0 oy
1,290 göst.
Diğer kategorisinde (1,403 puan) tarafından
Kizlar ben bu deprem olaylarindan sonra maneviyatimi güclendirme çabasina girdim öncelikle surekli kilip biraktiğim namazlarimdan başladim. Çok sukur 1 aydir hic aksatmadan kiliyorum. 

Ben kendi isteğimle kapandim aradan 1.5 sene geçti gecen yaz açildim yapamadim nefsime ağir geldi birseyler suan hâla açiğim. Eşimin ailesi fazla radikal hatta birazda sapkinlari var (oy kullanmazlar,cocuklari okula yollamazlar allaha şirk koşmakmiş) 

Elimden geldiğince onlarla muattap olmuyorum zaten ama dün amcasigile gitmek zorunda kaldik ve linc ustune linc yedim. Sen açiksin namazin kabul olmuyo denildi sürekli hepsinin ağzinin payini verdim ama kendimce verebildim. 

Gercekten açik insanlarin namazi kabul olmuyor mu ? 

69 Cevaplar

0 oy
(1,403 puan) tarafından

En İyi Cevap
Kizlar herkes cok guzel bir şekilde anlatmis tesekkur ederim. Benim icin dua edenlerden allah razi olsun inşallah namaz konusunda hassaslaştiğim gibi kapanma konusunda da hassaslaşır ve kapanirim ❤️
-Reklam-
+2 oy
(1,032 puan) tarafından
Saçmalık.. Allahım kabul etsin kuzum sen sakın bırakma namazlarını ❤ 
(4,156 puan) tarafından
Sacmaligin daniskasi. Evet kapanmak gerek ama her seyin yeri baska  sevabi gunahi baska. Mesela kimisi ramazanda namaz kilar oruc tutar kimisi sadece kandilde kilar kimisi normal farzlarini kacirmadan kilar. Yada mesela acik olabin ozaman orucu da kabul olmamasi gerek. Kimisi  tum sene boyu alkol kullanir ama ramaznda agzina surmez  herseyin sevabi ve gunahi farklidir
(4,156 puan) tarafından
Sana oyle diyenlerin hicmi. Namaza uygunsuz yani yokmus kendilerince. Namazlarinin kabul olacagina ful eminlermiymis ? Bence o sekilde sana soylemeleri seni vaz gecirmeye calismalari bile kalplerinin kitu oldugunu gosterir.  Niyeti kalbiniotu olan insan anli secdeden kalkmasa bile Allah katinda hic namaz kilmayan kuldan daha  gunahlar olmali dicen ama tam olarak anlatmak istedigimi karsilayan kelime aklima gelmedogi ocin gunahkar dedim
(1,032 puan) tarafından
Casperiye biraz geç oldu ama kesinlikle her cümlene imzamı atmaya geldim ☺
Bide nickin ne kadar ilginç kız ☺☺☺
(4,156 puan) tarafından
Sevimli hayalet casperin dişisi:))).  Gec olsun güc olmasin tatlim ❤️
(1,032 puan) tarafından
Hahaha hiç o gelmemişti aklımaaa ☺
+1 oy
(2,405 puan) tarafından
Kimin duasının kabul olacağını yanlizca kurban olduğum RABBİM bilir sarhoş olduğu halde Susuz kalan köpeğe kuyudan su çıkarttıp verdi diye cennetlik olanı da duymuştum sabah namazına koşturarak gidip kadın pazarlayani da söylemişti hocam zamanında din konusunda kimseyle münakaşaya girmemek en güzeli herkes kendi yaptıklarından sorguya çekilecek sonuçta ibadetine devam et yeter ağzı olan konuşuyor sonuçta 
(1,403 puan) tarafından
Birakma gibi bir niyetim yokta şevkimi kirildi yani ister istemez insan bi destekler bise yapar
+1 oy
(826 puan) tarafından
Tabiki de öyle birsey yok. Kapalılarin kildiginin kabul olduğuna dair senet var mı? Bu sebepten takva sahibi insanlar borcu olmasa bile kaza kılıyor olur da kabul olmayan namazım olduysa diye. 

