0 oy
150 göst.
Aile kategorisinde (30 puan) tarafından
Arkadaşlar kocamla evliligimiz çok kötü, hiçbir şekilde baglatı kurup oturup konusamiyoruz ve siddette var. Oglum babası bana siddet uygularken gördü ve o günden beri ne zaman sesini yükseltse oğlum önüme atlayıp ağlayıp babasına yalvarmaya başlıyor yapma diye. Benim tek çözümüm boşanmak fakat cevremdeki kendini akıllı sanan büyüklerimiz sağolsun. Yok aile dağilmasın, çocuklar zarar görür diye bizi birbirimize kenetleniş durumdalar resmen. Baktım bosanamıyorum. Bu hizmeti kullanmaya karar verdim. Sizin aranızda e devletten aile danışmanlığı hizmeti kullanan yada özel olarak aile danışmanına giden kimse oldu mu.? Süreç nasıl ilerliyor. Bilgi verir misiniz.?

6 Cevaplar

0 oy
(8,596 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
2 sene önce başvurdum bulundugun il ve ilceye göre başvuru süreci degerlendiriliyor ben başvurudan 5 ay sonra aile danismanligindan arandim aynı hafta hemen randevu verildi ister eşli ister tek olarak seçiyorsun böyle Bi durumda senin esle gitmen lazım
(8,596 puan) tarafından
Maalesef tam 5 ay sürdü mayısta başvurmuştum ekimde aradılar başvururken zaten başvuru sebebini yazmıştım telefonda detay sordular eşli mi tek mi seans istiyorsunuz diye ben eşli seçtim sonra sorununuz ne hala devam ediyor mu vs gibi sorular sordular telefonda ertesi haftaya randevu verdiler benim seans haftada 1 gün 1 saat sürüyordu aile danismanligi merkezindeydi çocuğum o dönem yoktu çocuksuz gittim ben
(30 puan) tarafından
Anladım canım, peki sorununuzu çözmede yardımcı oldu mu, ne kadar süre devam ettiniz gitmeye. kusura bakma ama tek sen bilgi verdin bu konuda o yüzden yakalamışken sormak istedim
(8,596 puan) tarafından
Yoo hayir hiç problem değil... sorunumuz tamamen çözüldü esimle evliligimizin ilk yılı boşanma aşamasına geldik boşanma kararımı ona bildirdigimde kurtarmak için çabaladı bu süreçte terapi alınmasını şart kostum e devletteki aile danismanligi merkezinde eşli terapi aldik aynı anda ayrı ayrida aldik eşli terapimiz 3 ay sürdü ve bu süreçte aslında ne kadar yanlış ne kadar hatalı olduğumuzu farkettik sorun tek taraflı eşimden değil bendende kaynakliydi tabi o sürece girmeden detaylı göremiyor insan bize faydası fazlasiyla oldu ama bizim aramızda şiddet aldatma vs yoktu o yüzden toparlandik senin şiddet durumun var ne yazık ki mutlaka eşli olarak terapi almanız sart
(30 puan) tarafından
Aynen öyle. Pek toparlanabileceğimizi düşünmüyorum. Geri alınamayacak cok olay yaşandı fakat bari cocuklarımız buyuyene kadar aile içi iletisimin düzelmesi ve eşimin öfke kontrolünü iyi öğrenmesi gerek. İnsallah bu konuda yardımcı olabilir. Sizede cok tesekkür ederim, Allah razı olsun. Gercekten çok yardımcı oldunuz. İyi geceler :)
(8,596 puan) tarafından
Şiddet olayları varsa mutlaka esininde o terapilere gelmesini sağla senin tek taraflı yapabileceğin yok çünkü esinin öfke kontrolü vs için onunda olması şart mutlaka ne yap et ikna et inşallah sorun çözülür hayırlısı cnm
-Reklam-
0 oy
(1,439 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun post yukari
(30 puan) tarafından
Amin inşallah, sagolasin bacim :(
0 oy
(151 puan) tarafından
Allah yardimcin olsun canimmm
(30 puan) tarafından
Amin insallah canım benim :(
0 oy
(6,515 puan) tarafından
O sana vururken sende ona bı tane yapıştırmadın mı 

Kadınlara kalkan eller kırılsın yaa çok içten diliyorum bunu gerçekten

Bilgim yok canım postun yukarı çıksın 
(30 puan) tarafından
Vurmaktan ziyade kendimi korumak için gard alıyorum, ittiyorum. Ben bir vursam o bes vuracak, kimse ayıramayacak o zaman bizi. Cocukların cevrede oldugunu bildiğim için tepki veremiyorum iş uzamasın diye. Babamlara gittim en son yüzüm gözüm mosmor. Kızkardeşlerim abla karakola gidelim şikayet et, biz calisir iyi kotu destek oluruz dediler ama babam siz ne anlarsınız daha bekarsınız. Evlilik öyle ha diyince bitmez, ben konuşurum onunla yaomaz bidaha, ortada çocuklar var dedi. Bende aldım kendimi eve geri geldim. Bundan sonra ölsem haber vermem. Karakola şikayet etsem ömrümün sonuna kadar orda kalamam. Biri iki, biri bir, iki tane daha bebeğim var. Duralım bakalım nasıl olcak. Kafaya koydum. Çocuklar az biraz buyusun kimseyi takmayip bosancam fakat o sureye kadar çocuklarimin ruh sagligini korumam lazim. Çok etkileniyorlar. Bakalım inşallah bu aile danışmanlığı iyi gelir
(6,515 puan) tarafından
Ne diyim bacım rabbim yardımcın olsun inşallah bı daha yapmaz tövbe eder ailesine yuvasına sahip çıkar akıllanır
(30 puan) tarafından
Sanmıyorum ama teşekkür ederim iyi dileklerin için canım
0 oy
(4,285 puan) tarafından
E devletten başvuru yapılıyor sizi arıyorlar 8 kere falan gittik biz memnun kaldim
(30 puan) tarafından
Sonuca varıldığını nasıl anladınız. Siz mi dediniz mesela, tamam aranızdaki sorunları çözdük diye yoksa psikolog mu tamamdır dedi
0 oy
(343 puan) tarafından
Keşke benim eşimde gitse aynı senin gibi benim eşimde nefret ediyorum artık ondan ölse hiç aglamayacak kadar hemde ama benim eşim asla gitmez aile terapisine ilk evlendigimiz zaman bende vermiştim mahkemeye göndermişlerdi iyi gelmişti ama daha sonrada asla gitmedi
(30 puan) tarafından
Devam etmezse boşanmayı şart koşsan belki ikna olurdu canım ya, ne bileyim bende bu erkekleri anlamiyorum ki
(343 puan) tarafından
Boşan der hemen ikna olmaz hiç bir şekilde

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 37 göst.
7 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Tplkdr (32 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 50 göst.
31 Mayıs 2023 Aile kategorisinde Hicrannn (1,064 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 254 göst.
0 oy
3 cevap 130 göst.
12 Haziran 2021 Aile kategorisinde Gurbet eslemnur (1,012 puan) tarafından soruldu

377,348 soru

11,292,605 cevap

34,711 kullanıcı

...