0 oy
375 göst.
Diğer kategorisinde (2,361 puan) tarafından
ya kizlar oruca ne zaman kalkicaz bu aksammi yoksa dün gecemiydi komşu bu aksam kalkicaz dedi aklim karisti ama benim bildigim berat kandilinden 1 gun once kalkip berat kandilindede oruçlu olmuyozmu

14 Cevaplar

+1 oy
(2,537 puan) tarafından
Dün bugün ve yarın çok sevaptı. Bugün geçmiş ama yarının sevabını kaçırmayın.
-Reklam-
0 oy
(13,097 puan) tarafından
Bugün tuttum yarın da tutacağım 
(2,361 puan) tarafından
ya ben bu aksam kalksam yarin oruclu olsam kabul olur dimi
0 oy
(744 puan) tarafından
Dün kalkilacakti yani bugun oruclu olmaliydiniz.
0 oy
(2,562 puan) tarafından
Bugün orucluydum ben ama çoğu kişi yarın diyo anlamadim
0 oy
(7,982 puan) tarafından
Berat kandili gece olduğu için bu geceyi ibadetle yarın gündüzü oruçlu geçirin demiş peygamber efendimiz yani evet yarın tutuluyor kandil orucu bende tutucam 
(7,982 puan) tarafından
Hayir canım yanlış bilenen bişey internette 3 hocadan dinledim üçüde kandil orucunu salı günü tutun diyor berat kandili gece başladığı için gece ibadet ertesi günü orucmus ben hocaların yalancısıyım eğer yalan konusursalar günahlarına ama çok araştırdım
tarafından
İlk defa duyuyorum valla
(7,982 puan) tarafından
Valla bilmiyorum canım öyle diyolar bende tutucam yarın işte umarım yanlış bilmiyorumdur
(208 puan) tarafından
Minnos_1 dğn mevlüt deydim hoca da senin dediğin gibi dedi canım doğru biliyorsun yani pazar pazartesi salı sevapmış ama yek gün tutacaklar salı tutsun dedi. Kandil gecesi şimdi başlıyor kuran dualar bugün yarın da inşallah oruçlu geçirelim
(1,937 puan) tarafından
Canım şöyle düşün ister kandili oruçla karşıla ister oruçla kapat ikisi de hayır niyet önemli
0 oy
(7,118 puan) tarafından
Bugün tuttum yarın da tutacağım Allah'ın iziniyle. Dün baslandı tutulmaya, pazardan baslayanlar da varmış.
0 oy
(493 puan) tarafından
Ben dün gece kalktım bugün kandil gecesi ibadet gündüzü oruç ama yarında tutulacak Allahın izniyle yardımıyla yarında tutacağım inşallah 
0 oy
tarafından
Bugün tuttum Allah izin verirse yarın da tutacagim 
0 oy
tarafından
Canim hoca geçen şey demişti pazar oazartesi salı gunu 3 gün tütün diye 
0 oy
(4,998 puan) tarafından
Asıl kandilin orucu yarındır. Islamda önce gece sonra gündüz gelir. Örneğin ramazan girince direkt oruç tutmuyoruz demi evvela bir gece onceden teravih başlıyor sonraki gun oruca niyet ediliyor. İşte aynı mantık. Bu gece beraat gecesi yarın ise beraat günüdür. 
0 oy
tarafından
Dün ve bugün tuttum nasipse yarında tutcam 3 gün makbul ama sadece yarında tutulur 
0 oy
tarafından
Bugün tutacaktim hastalığım bitti abdest aldım yarın Allahin izniyle tutacam bende canım 
0 oy
(1,056 puan) tarafından
Esas olan yarın ama bugün kandili karşılamış oluyorsun kandil ikindiden sonra başlayıp yarın ikindiye kadar devam ediyor kimisi akşam vaktine kadar diyor 
0 oy
(1,937 puan) tarafından
Canım olur bu geceyi ibadetle geçir yarında oruçla devam ettirip bitirirsin 

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 38 göst.
+1 oy
3 cevap 147 göst.
22 Mart 2023 Aile kategorisinde Merve atabay (153 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 311 göst.
20 Mart 2023 Diğer kategorisinde Fatmayaren (877 puan) tarafından soruldu