Birde şu var ki yanlış yanlıştır ve yaptığımız yada yapmaya çalıştığımız doğruları gölgeler bu benim fikrim . Ben mesela kapalıyım ama hakkı ile kapalı değilim bunun beni manen agirlastirdigini düşünüyorum. Ama maneviyatı etkileyen bu yanlışlar çok fazla ve çok hayatımızın içinde maalesef 
0 oy
(9,247 puan) tarafından
Sacmalama onların tepkisi kapanıp acılmana bence
(1,403 puan) tarafından
Surekli bunun muhabettini yapiyolardi zaten ama bu sefer işi namazima getirdiler
(9,247 puan) tarafından
Nerden vuracaklarını sasırmıslar
0 oy
(8,971 puan) tarafından
Allah ile kul arasına girenler bitmez olur niye olmasın evet güzel olani teseddur ama oda zamanla inşaallah..  dinimiz kolaylık dini
(1,403 puan) tarafından
İnşallah insallah inşallah rabbim islama uygun kapanmayi nasip etsin
0 oy
(2,147 puan) tarafından
Bir başkasının ibadetine karisanin ibadeti sorgulanmali bence. Etrafımda çok var öylesi zannediyorki kendisi en yi müslüman:))
(1,403 puan) tarafından
Denecek cok şey varda edebim el vermiyor susuyorum o yüzden :)
(2,147 puan) tarafından
En dogrusunu yapıyorsun canim Allah herseyi gören, bilen
0 oy
(2,835 puan) tarafından
Nerden biliyorlar kabul olmadığını onlara gayptan habermi gelmiş herşeyin yeri ayrı namaz kılıyorsan onun sevabını kazanırsın hiçbiri biriyle bağlantılı değil her ibadetin ayrı bir sevabı var başın açık diye böyle birşey diyemezler 
0 oy
(6,919 puan) tarafından
  Kimin nemazi kabul olur kimin olmaz bunu Rabbim bilir  kulun açık yada kapalı olması kulla rabbi arasında bu tarz dinimizi bilmeden ahkam kesmek isteyen insanlari Rabbime havele ediyorum   savaşlarda esirlerin okuma yazma bilenleri  askerlere okuma yazma ogretirdi peygamber efendimiz emriyle   cahiller bu dinin sonunu getirecek 
0 oy
(13,848 puan) tarafından
Tamam o zaman siz fetvayi verdiğinize göre ben namazi birakiyorum, zaten kabul olmuyormuş boşyere kilmayim deseydin. Bak nasil geri adım atiyorlardi. 
0 oy
(2,537 puan) tarafından
Çarşaf giyin bir bayanın bile namazım kabul oluyor sevincine kapılmaması gerekir. Bunu kimse bilemez. Ne güzel önce namaz aşkı düşmüş o yüreğe. Rabbim en güzel sekild de kapanmayı da kabul etsin. 
0 oy
(214 puan) tarafından
 Açık insan İbadet edemiyor Namaz Kılamıyor abdest alamıyor Diye bişey Yok Açık kapalı Ayr ayrımından İnsanlar Vazgeçmediği Sürece Bu insanlığın sonu iyi Değil İbadet illa Herkezin gözü Önünde namaz kılmak Değildir Veya Başını kapatıp Ben kapandım Demek değildir Sözüm sadece kendini Bilmezlere Ne İnsanlar var etrafımızda Başı Kapalı Olup Kalpi bozuk kişiliği bozuk Olup Dışarıdan Onu edepli Sansınlar Diyip Saman Altından su yürüten Bende açığım Bende namaz kılıyorum Ama gizli yapıyorum bunu çünkü ibadet dış görünüş değildir Ve cahiller bunu anlamadığı Sürece Bu tarz Ayrımlar malesef devam edecek 

