0 oy
289 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (704 puan) tarafından
Kızlar haftaya günüm var bugünden sardım pişirdim buzluğa atıcam hiç öyle koymadım çıkardığımda tadı nasıl olur bir gece önceden mi çıkarmalıyım yoksa sabahtan çıkarıp hemen ısıtayım mı ? (Gün sabah oluyor) 

9 Cevaplar

0 oy
(2,160 puan) tarafından
Ben daha geçen çıkartıp yiyeyim dedim ama mahvolmuş canim sarma. Pisirmeden atsan oluyor ama pişmiş berbat olmuştu. Yiyebilen yoktur o şekil 
(704 puan) tarafından
Hadi ya tüh uzuldum bi kac arkadasmda kimi koy hicbisey olmuyor dedi kimi kotu oluyor dedi buraya soraym dedm bende
(2,160 puan) tarafından
Canim ben asla bir daha oyle yapmam çünkü pirinçler sulanmış, kum gibi ve ici geçmiş plastik gibiydi. Ama geçen teyzem çiğ olarak buzluktan çıkartıp pişirdi mis
(704 puan) tarafından
Neyse bu seferlik yaptim artik ilk ben bakarm tadina kotuyse hic cikarmam artik karsilarina sagolun
-Reklam-
0 oy
tarafından
Her zaman pişirmeden atarım herşeyi. Pişirip koyunca çözüldüğünde buz tadı filan kalıyor çok kötü oluyor. 
(704 puan) tarafından
Hadi ya tüh koydum az once napaym cikariyim bari
tarafından
Aynen buz tadı buz dolabının kokusu oluyor
(704 puan) tarafından
Neyse bu seferlik deneyim ogrenmis olacagm bir daha cigden koyarm sagolun
0 oy
(216 puan) tarafından
Pisirmeden koysan olurdu da pisirmissin bozulur ziyan olmasin yiyin hemen bence 
(704 puan) tarafından
Tüh valla koydm az once aslnda neyse cikartiyim bari
0 oy
(645 puan) tarafından
Atılır ben yapmıştım yemediler attım başka misafirim geldi hemen ısıtıp sofraya koydum sabah ısıt canim bisey olmz
(704 puan) tarafından
Tamam madem canm koydm cunku cikartmayim simdi bizde de yenmez eşim gec geliyor bu aralar onlara niyet sardm Insallah güzel olur emeklerim boşa gitmez
(645 puan) tarafından
Bilmym canim ben oyle yapmıştım  tadında değişme olmamisti
(704 puan) tarafından
Tamam canm sagol Insallah benimkide guzel olur
0 oy
(1,539 puan) tarafından
Ben kışlık sarma sarar pişirir dolaba atarım annemde öyle yapardi nerden baksan bı 20-25 saklama kabi olur hep pişirip koyarız buzluktan ister bigun önce akşam çıkar ister sofra hazırlamadan 2-3 saat önce çıkar  tavaya tencereye koy yapacağın zaman az birşey su köy kısık ateşte kahve ocağında kapat ağzını donu çözülsün kısık ates olması önemli erir yoksa sonwada mis gibi ye eğer poşete koyarda koyarsan ezilme oluyor peynir kabı saklama kapı gibi birşey varsa ona diz daha pratik ve güzel oluyor akşamdan cikarmazsan eğer tencereye falan koyduğunda dikkat et koyduğun gibi bırak açmaya çalışma çünkü parçalanır çoksa tek tencere yapma hepsini donunu çözerken tavaya köy mesela iki saklmaa kabini yan yana üst üste gelip yilgilmasin donu çözüldüğünde .ay çok uzun anlattım sanki ama gün içinmis ya ayrıntılı anlatıyım dedim :) 
(704 puan) tarafından
Yaaa canım çoook teşekkür ederim çok açıklayıcı oldu tamam öyle yapacagım bende saklama kabına sırayla itinayla dizdim bir buyuk kare saklama kabina tam sıgdı akşamdan çıkarayım sabahta az sıcak suyla ısıtaym madem kimse gelmeden tadına bakarm güzelse sunarm yoksa kaldırırm ama bencede guzel olur ya sanki yemistm bir kac kiside. Bende pisirmeden koyulunca pirinçlerde kırılma oluyor diye duymustum mesela ondan dolayı pişirdim
