0 oy
424 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (4,067 puan) tarafından

Lütfen bana duan eder misniz ilk defa sezeryn olucm İlki norml Di bebk ters olduğu içn bu sefer sezeryn olcam tamamn tecrübeszim ve korkuyrm kızm 2 yaş 2 aylık ilk defa ayrı kalıcm lütfen bna moral verir msniz günlerdir ağlamaktan helak oldm :(  nasıl ilerliyor işlemler bilgilendirir misiniz / devlette oluck kaç gn tutarlar acba 

26 Cevaplar

0 oy
tarafından
Rabbım yardımcın olsun hıc korkma bır dogumum oldu sezeryan bın kere dogursam ben yıne sezeryan ısterım, herkesın agrı acı esıfı farklıdır, kımseyı dınleme 
(4,067 puan) tarafından
Ağrıdan acıdan çk kızımdan ayrı kalma beni çk yıprattı :(
tarafından
Kuzum o herkes de oluyordur emınım, bende hep dusunurum nasıl olucak dıye ama sebepsız yere degıl ona bu dunyadakı tek gercek dostunu kardesını getırmek ıcın ayrı kalıyorsun
(4,067 puan) tarafından
Haklısın
-Reklam-
0 oy
(481 puan) tarafından
Sezeryana bi gir çık ooo ben ne sala.kmisim ki normal doğum yaptım dersin sezeryan oldum böyle bi rahatlık yok valla ilk gün agri okur ama iyle dauanilmayscak kadar değil hiç merak etme hiç korktuğun gibi olmayacak 
(1,720 puan) tarafından
Gececek tmm canım deyip morel ver ozamn niye normal doğum u sal.k lık gibi gösteriyorsun
Zaten kız ilki normal doğum Muş verdiğin moreele bak bidaha oku yazdığını
(1,149 puan) tarafından
Elif Aydemir, sizinde sezeryani korkunç bişey gibi göstermeniz hoş değil sonuçta sezeryan olmuş yada olacak bir sürü hamile var burda
(481 puan) tarafından
Senn üstüne alınma o zaman ben sana da diğerlerine de yazmadım bu arkadaşa yazdım
(682 puan) tarafından
Normal doğum yapan sala.kklik denildi bnde ona göre yorumumu yaptım. Bazı insanlar doğumun sancısını cekmemk için sezeryani tercij ediyor onun için yorumum
(481 puan) tarafından
Normal doğum yapan sala.klik mi etmiş yazıyor orda kolaylık zorluk derecesinden bahsettim kim nasıl dogurusa doğursun anne olmuyor mu  şimdi bugun sezeryana girecek o kız senin şu yazdıklarını okuyup  panik atak geçirse yada kotu bi durumla karsi karsiya kalsa amacın yerine ulaşmış mi olacak
0 oy
(1,103 puan) tarafından
Korkma kuzum 2 sezeryan oldum. Hiç bsey olmycak. Sabah kan alicaklar senden. 10 gibi doğuma alırlar. Belden uyusmali olursa bebeğini de görürsün. 35 40 dk sürüyo odaya geri dönmen. Yanına kahve makinası ve kimyon al. Ayağa kalktığında kaynat iç ki gazın hemen çıksın. Önemli. ! Ayaga kalkarken biraz aci olcak. Yürüdükçe  gecicek bol bol yürü kalktiktan sonra 
(4,067 puan) tarafından
Kan tahlili yapıldı çıktı onlar ya sabhtan yapr yda öğle arası yapr ameliyat ı dedi hemşire kahve ve bitter aldm kmyon almk aklıma gelmdi
(1,103 puan) tarafından
Sezeryan sonrası en önemli şey gaz çıkarmak. Ben kimyon sayesinde ayağa kalktıktan 20 dk sonra çıkardım gazı. Bide dediğim gibi bol bol yürü. Ben özelde yaptım dogumlarimi. Büyük kızım uyku saati gelene kadar yanımdaydi. Sonra annem eve getirdi. Ertesi sabahta erkenden geldi. Sonra taburcu oldum zaten. Merak etme korkulcak hiç bsey yok . Keşke normal olsaymis ama olmayınca da hayırlısı neyse o olsun demekten başka bişey gelmiyor insanın elinden
(4,067 puan) tarafından
Evdn çıkmadan kmyonda alayım o zmn
(1,103 puan) tarafından
Kesinlikle. Şeker de atabilirsin içine içerken zorlanmamak için
0 oy
(4,612 puan) tarafından
surekli yuru kuzum ne kadar cok yurursen o kadar iyi olursun kahvr ic bas agrisina iyi gelir bide sakin ayaklarini usutme 
(4,067 puan) tarafından
Çorap ve patik koydm kahve ve bitter de aldm rezene de var
(4,612 puan) tarafından
sekerli su ver canim dogar dogmaz sarilik olmasin dikloron jel el boynun tutulur ameliyattan sonra su torbasi al
(4,067 puan) tarafından
Su torbası var koydm canm teşekkür ederim
(4,612 puan) tarafından
bez aldinmi
(4,067 puan) tarafından
Evt hem ped hem hasta bezi bar
0 oy
(1,577 puan) tarafından
Sıkıntı yapma nasıl olduğunu anlamazsın bile. Ben de sezeryan oldum. Bi 10 gün eğilip doğrulmada sıkıntı oluyor o kadar yardım eden biri varsa yanında o da gelir gecer. Pansumanını aksatma ben günde 3-4 kereye kadar yapıyordum Rabbim evladını sağlıkla kucağına almayı nasip etsin 
(4,067 puan) tarafından
Amn inşallah annem var eşm var kardeşim kayınvalidem hepsi var şükr
(1,577 puan) tarafından
Hiç korkma sıkıntın olmaz inşallah hiç kendini de yıpratma :)
(4,067 puan) tarafından
Ameliyat değil de kızmdan ayrı uyuck olmak beni çk üzüyor
(1,577 puan) tarafından
Evet bunu ben de kafama çok takıyorum ama en azından senin annen varmış o ilgilenir. 3 gün ayrı kalcaz mecbur sonuçta yalnız bizim başımıza gelmiyor bu bir süreç ve belki de dönüp baktığımızda bu ayrıntıyı hatırlamayacağız bile. En azından biz hatırlasak da çocuklarımız hatırlamayacak öyle düşünüp rahatlatıyorum kendimi. Babası yanında olacak o ilgilenir onunla diyorum.. Doğacak çocuk da bizim çocuğumuz ve malesef şartlar bunu gerektiriyor
0 oy
(6,759 puan) tarafından

