0 oy
372 göst.
Diğer kategorisinde tarafından

image

Kızlar hayırlı kandıller hepınıze ♥️ sımdı Trakya bokgesınde her mart geldıgınde martenıcka takılır, dilek dilenir takarken dılegın olursa agaca asarsın cıkarıp, bende bugun sabah aldım taktım her sene de takarım buraya geldım gelelı guzel de geldı gozume :) neyse kayınvalıdem hocadır benım dınımızde ne kafama takılsa sorarım, bugun goruntulu aradım kandıl ıcın kolundakı ne kızım ne guzel dedı bende anlattım takma kızım dılek ondan mı dılenır muslumanlıkta boyle adet yok gunah olur bu dedı, gercekten bulgar adetı bu aslında bende anne ben Rabbımden ıstıyorum zaten bu da süs dedım nıyet onemlı degıl mı dedım, ama sonrasında agaca asmak falan rıtuel gıbı benım aklıma yatmadı dedı, bende supheye dustum gunah olur mu ki ya kandıl kandıl gıttım aldım bıde :D

8 Cevaplar

+4 oy
tarafından
Bu tür şeyler illuminati dir canım.

İnanılması da şirktir Allah muhafaza insanı dinden çıkarır.

Bende Trakya dayım hemen hemen herkesin kolunda var malesef.

Çıkar çöpe at sen bu gece duanı Rabbime yap. O senin gönlünde olanı bilir en hayırlısı ile de verir inşallah.

Hayırlı kandiller canım ❣️
tarafından
Dinde derken. Yazdığını anlamamış olabilir misin canım
tarafından
Seyma kuzum benımkınde nazar boncugu yoktu aslında ama durduk yere de gunaha gırmeyeyım Allah razı olsun♥️
tarafından
Yok yazmışsın ya bu tür şeyler ilimunati ardından inanmak şirk diye dedim dinde ilimunati diye bir şey mi var
tarafından
Nazar boncuğu olmasa da bu tür inanışlar doğru değil canım.
Senden de Allah razı olsun
(1,726 puan) tarafından
İlüminati şeytana tapmak demek ztn
-Reklam-
0 oy
(12,489 puan) tarafından
Canım nazar boncuğu dinimizde yeri olmayan Bi simge bide dilek ağacı VS dinimizde yeri yok 
tarafından
Nazar boncugu yoktu ama seklı boyle :) neyse cıkarayım en ıyısı
0 oy
(48,643 puan) tarafından
batil inanc gelenek sadece leylek gorunce cikariyorlar
tarafından
Bende karsı komsumdan ogrendım dılegın olunca as dedı sadece leylek kısmını bılmıyodum :D
0 oy
(1,086 puan) tarafından
Evet cnm günah dogru soylemiş
tarafından
Cıkarıdm kuzumm
0 oy
(9,247 puan) tarafından
Bende Tekirdağ'da yım herkeste var ama tabikide inanmak gerekmiyor günah dua Allah'tan dilenir 
0 oy
(2,562 puan) tarafından
Bencede takma 
0 oy
(1,891 puan) tarafından
Hiç bilmiyorum ama tatlı duruyorlar 
0 oy
(11,060 puan) tarafından
Çıkatmana sevindim :) 

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 106 göst.
0 oy
19 cevap 391 göst.
6 Aralık 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 591 göst.
21 Şubat 2023 Kültür-Sanat kategorisinde Gunes1997 (3,240 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 616 göst.
28 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

379,362 soru

11,355,583 cevap

34,831 kullanıcı

...