0 oy
178 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Kizlar Gaziantep de yaşıyorum ve ilk deprem olduğunda uyaniktim mutfaktaydim bardaklar mutfak dolabının rafları birbirine çarptı o ses aklımdan çıkmıyor birde depremde sanki yerden uğultu sesi de geldi çok korkunç birde yakınlarınızı kaybettik evi yıkılan arkadaşlarımız var kayıplarımız var 

Ben şuan eşim ise gittiğinde çok korkuyorum yemek yapamiyorum yani mutfağa tek giremiyorum girince kalbim küt küt atıyor deprem anı geliyor aklıma sanki ev sallaniyormus gibi hissediyorum yani depremin sarsıntısı vucudumdan daha geçmedi hep deprem olucakmis gibi bir his var içimde nefesim daralıyor evde bunaliyorum lütfen bana birşey deyin nasıl geçecek bu korku 

Küçük bebeğim var deprem oldu olalı beşiğine yatirmadim daha sürekli kucağımda onuda bırakamıyorum inanın çok kötüyüm piskolojikmen bittim tükendim 

Nasıl bitecek bu korku özelliklerde gece bu saatlerde korkuyorum deprem genelde geceleri oluyor çünkü 

7 Cevaplar

0 oy
(6,516 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Ahh bacım ben kayserideyim sizin kadar şiddetli hissetmek ama inan şu an bile sallanıyoruz gibi artçılar oldukça yüreğim ağzıma geliyor çocukları aynı odada  yatırıyorum hala 

Gece oku da yat rabbim herkesin kalbine ferahlık versin inşallah 
tarafından
Allah birdaha yaşatmasın inşallah çocuğum içinde çok korkuyorum deprem olursa ne yapacağım diye düşünmekten kafayı yedim
Deprem olmazdan önce evimin eşyalarını yenilemek istiyordum eşyaları begenmiyordum ama şimdi şükür etmeyi öğrendim kurban olduğum Allah bizi uyardı bir sarsıntıya nice evler canlar gitti:(
(6,516 puan) tarafından
Kesinlikle resmen kendinizi gelin diye salladı bizi rabbim
(7,871 puan) tarafından
Kahramanmaraşdada 1 ay kadar artçı olmuştu sonra deprem.oldu Allah'ım çok korkuyorum bende :(
tarafından
Marasta arkadaşlarımız var 15 yasinda kardesi ve dedesiyle nenesi oldu hem evleri yıkıldı hemde yandı belkide yangın olmasaydı kurturullardi
Allah birdaha yaşatmasın inşallah
-Reklam-
0 oy
(712 puan) tarafından
Sizin gibi durumlarda olanlar kesinlikle profesyonel destek almalı. Burda herhangi bir motive edici söz senin korkularını yenmeme yardımcı olamaz maalesef. Ben yaşamadım depremi sadece gördüklerim ve duyduklarıma üzüldüm kaldım. 

Sana söyleyebileceğim tek şey minik yavruna bak ve onun yüzü suyu hürmetine rabbim toprağa sakinlik versin diye dua et. 
tarafından
Haklısın birde biz zemin katta oturuyoruz üzerimizde evler var yani birşey olsa kurtulamayiz:(
(712 puan) tarafından
Aman allah korusun öyle düşünme. Hangi kat ne zaman ne için iyi olur bilemeyiz rabbim hayırlısını versin.   Sen gönlünü ferah tut. :)
0 oy
(489 puan) tarafından
Canim oncelikle gecmis olsun . Bilmiyorum namaz kiliyor musun ama kilmiyorsan eger namaza baslamakla basla ise . Sonra ise icine ferahlik geliyor ve Allaha dua edince ondan isteyince rahatliyorsun . Allaha dua ederken namz sonrasi onumuzden arkamizdan sagimizdan solumuzdan yer altindan ustunden gelecek her turlu afattan beni ve ailemi koru kolla mihafaza eyle Rabbim . Diyebilirsin . Depremden korunma dualari var onlari cek bol bol yatinca mesela onlari oku dinle sesli sekilde  . Ben de de cok korku oluyordu . Inan bana bunlari yapinca Allah iman gucu veriyo ve Allaha guven duyuyorsun . Rabbim ulkemize afatlar vermesin bizleri affettsin bagislasin topraga sakinlik versin . 
0 oy
(979 puan) tarafından
Bende Hatay'da yaşıyorum çok kötüydü çokkkkkkk Rabbim kimseye hiçbir canlıya yaşatmasın. Gece 12:10 da bir sıçradım yerimden deprem oluyor diye dizlerimin bağı çözüldü elim kolum tutmaz oldu hâlâ etksi üstümde. Ama deprem falan olmadı. Nasıl atlatacağız hiç bilmiyorum:(
0 oy
(378 puan) tarafından
Bende Malatya'da yaşadım bu depremi ben hep bekliyordum zaten deprem olacak olacak çünkü deprem bolgesindeyiz. Bingolun depremini ben bekliyordum ama Maraş çıktı. Daha sonra geldim elazoga ailemin yanına. Depremden beri burdayım eşim orada Malatya ölü şehir olmuş bayramdan sonra gidecem ama nasıl gidecem bilmiyorum. Burada biraz unuttum gibi hocaya gittim muska aldım namaza başladım. Ferahlık geldi içime ama gittiğimde başa saracam biliyorum. Esiminde gece nöbetleri var. Tek olacam çoğunlukla. Allah yar ve yardımcımız olsun insAllah. Rabbim birdaha yasatmasin.
0 oy
(337 puan) tarafından
Öncellikle coook geçmiş olsn . Ben depremi yaşamadım ben atlatamyrm sizin atlatamamnz çok normal Allaha sıginin dua edin Allah yardım eder Rabbim yar ve yardımcımiz olsun
0 oy
(5,240 puan) tarafından
Geçmiş olsun öncelikle çok düşünmeyin kolay degil ama yapacak hiçbirsey yok olana ve ölene çare yok aylar önce eşimin abisini kaybettik trafik kazasında 3 cocuk kaldi okadar zor ki beni çok etkiledi insan inanmiyor ama ölüm gerçeği o adamla birlikte yüzüme vuruldu resmen ve sonra dedim ki bu hayatta herşey olabilir çok fazla kapılma dünya telaşına namaza falan başladım bi ferahlık huzur geldi hala düşünüyorum nasıl oldu falan genç adamdı com iyidi diye çocuklarına her gittiğimde kahroluyorum ama yapacak bisey yok Allahtan geldik ona gideceğiz bunu kendine böyle anlat aklında olsun surekli ozman alışıyorsun 

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 150 göst.
25 Temmuz 2022 Aile kategorisinde nurr001 (1,406 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 118 göst.
24 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde Oznur0311 (53 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 159 göst.
5 gün önce Diğer kategorisinde ygmur21 (24 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 32 göst.