0 oy
211 göst.
Diğer kategorisinde (6,419 puan) tarafından

Tam 2 saat 23 dk boyunca gözlerini ovusturdu esnedi durdu yatağına koydum emzik ninni karanlık ortam. Sırtını sıvazla gotune piş piş yap yok yok yok hiçbir şey kâr etmedi bastı çığlığı bastı çığlığı en so dişlerimi sıkıyordum pes ettim aldım ayağıma salladım. 

Bedenen ve ruhen yorgun bir şekilde ve tüm umutlarım tükenmiş olarak soruyorum, var mı bir öneriniz? 

9 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Canım uyku eğitiminin güvenli bağlanmaya zarar verdiğini belirten araştırmalar var. Bu kadar üzerine düşme. Hepimizi zamanında dizde sallamışlar. Analarımız uyku eğitimi mi biliyordu. Bir gün bırakmışız yani.
(4,234 puan) tarafından
Orasi oyle bigun hirakmisiz evet ama neden kendimizi yipratalim ki salla salla salla emzir emzir emzir surekli kizim mesela 22 aylikken emmeyi braktirdim bir ay kucagimda pispisladim uyuttum emme pozisynunda kucagima alarak sonra bigun kendi yataginda uyumak istedi ben bekledim odada o uyurken bi sure oyle devam etti sonra yatriip opup cikiyordum odadan. Bana seslenirsen icerdeyim ben hemen gelirim diyerek. O yuyana kadar bile bircok isimi yapiyodum yada dinlenmeye frsat oluodu yemek yemeye vs vs yada etkinlik hazirliyodum o uyumaya calisirken  bu cok guzel bi luks kendi kendine yetiskin gbi uyumasi  kimisi 1 saat salliyo mesela diyet yapiodum  tam uyku saati ile yemek saatim ayni zamana denk geliodu cocuk uyurken ben yemegimi. Hazirlayip yiodum. Diyette saat sarkinca ara ogun kacio alsam geçe kalio falan saatler sasinca kilo verilmio mesela benim o sira cok isime yaramisti kizimin kendi kendine uyumaya alismak istemesi:)
(826 puan) tarafından
Ya benim 13 ay arali iki bebeğim var kızımı nadiren salladım 32 aylık şu an. Oğlum da sallanma ne bilmiyor . Bisey demiyorum yani asla sallamam kafasında olmadım ama gerek duymadım kızım 8 ay emdi emerken uyuyordu sorun yoktu mamaya geçince bir süre sorun yaşadık  onda da sallamak yerine hamile halimle onu yoruyordum son raddeye gelince yanima yatırıp saçımı başını okşayıp elini tutarak uykuya geçtik. Şu an hala bana temas etmek istiyor kendi halinde uyuyup kalsa ben vicdan yapıyorum
(4,234 puan) tarafından
O da guzel kendi kendine uykuya gecio iste benimki bi oyuncaga sarilip uyyo bebegine galan amigurimi bebeklerine seninki seni arkadas secmis uyku arkadasi:) kendi kendine daliyor olemli olan o zaten. Mrs eris masallh benimkiz 22 ay emerken uyudu tok olsa bile meme ucumu cikarip agzina veriodum sakiz gibi cignuodu sut emmeden yutkunma sesi gelmeden emzik gibi yani  milletn yaninda cck uyutamiodum dusarda sagda solda illa bi koseye gececz . Suan oglumda o sekil memede uyyo tok olsa bile meme emio  uyurken mesela demin uyutmak ixin emİrdim ama uyumadi bekliorum suan bi on 15 dk sonra tekrar emzircem uyutma calismasi icin :)
(826 puan) tarafından
Casperiye aynen öyle ben birde yatarak hep aynı yerde emzirdim ama ben halimden memnunum benim herseuim onların uyku düzenine ve alışkanlıklarına göre çok da sorun yaşamıyorum biri emer , diğerine de dokunurum sırtını kasirim böyle uyuyoruz eşim zaten yurt dışında seviyorum böyle hayatı:)
(4,234 puan) tarafından
He es de. Olmayinca tabi. İster istemez ful ccklarla vakit gecio. :) ben mesela kizimda yatirioduk kizimi o yurken biz cay corba. Dizimizi filmmizi acioduk ben zaten yorgunluktan uyyakaliodum da iste bi bi saat fazla vakit gecirmis oluoduk gibi  mmnunsan tabi mis gbi hayat:)
-Reklam-
0 oy
(3,205 puan) tarafından
Her bebek bir degil kendini strese sokma bu kadar. Ilk çocuğum doğduğunda dedim ki uyku eğitimi vercem. Sonra bir baktım çok güzel bir rutin oluşturduk dedim ne kadar başarılıyım uyku eğitimini verdiğim çocuk saat gibi yatar, saat gibi kalkardı vaktinde  hic zorlamadi beni

