0 oy
173 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (984 puan) tarafından
6  buçuk ay oldu doğum yapalı. normal doğum yaptım. Tuvaletim olmamasına rağmen öksürürken hapşırırken idrar kaçırıyorum. Bıktım valla yaa. Nedendir nasıl geçer bu başına gelen var mı 

8 Cevaplar

0 oy
(4,290 puan) tarafından
İdrar torbası sarkması olabilir mutlaka doktora git canim
(984 puan) tarafından
Kadın doğuma mı
(4,290 puan) tarafından
Evet canim
-Reklam-
0 oy
(5,492 puan) tarafından
Bi kadın doğuma gitmeni tavsiye ederim, ameliyatla düzelebilir bi durum bu
(984 puan) tarafından
Ayy o derece mi ya :(
(5,492 puan) tarafından
Kız korkulacak bişey değil idrar torbası sarkmasıdır muhtemelen
0 oy
(7,121 puan) tarafından
Ac kapa masajı yapıyorsun . İdrar kasları gevsedigi için kaciriyorsu. . mesala tuvalete oturduğunda tuta tuta yapıyorsun idrarını . Yani olabildiğince sikiyorsun . Otururken ayakta orayı sıkıp bırakıyorsun tüm gücünle sürekli yapıyorsun o zman kendine geliyor . Hatta pasvik mı palvik mı masajı deniyor doktorun demedi mi 
(984 puan) tarafından
Hiç demedi yaa
(7,121 puan) tarafından
Hım herkes sarkma olmuş falan yazmista bende de olmuştu o masajları yaptım sürekli tutarak tuvaletimi yaptım düzeldi öyle ameliyata falan gerek kalmadı hatta düzelmeye başlayınca tuvalete sıkışarak gir dedi doktorum iyice tutuyorsun öyle giriyorsun ama duzelene kadar tuvaleti yaparken kendini sıkarak yap düzelir . Benim 3 ay da düzeldi tam olarak . Ama vunyeden bünyeye farak var .  1 ayda bayağı azaldı o masajı sürekli yap
tarafından
Kegel kası egzersizinin yanlış yapılan biçimi tarif ediyorsunuz. İdrarı tut bırak egzersizi sadece kegel kaslarının yerini kavrayabilmek içindir. Sonrasında sadece bu kaslarınızı çalıştırmanız gerekir. Uzun vadede yapılan tut bırak egzersizi aksine kasları zayıflatır.
(7,121 puan) tarafından
Tut bırak değil . Doktorun bana tavsiye ettiği tutarak idrar yapıyorsun olabildiğince sıkıyorsun kendini . .

Diğeride sıkılaştırmak için ayakta ve otururken yapılan egzersiz
0 oy
(2,486 puan) tarafından
Sarkma olmuştur canım doğum esnasında kadın doğuma görün küçük bı operasyonla hallediliyor
(984 puan) tarafından
Tamamdır çok teşekkür ederim
0 oy
(1,351 puan) tarafından
İdrar torbasında sarkma olmuş canım onun egzesizi var yaparsan inşallah toparlanır düzelir  iki bacağının arasına kirlenti tutturarak onu dusurmeden yürü bır süre yaparsan düzelir insallh canim 
0 oy
(7,768 puan) tarafından
Doktora gitmedin mi canım
(984 puan) tarafından
Yok daha gitmedim bu şikayetle. Ama ayın 20 sine randevu aldım spirali çıkarttırıcam o zaman söylicem bunu da
(7,768 puan) tarafından
Canım 6 ay bu sorun yaşanırda gidilmez mi
0 oy
(15,231 puan) tarafından
Doğumdan sonra bende de oldu. Sonra geçti. Ama 6.5 ay sürdü mu hatirlamiyorum. Bir iki aya geçmezse doktora git derim
0 oy
(13,873 puan) tarafından
Kegel egzersizi yap canim. Toparlanir kaslarin. 

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 78 göst.
29 Mart 2024 Aile kategorisinde hanimeli (480 puan) tarafından soruldu
+1 oy
8 cevap 277 göst.
27 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Yenibiri12 (11 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 148 göst.
4 Mart 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde prens.annesiyim (89 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 147 göst.
10 Temmuz 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Habis57 (2,350 puan) tarafından soruldu

380,167 soru

11,380,811 cevap

34,871 kullanıcı

...