:ermm: Allah'ım kolaylıklar versin inşallah canım <3 sezeryanda uyutuyorlar galiba tümden.  Ben normal yapınca fazla bilemem..

Post yukarı çıksın. 

0 oy
(6,441 puan) tarafından
Bende geçen yatıralım dediğinde kızımı düşündüm çok ağladım nasıl yatar kim bakar gibi şimdi de doğumum yakın sezeryan 3 normal 24st buradaki hastanede normal de olsa hemen eve çıkmak istiyorum yada kızımın yanında olmasını istiyorım
(4,067 puan) tarafından
Ben önden gidicm kızmı kayınvalidem uyannca getrcek yanıma ilk ona sarılmak istiyorum
(6,441 puan) tarafından
Aynen öyle
0 oy
tarafından
Rabbım yar ve yardımcın olsun canim sağlıkla sağ salim kucağına alırsın inşallah 
(4,067 puan) tarafından
Amin inşallah çk teşekkür ederim
0 oy
(1,367 puan) tarafından
Canım hiç korkma benim ikiside sezeryan oldu bide 1 buçuk sene arayla. Kendime gelemeden tekrar hamiş oldum. Ama ikinci sezeryan çok daha rahat toparlandım. İşlem esnasında hiç bişey hissetmiyorsun hatta heyecanlı olunca sakinleştirici veriyor lar daha rahat oluyorsun sadece belden aşağı uyuşsun istersen. Genel anestezi de aynı hesap bence benim ikiside belden aşağı uyuştu . Sonrasında ayağa kalmaya çalışmak biraz zorluyor sadece anesteziden. Dikişlerin iyileşmesi de çok zor olmuyor bence. 
0 oy
(1,138 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun çabucak geçsin inşallah.benim de 4 haftam falan kaldı.ben de şimdiden düşünüyorum kızımı nasıl birakacam diye.

Bırakacak düzgün bakacak insan da yok zaten 7 24 beraberiz ilk defa ayrı kalacaz.

İnşallah zaman çabucak geçer diyorum v
0 oy
(2,600 puan) tarafından
Rabbimin izniyle bir gece ayrı kalacaksın canim sen sağlıklı doğ insllah bol bol sıvı tuket canim katı bişe yeme doğumdan sonra bı de ne kadar çabuk  gaz yaparsan o kadar çabuk cikarirlar seni hastaneden 

Rabbim hayirlisiyla kucağına almayı nasip etsin inşallah ❤️❤️
0 oy
(9,504 puan) tarafından
İkinci seseryan olacağım haftaya Perşembe :) benimde kızım 2 yaş 9 aylık bıgün başkasına boraktım bensiz durmamış çok ağlamış napıcam bilmiyorum :( sezeryana gelirsek elbette ağrı sızı olacak ama yürüdükçe açılıcaksın bol bol yürü sıvı şeyler tüket ve katı yememeye çalış dikişlerin açısından kabızlık zorluk olur.
0 oy
(7,444 puan) tarafından
Canım hiç korkma ilk sezeryanımı 19 ay önce ikincisini 45 gün önce oldum ilk kalkış önemli ondan sonrası kolay bol bol yürüyüş yap daha hızlı toplarsın bir hafta içinde iyileştim tamamen öyle düşün ağrın sızın illaki oluyor ama geçiyor sonra inan bana  ;) Allah yardımcın olsun sağlıkla gelsin minik :)
(7,444 puan) tarafından
Benim postlarıma bak bende günlerce ağladım haftalarca oğluma bakıp bakıp nasıl ayrı kalcam ne yapar bensiz uyumu aç kalırmı hep aklım ondaydı inan hatta doğum olmuş beni uyandırdılar ben evdeki oğlumu sordum çok net hatırlıyorum istemsizce aklım onda olduğu için seni çok iyi anlıyorum inan bak postlarıma anlarsın kuzum
0 oy
(48,529 puan) tarafından