ikinci çocuk doğdu asla ama asla uyku eğitimi diye bir şey kalmadı 1.5 yaşına giricek hala 40lı gazli bebek gibiydi geceleri surekli aglar kalkar uyutmaz. Yani demem o ki çocuğun Biraz kendinde olan bir şey Sen ne yaparsan yap olmuyor.

Ikisi de benim çocuğum ama bir başka diğeri bambaşka
(6,419 puan) tarafından
Yine sen şanslıymıssın ikinci de denk gelmiş. Ben ikinci çocuğa tövbe ettim. Halim kalmadı. Zombi gibi geziyorum. Yaşlandım resmen.
0 oy
tarafından
Kendini çok yorma akışına bırak elbet kendisi uyumaya geçecek böyle hem kendine eziyet hem ona eziyet 
(6,419 puan) tarafından
Sallamazsam asla uyumuyor çok uykusu olsa bile sallayınca da hep uyanıyor bilmiyorum çok fazla yoruldum tükendim. Uykusuzluk beni bitirdi. Pskolojim alt üst oldu. Çocuk büyütmek çok zormuş ikinci çocuğu hiç düşünmüyorum. Ona da üzülüyorum kardeşsiz kalacak. Ama kardeş olursa stresrten ben ölvem bu kez de annesiz kalacak
tarafından
Allah korusun deme öyle. Bırak sal nasıl istiyorsa öyle uyut huyuna git emin ol öyle daha çok rahat edeceksin elbet kendi kendine uyicak öyle düşün
0 oy
(79 puan) tarafından
Bence akışına bırak canm ben asla uykuya eğitimi vermedim 1 aylıkken çok düzenliydi şimdide devam ediyoruz 23 aylık. Sıkma bence bazen inatçı oluyorlar
(6,419 puan) tarafından
Çok fazla inatçı hemde ne yapacağımı şaşırdım kaldım. Uykusuzluktwn ölüyorum
0 oy
(10,414 puan) tarafından
Canım kaç yaşında. 2 yaşına kadar salladım ben de. Kreşe başladı 2 yaşında. Kendi kendine uyumayı öğrendi. Demem o ki çok da zorlama zamanı gelince öğreniyor 
(6,419 puan) tarafından
Aynen yapacak bişey yok pes edeyim
0 oy
(11,084 puan) tarafından
Bırak uyku eğitimini bence tek önerim bu. Emiyor mu? Sütten kesince otomatik uyku da düzene biniyor, benim 3 çocuk tecrübem bu. 
(6,419 puan) tarafından
Evet emiyor zaten ya sallayark ya memede uyuyor
0 oy
(4,234 puan) tarafından
Cicuk zaten 1 saat biyunca uyutmaya ugrastin uyumadi diyelim denemekten vaz geciyosun saatlerce igrasmiyosun diye biliyorum. Bi yarim saat bi saat ara verip sonra tekrar uyutmayi deniosun 2 sat seninde gicun yetmez kafa kaldirmaz bebeginde kac aylik
(4,234 puan) tarafından
Kizim 22 aylik memeden kestim bir ay kucakta pispisladim sonra aniden kendisi yatagimda yatcam dedi yatirdim o uyuyana kadar bekledim sonra sonra yatirip opup odadan ciktim bu buyuk lux bi anne icin ekstra vakit kazandim kendime ayiracak  . Oglum suan on aylik laftan sozden anlamaz. Ancak ya aglayacak benim sinirler gerilecek yada cok sabirli olmam gerek ona gucum yok memeden kesince laftan sozden anlayinca ancak ben bu uyku egitimini basarabilirim diye dusunuyorum kendi adima oyle yapicam
(6,419 puan) tarafından
9 aylık canım doğduğundan beri özellikle geceleri uyumayı sevmez.
(4,234 puan) tarafından
9 aylik cik erken ya yani hazirsan tabi erken degil. Becerebilen 5 aylik 6 aylik bebege de ogretebilio uyumayi. Benim gozum kesmio biraz daha huyusun memeyi birakinca direek kendi kendine uyumayi ogretmeye gecmeyi planliyorum insallh. Bebekde. Bende daha az yoruluruz az laftan sozden anlayinca. Suan. Anlamiycak sizel olarak uyumasi gerektigini. O nedenle direnecek. Ona tahammulum yok