(1,539 puan) tarafından
Aynen canm pismeden olun a öyle oluyor pirinçleri ama pirinçlerini biraz pişirip sararsan o kirilma olmuyor aksdam cikarirsan sıcak suyla ıslatma gerek yok donu çözülmüş olur azıcık normal su damlat tavanın altına yapışmasın diye yeterli olur
(704 puan) tarafından
Tamam canm senin dedigin gibi yapaym madem bu seferlik oldu deniycem bakalm nasil olucak umarm guzel olur sagol tesekkkur ederim
0 oy
(8,955 puan) tarafından
Isıtırken ocağın en küçük gözüne koy. İçine de azcık su ekle kapağını kapat. Kendi kendine ısınsın. İnşallah pirinçler hamur gibi olmaz
(704 puan) tarafından
Tamamdır teşekkür ederim İnşallah olmaz. Icinide pisirip sarmistm az hic ısıtmadan versem nasıl olur geceden cözdürüp zeytinyağlı cunku
(8,955 puan) tarafından
Bi tadına bakarsın. Duruma göre ayar verirsin o zaman
(704 puan) tarafından
Aynen duruma gore ayarliycam artik sagolun
0 oy
(48,703 puan) tarafından
pirinçler sertlesiyo pismis koyunca
(704 puan) tarafından
Hadi yaa tüh uzuldum neyse bu seferlik yaptm ogrenmis oldum ilk ben bakarm tadina kotuyse koymam
(48,703 puan) tarafından
sey yap su koy kaynat yengem oyle yapiyormus
(704 puan) tarafından
Tamam servis etmeden once oyle yapayım sagolun
0 oy
(3,704 puan) tarafından
Ben yapmıştım, g.avat görümcemin lafına uymuştum:D  yiyen tükürdü. Hiç kimse de yahu ev sahibine ayıp olmasın bari deyip te yutmadı. Üstelik Hepsi de benimgiller tarafımın akrabasıydı:))  
(704 puan) tarafından
Hadi yaa tüh uzuldum cidden ya :) yap bisey olmaz tadi ayni diyende var sizin gibi kotu oldu diyende bakalm simdilik yaptm tadina ilk ben bakarm kotuyse hic koymam artik komsularimin karsisina cikicak eminim yemezler onlarda iyi olmazsa :)
(3,704 puan) tarafından
Merakla bekliyorum cevabını. Rüva olmuştu benimki. Senin güzel olsun bari :)
(704 puan) tarafından
Inşallah ya bakalm haber edicem :)
0 oy
(2,972 puan) tarafından
Etli mi sardin bilmiyorum ama çok kötü oluyor pişirmeden koy o hatayı Bir kere yaptım hepsi çöp oldu iç bulantiisndan yiyemedik sakın atma
(704 puan) tarafından
Hadi ya tüh uzuldum yok zeytinyagli sardim normal. Bu seferlik yaptim ilk ben bakarm tadina kimse gelmeden kotuyse cikartmam onlerine kedimiz var bahcede onlara veririm madem

İlgili sorular

+1 oy
4 cevap 399 göst.
21 Nisan 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde Linkin (15,244 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 161 göst.
10 Mart 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde Asel Liya'm ♡♡ (704 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 114 göst.
14 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Cocuklu-anne1 (215 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 210 göst.
12 Aralık 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde dunyali _birisi (209 puan) tarafından soruldu

380,333 soru

11,387,711 cevap

34,890 kullanıcı

...