0 oy
510 göst.
Diğer kategorisinde (10,972 puan) tarafından
Kizlar emziriyorum ama oğlum 25 aylık.gecen ramazan çok ufakti sadece emiyordu 5 gün tuttuktan sonra hem emzirip hem oruç bütün herşeyim alt üst olduydu iki defa fenalık geçirdim.doktor tutamazsın demişti.fakat bu ramazan büyük artık.sutten de kesmeye çalışıyorum sabır taşıyla bile emiyor evlat.yapmadigim şey kalamadı yok ruj sürdüm gene emiyor.annemde diyor ki hem emzircen hem iki çocuğa sadece kendin bakıyorsun evi kendin çekip çeviriyorsun bir tane yardım edenin yok gene bütün değerlerin düşecek ya daha önceki hastalığın nuksederse diyor(taaaaaa 6 sene önce 1 evre kanser teshsi konuldu elhamdülillah 6 ayda tedavi ile bitti).şimdi ben napayım? Asıl soru anneme he he diyip tutayım diyorum sonuçta yanımda değil.ama oruçluyken sorduğunda değilim desem çok mu günah olur 

26 Cevaplar

+1 oy
(13,833 puan) tarafından
Bebeğin kucuk olsa neyse evet ama artık zaten büyük zamanı dolmuş kes bence yani 
-Reklam-
0 oy
(1,774 puan) tarafından
En fazla 24 aylık  emzirilir fazlası iyi değil salça sür  uf uf de yaralı sanır uzaklaşır eline bişeyler ver unutturmaya çalış zor ama sabır eninde sonunda keseceksin ztn 
(10,972 puan) tarafından
Kız sabır taşı surdumde emdi ya.benim parmağımın kenarına değmiş ağzıma sürdüm elimi de Oğur Oğur. Bir hal oldum nasıl emiyor anlamadim
0 oy
(1,569 puan) tarafından
Bide sirke sür onun kokusunu alınca emmez ben öyle bıraktırdım
(10,972 puan) tarafından
Ah sürmem mi bqcim hele o gram kar etmedi.zaten sirkeli salata yiyor cocuk
(3,619 puan) tarafından
İyice hoşuna gitmiştir iştahlı etmiştir dana:)
0 oy
(1,541 puan) tarafından
Benim annemde bana diyor turma diyor 9 aylık besin alerji var halin kalmaz diyor 
(10,972 puan) tarafından
Hal filan kalmıyor o gerçek .ben kendim bakıyorum ya çocuklara kocam yok benim ondan telaş ediyor neye yeteceksin birde qc susuz o çocuk ta seni vampir gibi emiyor diyo
(1,541 puan) tarafından
Anneni dinle bence
(10,972 puan) tarafından
Bakalım ona demeden deneyeceğim baktım gene baygınlık geçiriyorum herşey saglik
0 oy
(1,774 puan) tarafından
Yalana gerek yok boşver tutmadıyssn tutmadım dersin ama Ramazan'a kadar bırakmaya çalış bence 
(10,972 puan) tarafından
1 aydır deniyorum biraktircam diye
(1,774 puan) tarafından
Allah sabır versin
(10,972 puan) tarafından
Denemediğim kalmadı bacım.ruj ,sirke ,sabır taşı ,yara bandı
(1,774 puan) tarafından
Salçaa
0 oy
tarafından
Bir anne nasıl bunu der anlamış değilim farz olan bir şeyde ne annemi ne kimseyi umursamam.Allah güç kuvvet veriyor emzirerek ve hamilelik ile 6 sene boyunca şükür tuttum hiçte zorlanmadım 
(10,972 puan) tarafından
Onu da anlıyorum evet farz ama o da anne.korkuyor bayılır kalırım diye .ben ona demeden bakalım tutacağım
tarafından
Bir gün dene canım rabbim güç veriyor baktın olmadı tutamazsın zaten
(10,972 puan) tarafından
Yazık o da ana onu da anlıyorum.haatalandigim zaman o 6 ay uyumadilar babamla ikisi ağlamaktan helak oldular.
0 oy
(1,804 puan) tarafından
25 aylık çocuk zaten senden beslenmiyorki..keyfi emiyor seni .. tutman lazım artık canım hiçbir engel yok şuan.. sirke sür en etkili o .. her istediğinde sürmen lazım 
(10,972 puan) tarafından
Sürdüm canım öyle yapışıp emiyor.vermeyince baya şiddet uyguluyor.25 aylık çocuk baya ablasıyla beni dövüyor kız. Kızımı gorcen çocuk dayak yemekten helak oldu ben bir tokat vurmadım günde 3 öğüne kardeşinden dayak yiyor
0 oy
(672 puan) tarafından
Bacım 25 ay çok büyük emzirmeyi bırakmalısın ben 4 aylık bebeğimle tutmuştum ha sen tut  demiyorum hemen bıraktır bnce gereksiz emmesi uğraş dişini sık 1 haftada çözersiniz 
(10,972 puan) tarafından
Cikdircam bacım artık sinirim kalkiyor emdirirken.allah diyip atasim geliyor kendimi yere.
(672 puan) tarafından
Haklısın bende çok zorlanmıştım ama orucunu tutamazsın öyle emerse seni yorar büyük olunca aklına estikçe seni sömürür
(10,972 puan) tarafından
Ne sömürmek ne sömürmek bak bildiğin bir yenidogan.kesinlikle saat başı emerek
(672 puan) tarafından
Kız yeni doğan daha az emer o aylarda oyuncağa çeviriyor lar
0 oy
(1,356 puan) tarafından

