0 oy
218 göst.
Diğer kategorisinde (364 puan) tarafından
Hanımlar 21 aylık bir oğlum var yaklaşık 6 7 aydır çok hareketli gerçi doğdu doğalı öylede neyse hareketli meraklı 2 sn kucakta durmaz heryere dokunmak her yeri ellemek ister bide sıkma vurma gibi davranışlari var ara ara azalıyor bazen çok yapıyor şımardıginda en çok da bana ve akranlarina yapıyor. Benim kendi ailem bana bu çocuk çok hareketli hırçın zarar veriyor sen bunu bi götür pedagoga göster dediler belki iyi niyetten ama o gün bugündür çok kafama takıyorum üzülüyorum acaba normal değil mi bi sorun mu var diye kendi öz ablam bile oğlum onun oğluyla anlaşamıyor zarar veriyor diye görüşmek istemiyor ikiside çocuk kasıtlı bir şekilde yapmıyor ki zaten oğlumu asla yanlız bırakmam hep peşinde olurum takip ediyoruz kimseye zarar vermesin diye zarar verse hemen müdahale ediyoruz hani vurdum duymaz olsak haklı derim ama durum böyle gidip gelmiyorum bende öte yandan da eşimin ailesi normal çocuktur oğlan çocuğu atlar zıplar hareketli olması kötü bir şey değil ama zarar verme konusunda haklısın düzeltmeye çalışalim hepsi dönem düzelir gibi yapıcı konuşması rahatlatıyor adem güneşin videoları izleyip çeşitli videolar kitaplar okuyorum biraz düzeliyor bazen yine çok hiper aktif bi şekilde koşturuyoruz sizce normal mi varmi benim gibi aynı durumu yaşayan yoksa sizde görüşmek istemezmiydiniz böyle bi kardeşiniz olsa yada gerçekten sorun var mı  

9 Cevaplar

0 oy
(1,733 puan) tarafından
Yaramaz çocuk iyidir sakinden endişe etmek gerekiyor 
-Reklam-
0 oy
(2,674 puan) tarafından
Canım bir şey yoktur tabii de yine de bir pedogaga göster en azından bundan sonra düzelmesi için nasıl bir yol alabilirsin onu söyler. Benim çocuğuma fazlasıyla zarar veriyorsa ben de biraz ara verirdim görüşmeye 
0 oy
(13,889 puan) tarafından
Özelden yazdım ben postun kapanınca canım bence normal her çocuk aynı değil herkesin dediğine bakma ama büyüdükce sakinlesir hep böyle olmaz 
0 oy
(1,124 puan) tarafından
Pedegoga değil piskiyatri ye bir muayne ettir canım. 
0 oy
(1,090 puan) tarafından
Takip ettigim bi sayfa var Instagram'da. Eğer çocuğun vurma eğilimineussit bi cocuksa o şekilde oyunlar oynamasını tavsiye ediyor. Mesela topa vurma. Yada tamir setleri var. Civiye çekiç vurma. Ve ya evde sen yemek yaparken ver elime sarımsak dovecini sarımsak dovsun. Bu tür şeyler bazen oyunla yatistirabiliyor
0 oy
(590 puan) tarafından
Peygamberimiz çocuğun küçükken yaramaz  olması büyüyünce aklının çok olacağını gösterir gibi bi sözü var
0 oy
(245 puan) tarafından
Her çocuk farklı oluyor canım. Bir doktora danışmakta tabiki fayda var. Kardeşine gelecek olursam da o da kendi çocuğu için endişeleniyordur. Beşki vurur çocuğununncanı yanar felan diye korkuyordur. O da haklı.kimse çocuğuna zarar veren biriyle görüştürmek istemez.Gözünden ayırmıuorsun ama aniden vursa yada zarar verse diye korkuyor olabilir. Bu bir süreç de olabilir, psikolojik bir durum da olabilir. En iyisi bir uzmana danışmak. Hem senin için rahat eder. Hemde çocuğunun enerjisini nereye, nasıl aktarması gerektiği konusunda yardımcı olurlar❤️
0 oy
(15,038 puan) tarafından
Bana çocuk.anormal gelmedi ama gözümle gormem lazım. Yani çocuk doktoruna ya da sağlık ocağına gittiğinde onlara da bir danış. Onlar da git derlerse gidersin. Kötü bişey değil ki bu. Ablan da bir süre görüşmeyin çocuklar azcik duruldugu zaman gorusursunuz yine. Kötü düşünme. 
0 oy
(1,138 puan) tarafından

Benimki kız o da durmuyor 21 aylık.surekli birşeylerin tepesinde :) sinir var inat var.vurmasi etmesi yok ama.annem de der bu ne erkek çocuğu gibi.düz duvara tırmanıyor derler ya o hesap :)ablan konusunda da annelik iç güdüsüyle biraz alınganlık ediyorsun bence.

Çünkü ben de vuran eden bir çocuk olsa kardeşimin çocuğu ve sürekli olup çocuğum zarar goruyorsa ben de bir süre gorusturmem bence.

Sen olsan sen de gorusturmezsin bence.

O da kendi cocugunu korumak istiyor yani.

Kırılma.hem 2 yaş sendromu mevzusu var ondan da yapıyordur biraz da 

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 133 göst.
19 Ağustos 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 209 göst.
30 Haziran 2021 Aile kategorisinde Mehmetcan Emir (886 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 176 göst.
4 Temmuz 2021 Aile kategorisinde Gul.demir (282 puan) tarafından soruldu
0 oy