0 oy
396 göst.
Diğer kategorisinde (1,934 puan) tarafından
Kızlar benim ev müstakil komşum yanımdaki arsasına ev yapacağım dedi benim pencerem var 50 cm pencere payım var ve bittiği yerden geçen yıl tel çektim 7 milyara tel aramızdaki sınır bana diyorki ben teli sökeceğim oradan temele başlayacağım eşimde gitti konuştu dedi ki abi böyle olmaz senin hakkın yok telime karışmaya ben kendi sınırımda çektim ve yarın sıfır yapsan tuvalet için bile olsa pencere hakkın yok çünkü payın yok ve benim salon ve oturma odası pencerem o tarafta ben o kokuyu çekmek zorunda değilim arka tarafta ev yapılmaz sadece ağaç için ufak arsa var o tarafa vermen gerekiyor ve sıvada yapamazsın çünkü düzenek için benim alanı kullanırsın bunada ben müsaade etmem tanımadığım insanların benim bahçemde işi yok adam ustalarla görüşüp dönecek eşim diyor ki mahkemeye bile veririm sizce ne olur kim haklı 

6 Cevaplar

+1 oy
(17,459 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Siz haklısınız tabi. Bir arsanın yüzde yüzü ev için kullanılamaz. Komşularla arasında brlli bir mesafe kalması gerekiyor. Şikayet etseniz siz hakli çıkarsınız. Eşin de doğru düşünmüş. Siz söyleyin. Buna müsade etmem diye. Demişsiniz gerçi. Adam boşuna masraf yapmasın. Yaparsa yıkmak zorunda kalır. Yaptığı masrafa yazık olur. Kendi bilir 
(1,934 puan) tarafından
Bakalım inşaallah bunlara gerek kalmaz boşuna demiyorlar ev alma komşu al diye nasıl insan ya
-Reklam-
0 oy
(9,242 puan) tarafından
Kadastro gelir bakar sizin dediğiniz gibi mi ama şu var pencere bırakabilir istediğini yapar senin yatak odan diye insiyatif kullanırmı bilmem
(1,934 puan) tarafından
Duvar çeker pencere bırakamaz işte duvar değil direkt temel yapacak
(9,242 puan) tarafından
Yani kanunda pencere bırakamaz diye bişey varsa haklısın ama net bilmiyorjm
(1,934 puan) tarafından
Komşu kanununa göre kokudan dolayı şikayet etme dava etme hakkına sahibim ve sıfır çektiği için hakkını kullanıyor ve pencere yapamaz
(9,242 puan) tarafından
Dene bakalım valla merak ettim ne olcak
(1,934 puan) tarafından
İnşallah gerek kalmaz umarım ortak noktada buluşuruz yoksa mahkeme yolları gözüküyor
0 oy
tarafından
Onu gelip bakarlar olcerler . Bizim köyde biri ev yaptırdı sonradan yanına ev yapılacaktı meğerse ilk yapan diğerinin arsasına Bikaç metre girmiş 
(1,934 puan) tarafından
Baktılar biz evi yeni aldık ona göre sınır çizdik zaten
0 oy
(2,604 puan) tarafından
Senin arsana girmediği sürece istediğini yapabilri sen haklısın giremez yani ama evi nasıl yapacağı ona kalmış 
(1,934 puan) tarafından
İşte adam diyorki hem sıfır yapacağım hemde tuvalet penceresi yapacağım
0 oy
(7,793 puan) tarafından
Kadastro çıkarın canım 
(1,934 puan) tarafından
Bakalım çözüm bulmaya çalışacağız umarım mahkemeye gitmeden çözülür
(7,793 puan) tarafından
Canım o temeli sıfıra atarsa şikayet et evi 3 metre geriden yapmalıymış bak sizin ev kaç metre geride
(1,934 puan) tarafından
Canım evi ben yapmadım hazır aldım 1bucuk metre var
(7,793 puan) tarafından
Sizinde sıkıntı olabilir canım bi bilene danışın
(1,934 puan) tarafından
Bi usta ile görüşsun ne diyecek ne yapacak ona göre hareket ederiz
0 oy
(4,088 puan) tarafından
Yeni ev yaptırmış  biri olarak o isler öyle  kafasina göre  olmuyor canim.  Kendi arsan bile olsa ana yoldan 5 metre komsudan 3 metre cekmen gerek yoksa ruhsat vermiyorlar projeni kabul etmiyorlar. Onun dışında  ortak duvar kabul etmesse taraflardan biri diger kisi de kendısi duvarini ceker ya da cekmez ona kalmis ama senin telinin sınırını  kullanamaz. 
(1,934 puan) tarafından
Canım sınırı kadastro belirledi tavukları olduğu için tel örgü üstüne de dikenli örgü yaptım adam duvar değil direkt evi sınırdan yapacağım ve pencere hakkı olmadığı halde tuvalet penceresi yapacağım diyor sıva zaten benim alanıma iznim yok
(4,088 puan) tarafından
Iste sinirdan yapamazki. 3 sen cekmissindir yandaki arsadan 3 metre de o cekecek en az 6 metre olacak yani aranızda.
(1,934 puan) tarafından
Anladım bakalım

İlgili sorular

+2 oy
6 cevap 239 göst.
6 Eylül 2024 Aile kategorisinde Mizginhavin (803 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 273 göst.
1 Ağustos 2024 Aile kategorisinde Miracin annesi (137 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 261 göst.
21 Temmuz 2024 Diğer kategorisinde YiğitAli'm (25 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 148 göst.
13 Haziran 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Minigim500 (343 puan) tarafından soruldu

397,208 soru

11,880,251 cevap

35,994 kullanıcı

...