Ben sacimdan azıcık kesip göğsüme yapıştırdım meme istedikçe ayyy pis olmuş falan diyip tiksindirdim öyle bıraktı kaynana taktiği :D 

(10,972 puan) tarafından
Aha bir onu yapmadım.onu. Da deneyim
(1,356 puan) tarafından
Yap canım inşallah faydası olur da bırakır yeteri kadar emmiş zaten hem orucunuda rahat rahat tutarsın
(10,972 puan) tarafından
Kız dayak yiyoruz ister inan bak ister iananma 25 aylık baya dövüyor bizi
(1,356 puan) tarafından
Meme bagimlisi olmuş bacım emmedigi zaman başına vuruyor demekki
(10,972 puan) tarafından
Heh sigara gibi resmen çocuğa başına vuruyor.gece üstümde uyuyor.gece eğer agladiginda vermezsem kalkıp oturuyor
0 oy
(1,106 puan) tarafından
Niyetini al buruç süresini oku aklına bile gelmeyecek Allah'ın izniyle 
0 oy
tarafından
Tutman gerek canm yapacak bisey yok farz sonuçta hem çocuğun bebek değil artık büyük maşallah 
0 oy
(7,258 puan) tarafından
Siyah bantla uçlarını bantladim ben emmek istese bile emecek bı üç göremedigi için bırakmıştı bı dene istersen
0 oy
(3,205 puan) tarafından
1 tut 1 gun ara ver sonra 2 gun tut 1 gun ara ver. Hem dinlenirsin hemde kendini denersin canim borcun da cok olnaz
0 oy
(15,255 puan) tarafından
Göğsünü bantla. Emme gitmiş de. Kesmenin vakti gelmiş. Ramazan'a kadar halledersin bence.
0 oy
tarafından
Allah yardımcın olsun bacım yaa tutarsın yapamazsan kötü olursun bırakırsın artık ne yapacaksın 
0 oy
(4,661 puan) tarafından
3 çocukta ilk seferde etki eden siyah elektrik bandı bende kesin çözüm oldu tavsiye ederim oruçu tutman senin için daha hayırlı olacak 
0 oy
(5,406 puan) tarafından
Oruca daha var kesilir o zamana kadar fazla uzatma 3 gün içinde kes, ben anında kestim. Gecen sene oğlum 11 aylıkken ben orucumu adet dışında tamamen tuttum şükür ha tabi herkes bir değildir bi de biz dogudaydik erken okunuyordu neredeyse ilk okuyanlardan bir yerdi. 
0 oy
(48,704 puan) tarafından
bence doktora git ramazan dan once genel bir kan tahlili yaptir saglik ocağında falan doktora da sor öyle tut
0 oy
(3,669 puan) tarafından
Normal şartlarda durmalısın, bebek büyük ama hastalıgın için, korkuyor olabilir doktora danıs derim o ne derse onu yap 
0 oy
(45 puan) tarafından
Bizde tek başımıza cocugumuza bakıyoruz evi çekip ceviriyoru, herkes kendi işini kendisi yapar oglunda büyük zaten kes gitsin salça sur kesin bırakır artık büyük 

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 61 göst.
0 oy
8 cevap 212 göst.
12 Nisan 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 177 göst.
10 Nisan 2021 Diğer kategorisinde Rtyww (1,465 puan) tarafından soruldu

380,468 soru

11,391,443 cevap

34,899 kullanıcı