Sen kalbini bozma boşver kim ne derse desin sen allah için kendin için yapıyorsun Açıklığın kapalılığın kimseyi ilgilendirmez Allah kabul etsin kıldığın Namazları ettiğin duaları 
0 oy
(7,376 puan) tarafından
Öyle şey mi olur canım önemli olan niyetindir ve kimse bilemez kapalilarinda nasillari var kabul olup olmayacağını nereden biliyorlar Allah kabul etsin inşallah Allah yapılan herşeyi görür duyar sen hiç ilgilenme Tabiki dinimizce kapanmak örtünmek ama hakkıyla yapmak daha doğru ama herkesin bir tercihi var zamanla oda olur insallah 
0 oy
(6,512 puan) tarafından
Hayır asla öyle düşünme sen namazını kılmaya özen göster nefsini körelt böyle böyle eminim tesettüre de gireceksin Allah için yapıyoruz ne yapıyorsak bu dünya boş bı dunyada kiraciyiz hepimiz 

Ne kadar imanımızı güçlendirirsek o kadar ahirette mükâfatını göreceğiz unutma kardeşim 

Ve rabbim bir kulunu  huzurana alıyorsa o kulunu seviyor demektir 

namaza başlayıp başlayıp bırakıyorum diyorlar kılamıyorum olmuyor diyorlar hayır rabbim onları huzuruna kabul etmiyor bak ne guzl rabbimin sevdigi bir kuluymuşsun ki seni huzuruna almış ne kadar guzl ☺️
0 oy
(2,605 puan) tarafından
Niye Rabbimden vahiy mi gelmiş açıkların namazı olmaz diye tövbe estağfurullah ne çok bilgisiz insanlar var . Sen kıl Canim aksatma namazlarını kapanmayı da inslalah Rabbim kalbine aşk verir de kapanirsinix.  
0 oy
(1,450 puan) tarafından
Bunu Allah tan baskasi bilemez ama her seyin yeri ayri namaz kilmanin sevabi ayri basi aciklagin gunahi ayri
0 oy
(15,183 puan) tarafından
Onlar Allah mi zannediyolar kendilerini. İnsanlarin ibadetlerinin kabul olup olmadığını nerden biliyorlar. 
0 oy
tarafından
Onlara göre herşey günah hersey şirk Takma onları bizdede var o tipler 
0 oy
(574 puan) tarafından

Namazın kabul olmuyor değll sadece şöyle bir şey var kapanmak da farz ibadet zaten namazlarını kıl açık olunca şöyle bir şey namazın ceza hükmü üstünden kalkıyor ama onun sevabını alamıyorsun yani bence nefsini yenmek için mücadele et ve kapan da çünkü gerçekten bu dünya fani ölüm ani amacımız Rabbimizi razı etmek o yüzden O bizden ne istemişse başla göz üstüne dua et çokça dua Rabbim nefsimi yenmeme yardım et diye <3

0 oy
(11,249 puan) tarafından
Bi hoca anlatıyor 2 kardeş varmış altlığı ustlu oturuyorlarmis biri 5 vakit namazında Allah yolunda diğeri içen gününü gün eden felekten gün geçiren kardeşler biri namaza tövbeye davet ediyor sürekli biri de eğlenceye ve namazında olan diyor ki kardeşim beni hep davet ediyor bi kere gideyim sonra tövbe ederim hem belki o da sonra bana gelir falan alkolik olan da diyor ki abim beni hep davet ediyor gideyim yanına ve ikisi merdivende karsilasiyorlar ve paldır küldür yuvarlanarak düşüp ölüyorlar yani biri tövbeye giderken biri günaha giderken hoca da ölüme nasıl gittiğiniz önemli diye vaaz veriyor 

Demem o ki imanın kimde olduğu neyin kabul olduğunu bilemeyiz başı kapalı olup 5 vakit namazını kılıp ama insanlara yapmadığını koymayan da çok var 

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 73 göst.
20 Eylül 2023 Diğer kategorisinde tugbabirol28 (1,675 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 67 göst.
11 Eylül 2023 Aile kategorisinde Havin06 (2,069 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 114 göst.
18 Eylül 2022 Aile kategorisinde Bsmllah (228 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 215 göst.