsun :⁠-⁠)
0 oy
(1,138 puan) tarafından
O açılan dış deri bişey olmaz kapanır merak etme.

Bana iğne vurulmuştu.evin içinde aç hava alsın her gün temizle güzelce.kapanır korkma.iç dikis değildie açılan 
(310 puan) tarafından
Yok benimki de dışardan açılmış bana antibiyotik verdi baticonla pansuman yap dedi bide bı tane krem yazdı oda enfeksiyon icin
(1,138 puan) tarafından
Tamam onları kullan hava alsın bir de mutlaka ki kurusun iltihap toparlasin dikişler.benim 2 hafta falan sürmüştü duzelmesi
(310 puan) tarafından
Teşekkür ederim yardımcı olduğunuz için bide afedersiniz ama yaraniz öyle açıkken banyo yaptınız mı benim ihtiyacım var ama korkuyorum yapamıyorum bilgim de olmadığı için
0 oy
(235 puan) tarafından
Benim de oldu ama aşırı degildi biraz enfeksiyon akti krem kullandim gecti canim. Yat dinlen ilacini kullan gecer inşallah 
(310 puan) tarafından
Keşke insanlar bizi anlasalardi bizde bu kadar iş yapıp böyle olmazdık ben hamileliğin son üç ayını hastanelerde geçirdim sürekli kanamam oluyordu en son aşırı olunca 22 haftalık sezeryan oldum bebeğim öldü gelen giden misafir deprem oldu bide kaynanam gülde kalıyordum iş yapmasan mahsus yapmiyo diyecek diye mecburen o buz gibi havada tüm işleri yaptım ve sonuç
(235 puan) tarafından
Allahim sabir versin canim benim. Senin evladin gitmis hala ne isi bekliyorlar Allah aşkına. Sen yasını bile tutamamissinki ne kadar degisik insanlar var ya
(310 puan) tarafından
Öyle karaktersiz insanlara alıştık ve herseylerine göz yumuyoruz daha on beş günluk ameliyat olmuştum iki gün üst üste ekmek yaptırdı bana bile bile yapıyor Allah'a havale ettim sustum
(235 puan) tarafından
Susma canim yapmiycam ben iyi degilim de. Otur bi koseye kimsenin hakki yok sana boyle davranmaya. Anlamiyorum bu kaynanalari hic mi vicdanlari yok...
Ölür sanki ekmegi kendisi yapsa
(310 puan) tarafından
Seni rezilde eden vezirde eden kocandir o arkanda durmasa ne yapabilirsin ki anca ezsin dursun
0 oy
(385 puan) tarafından
Bolca batikonla temizlemen lazım canım ve orayı bolca havalandırman lazım. Doktor bana trosyd krem önermişti gün içerisinde dönüşümlü olarak batikon ve o keremden surmustum iç dikislerinde bisey yoktur muhtemelen ama sen yine de çok ağır şeyler kaldırma dikkat et 
(310 puan) tarafından
Baticon doğru mu verdi eczane emin deyilim sizde varsa resmini atar mısınız eczanelerimiz genelde ilaçları karıştırıyor da
(385 puan) tarafından
Attım canım resmi
0 oy
(385 puan) tarafından

image

Bu ikisi canım 
(310 puan) tarafından
Bana baticon diye bunu deyilde bı benzerini vermiş tahmin etmiştim ama

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 42 göst.
1 Aralık 2022 Diğer kategorisinde Tamerinannesi (60 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 187 göst.
0 oy
7 cevap 97 göst.
14 Temmuz 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Berra.umay (35 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 149 göst.
7 Mart 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Hzlll (924 puan) tarafından soruldu

378,464 soru

11,328,355 cevap

34,784 kullanıcı

...