0 oy
432 göst.
Diğer kategorisinde (32 puan) tarafından
Bebegıne kımsenın desteğini almadan bakan var mı arkadaşlar...Sankı kaynanam basında kımse olmasa bakılmaz gıbı lanse edıyor

41 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Kızıma hep tek baktım eşimin desteği yetti 
-Reklam-
0 oy
(1,255 puan) tarafından
Yenidoğan döneminden beri tek başına bakıyorum Zor değil sadece bazen eve tıkılmış hissediyorsun O kadar
(32 puan) tarafından
Olsun onu hep hıssedıyorum zaten
0 oy
tarafından
Kaynanalar çok biliyoda ondan. Ben tek başıma bakıyordum 3 ay başka şehre gitmişlerdi, hem ben hem bebeğim daha rahat ettik
(32 puan) tarafından
İşte bu ne mutlu size valla
tarafından
Kaynanalar bayiliyor moral bozmaya eltimin 3 cocugu var hepsi telefon bağımlısı kavga ediyorlar. Görümcemin 2 çocuğu var küçüğü daha 9 aylık onlarda bağımlı, telefonsuz yemek yenmiyor. Yine de bana sarıyor bu çocuk sakın telefon bağımlısı olmasın diye ki sürekli telefonla oynamam whatsapp sosyal medya yok ki kendisi görüntülü konuşur çocuğu konusturmaya çalışır. Kıssadan hisse duy ama takma hep onlar biliyor sözde :)
0 oy
(6,182 puan) tarafından
Ben tek baktım hemde kolikti oğlum iki aile de uzak bize eşim çok yardım etti zor oluyo evet ama geçiyo günler büyüyolar hemen:)
(32 puan) tarafından
Süpersiniz Allah banada o gücü versın
(6,182 puan) tarafından
İnşallah cnm
0 oy
(1,103 puan) tarafından
2 çocuğum var. Eşim uzun yol şoförü. Bir gün bile yardım edenim olmadı :) şuan küçüğü 5 aylık mesela. 5 ayda 2 gece annemde kaldım o kadar 
0 oy
(7,950 puan) tarafından
Ben hep tek baktım canım. Sezeryanliyken hemen ayağa kalktım oglum 6 gün kuvezde yattı gittim geldim emzirdim hep zorlanmadım şükür tek bakmak inan daha iyi diğer türlü hep karışan olurdu her kafadan ayrı ses inan cekemezdim. Benim kendime bile tahammülüm yoktu kalmiski o an başkasına. Annemle bile ters düşmüştüm o anki lohusa piskolojisi kötü.
(32 puan) tarafından
Haklısın valla bacım onlara kalsa görümcem sezeryan olunca hep kayınvalıdem tutmus bebegı kolunda öyle emzırmıs oh ne iyimiş öyle siz hemen ayaklanmıssınız.
0 oy
(132 puan) tarafından
İkizlerime tek bakıyorum zor mu çok zor iki tane olunca tek olsa sanki tek parmakla bakacakmisim gibi geliyor  tek bebekleri olanların canlari sıkılıyordur diye düşünüyorum :D ama şükür bu günüme 
(32 puan) tarafından
Allah daim etsin mutlulugunuzu ömrünüz boyunca yetebılın inşallah evlatlarınıza.
(132 puan) tarafından
Tek sorun yetememek işte. Asla verimli zaman geciremiyorum oyun istiyorlar halim kalmıyor ama buna şükür
0 oy
(1,937 puan) tarafından
17 yaşında idim anne olduğumda ve tek baktım birgün bile kimseden istemedim kaynanam yapamazsın diyordu bir haftalık iken yıkadım ilk günden altını açma emzirme hepsini tek yaptım bir hafta sonra kaynanam ihtiyacın yok deyip gitti o kadar yani şuanda 10 yaşında maşallah herkes helal olsun genç yaşına göre çok iyi bir evlat yetiştirmişsin diyorlar ve gerçekten öyle 
(32 puan) tarafından
Süper valla dogru baskasına ihtiyaç ooldugunu alıstırırsın bana muhtaç diye gitmez herşeyi kendın yapıcan Allahın izniyşe
(1,937 puan) tarafından
Aynen öyle boşver kaynananı yani
0 oy
tarafından