hayirlisiyla al kucağına insallah. ozelde gaz cikinca cikisi yapiyorlar devleti bilmiyorum

zor kötü degil sadece ilk ayaga kalkip yurumek biraz zorluyo hastanede sürekli yürü o cok iyi geliyo 
0 oy
(1,752 puan) tarafından
Şunu diyim bak sana. Uyuşukluğun geçer geçmez yürümeye başla ağrım var kalkamam yapamam deme asla senin attığın yer adım ağrını acını azaltacak sezaryenin tek çaresi diyebilirim. Yürüdükçe hızla kendine geleceksin. Sağlıkla al kucağına inşallah.
0 oy
(11,089 puan) tarafından

Sağlıkla kolaylıkla atlatırsın inşallah sabah bebeğini hayırla kucağına alırsın :)

Gelelim sürece. Sabah gidince kadın doğum sıra aldığın sekretere gidip sezeryan için yatış yapılacak diyeceksin. Belgeleri vereceksin. O seni yönlendirecek. Nst çekilir belki önce, sonra odaya geçersin. Üstünü değiştireceksin. Ameliyat önlüğü giyiyosun. Sonra seni ameliyathaneye götürecekler. Belden uyuşmalı oluyor genelde bildiğim kadarıyla. Vücuduna bişiler takıyorlar işte değerlerini anlamak için falan. Anestezi uzmanını iyi dinle hiç kasma kendini çok rahat ol. Böcek ısırığı gibi acımaz yani, belden iğne yapılıyor. Sonra hiç bişi anlamıcan bile. Çok kısa süre sonra geliyo ağlama sesi :) neyse bebeği kontrol için alıyorlar sonra odaya gidiyorsunuz. Bi kaç saat sonra bacak  uyuşukluğun geçecek hiç endişelenme. Ha bi de sonda olayı var üzgünüm ama mecbur takıyorlar ameliyattan önce ve uyuşukluk geçince çıkarıyorlar. Acımıyo merak etme o da sinek ısırığı gibi diyebiliriz, kimisi anlamıyo bile. Sonra rahatsın Allahın izniyle :) ağrı kesici serum antibiyotik falan sürekli bişiler verdikleri için ağrı falan olmuyor genelde. Bol bol yürüyeceksin o gaz çıkacak başka yolu yok :) bizim burada işler böyle yürüyor. 48 saat dolmadan da hastaneden çıkarmıyorlar.

Kızından ayrı kalma meselesine gelince bol bol görüntülü ararsın hiç sıkma canını. Eve giderken babası ona ufak bi hediye alsın sen ver kızına :) rahat ol kasma kendini. 3 sezeryanım var benim tecrübeyle sabit, Önce Allaha sonra doktoruna güveniyorsun dimi o zaman hiç sıkıntı yok.

0 oy
(487 puan) tarafından
Allah kolaylık versin hayırlısıyla kucağına alırsın inşallah benimkisi berbattı hatırlamak bil e istemiyorum seninki kolay olur inşallah kişiden kişiye değişiyor zaten 
0 oy
tarafından
Hiç korkma canım benimde sezeryan oldu iki gün yatiriyolar 3. Gün ayağa kalktım ben . Sütün sezeryan olduğu için geç gelebilir onun için pompa onerebilirim sana geri kalan detayları bilirsin zaten ilkinden 
0 oy
(279 puan) tarafından
Ben 18 ay önce doğum yaptım.sezeryan oldum.Ben normal diye gittim sezeryan oldum .48 saat kalıyorsun.Hic korkma  ameliyata girmeden dua et.Ben hemen ayaklandim.Ayaklarimin uyuşukluk geçince.12 saatte bir iğne vuruyorlar .Damar yolundan bir ilaç veriyorlar.Adam akıllı bir ağrı hissetmedim.Rabbim hayırlı kolay doğumlar nasip etsin.
0 oy
(793 puan) tarafından
Cnm hic korkma 2 sene arayla 2 sezaryan oldum ikinciyi olali   1 sene olcak  korkulcak bisey yok 1 gun kaliyosun hastanede bol bol yuru agrin ole gecicek   bide neskafe ic sade bn ozelde yaptigim halde solemediler sonradan cok bas agrisi cektim bide migren var  bnde smdi simdi iyiyim  kolay toparlanirsin ozel oldgu icin  kizim yanmda kaldi bnde  dert etmiatim son ana kadar almazlar die

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 334 göst.
0 oy
3 cevap 57 göst.
9 Haziran 2022 Alışveriş-Hediye kategorisinde Nisan KC (4,067 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 114 göst.
21 Ocak 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

378,395 soru

11,326,294 cevap

34,778 kullanıcı

...