0 oy
(227 puan) tarafından
Bazi bebeklerde ciddi bir uyku problemi oluyor benim sana tavsiyem zaten sıkıntılıysa bide sen egitim bilmem ne diye iyice bebegini de kendini de darlama şurada bebegini uyutacagin en fazla 2 3 sene. 1 yaşında oglum 1 kere bile kendi kendine daldigini bilmem sabah 5 de 6 da gece uykusuna gecer zamaninda cok ugrastim egitim falan diye bin pisman oldum bosuna yıpranmışiz ne gerek var el kadar bebeyi uyku stresine sokmaya bunu kabullen. Emin ol kabullenince hersey daha kolay olacak. Senin bebegin sallanarak uyumayi istiyo bunu seviyo bu kadar.
(227 puan) tarafından
Ya seni cok iyi anliyorum bugun sabah 7 de yattim 10 da uyandim 3 saat icinde 3 4 kere uyandı oglen uykusuda yok ve hastayım asiri hareketli bi bebegim var uzandigimi gorur gormez aglamaya başlar ya sallanarak ya emerek uyur memem açık kalır gece tek tarafimda yatarim agzindan çıktığı an uyanır belimde kistleler çıktı ayni tarafa yatmaktan ustelik coklu besin alerjisi var suanda da egzama nobeti geciriyo heryeri yara sadece et tavuk pilav sehriye çorbası yiyebiliyorum hersey yasak bebegime de oyle durum boyle olunca uykusuzluga raziyim yeter ki iyilessin diyosun.
(6,419 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun seninde işin zor
(227 puan) tarafından
Sağlıklı olsunlar da illaki birgun gececek bunlar bakma sakin konustuguma sinir krizleri geçiriyorum ama ona yansıtmıyorum annelik cok zor simdi banada 2. Cocuk diyolar 1 gun gelip bakmayan insanlar
(6,419 puan) tarafından
Aman aman tek çocuk yetti bana
(227 puan) tarafından
Aynennn
0 oy
(2,804 puan) tarafından
Canm bebeğin kaç aylık, süt kullanıyormusun uyku eğitimi diye ezbere söyleyenlere  kendini kasmak yerine, çocuğunun düzenine dikkat edersen zatn kendiliğinden oturucak uykusu kendini yıpratmaya ne gerek var çocuğu 2 saat hırpalamaya, sana Bi tavsiye ister yap ister yapma sana kalmış, çocuğu uykusu geldi hareketlerinden anladn ya onu o moda sokmak senn elinde rahat uyucağı picama bezliyse temiz bez bezi bıraktıysan tuvalete  karnı tok mu biberono koy sütü yatağına yatır o  eme eme uyur ki, ben öyle yaptım hep bu şekilde de devm ediyor snra uykusu gelince kendi diyicek emin ol, 
(6,419 puan) tarafından
Evet öyle yapıyorum zaten ya sallanarak ya emerek uyuyor ben desteksiz uyutmak istiyorum ama başarılı olamadım. Desteksiz dediğim yine yanındayım yalnız bir başına bırakmıyorum ama istediği kadar uykusu olsun öyle sarıldığımda falan uyumuyor
(2,804 puan) tarafından
Eşim bana sarılırken bile uyuyamam ben :))) ben konuşmuyorum hiç uyuturken ve dediğim şeyleri yapıyorm emzirmiyorm da süte geçtim dolduruyorm biberona içtiği kader dalıyor snra

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 281 göst.
27 Temmuz 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Sedaaylin (446 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 170 göst.
0 oy
0 cevap 154 göst.
31 Mart 2023 Aile kategorisinde Dolunay65 (714 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 385 göst.
4 Ekim 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu

380,882 soru

11,403,149 cevap

34,941 kullanıcı

...