ilk 10 gun zorlandım ben yatıp kalkarken agrım oldu biraz oda yanımda ınsan var dıye destek alarak yatıp kalktım zorlamak ıstemedım kendımı ama dusunuyorum tekte bakarmıstım bı sekılde :) oyle aman aman bir zorlugu yok uykusuzluk ruh gıbı ortada gezmek bazen evı *** goturmesi falan fılan :D olagan seyler yanı ama zor oldugu kadar da guzel bebek bakmak ya 

0 oy
(1,279 puan) tarafından

15 aydır ben bakıyorum. Eşimin desteği de var tabiii <3 çok şükür, zor ama keyifli..

(32 puan) tarafından
Allah kolaylıgını versın yükünüzü hafıfletsın inşallah..
(1,279 puan) tarafından
Aminn  canım , Allah sana da doğumunda ve sonrasında kolaylıklar nasip etsin. :)
0 oy
(2,562 puan) tarafından
Ben ilk günden beri kimse yardım etmedi ilk bebeğim herseyini kendi başıma yapdim çok şükür zordu ama güzel di 
0 oy
tarafından
İlk çocugum kolikti kaynanam ile birlikte yaşıyorduk çok zorlandim kolik zor çünkü desteğe ihtiyac duydum.simdi iç yaşına girecek iki aylık kızım var şükür tek bakıyorum iki çocuğuma kızım çok gazlı değil en azından oğlum gibi değil. 

Yani bazende bebeğine göre değişir. İnsan yapıyor alışıyor tek asla bakılmaz gibi birşey yok. 
0 oy
tarafından
Neden zor olsun sadece işler çok aksıyor 
0 oy
(3,259 puan) tarafından
2 bebeğime de kendim tek başıma baktım evet zor ama zaman geçiyor öyle böyle büyüyorlar 
0 oy
(7,447 puan) tarafından
19 aylık bir oğlum var doğduğundan beri gündüzleri tek bakıyorum akşam ve haftasonu eşim yanımda oluyor birde 45 günlük bir bebeğim var onada tek bakıyorum sadece ev sıkıcı Aktif çalışan biriydim normalde çocuktan sonra evde olmak sıkıcı oluyor o kadar onun dışında üstesinden gelemeceğin bir durum yok unutma bebeğini en iyi sen anlarsın ;)
0 oy
tarafından
Doğduğu günden beri tek başıma bakıyorum eşim çalışıyor başka da kimsem yok çok şükür 2 yaşına geldi zor değil yeterki kendine güven 
0 oy
(9,247 puan) tarafından
18aydır tek bakıyorum  sosyal hayat sıfır en ihtiyac duş bile alamıyorsun mesela eşin olmadan wc ye savaşla gidiyorsun bugün rahatsızım uykusuuzm ama cocuk var yatıp dinlenemem 
0 oy
(2,651 puan) tarafından
Dikişlerime bişey olmasın dan korktuğumdan annemle birlikte baktık yalnız kalmaktan korktuğum cok oldu bişey olurda diye zamanla alıştım şükür 
0 oy
(3,688 puan) tarafından
Tek bebeği öpün başınıza koyun, insan sırtına bağlar gene her işini görür, bakar. İki tane olunca daha zor, birbirlerini görünce mart kedileri gibi bağırıyorlar.

Kaynanan alttan alttan sana gelmeye niyetli gibi, bensiz siz bir hiçsiniz der gibi. Aman ha, diren. Eşin ve sen yetersiniz.
0 oy
(2,415 puan) tarafından
Olurmu öyöe şey öyle olsaydı kimse çocuk yapamazdı

İlgili sorular

0 oy
16 cevap 313 göst.
4 Mart 2021 Diğer kategorisinde Arzey (723 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 18 göst.
21 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Anne.adayii (823 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 77 göst.