0 oy
185 göst.
Diğer kategorisinde (32 puan) tarafından
Kızlar kaç aylık olana kadar temızlık yaptınız,evim dandini oynuyor dogumum haziran sonu yada temmuzda ama ramazana girmeden güzel bi temızlık yapmam lazım bayramda yapmam zaten doguma yapılacak cunku detaylı

22 Cevaplar

0 oy
(4,170 puan) tarafından

İlk gunden son gine kadar :))

(32 puan) tarafından
Detaylıyıdamı kendınız baya perde şey
(4,170 puan) tarafından
Arti 5 yaş cocuk bakili anaokuluna getir gotur arti saatlerce hergun spor arti evde leslie yaptim vs vs kimisi bunlara ek bide iş hayati var calisiyor dusuk riskin var demedikten sonra doktor okadar hassas olmaya gerek yok bnce. Temizlik kadar bi yorulma problem olmaz
(4,170 puan) tarafından
He heraeyi kendim yaptim  annem hastaydi bileginda problem vardi bardak dahi kaldiramiodu. Mcburen kendim yaptim perde takma isini esime yaptirdim.
(32 puan) tarafından
Haklısınız valla Allah kımseye muhtaç etmesın
(682 puan) tarafından
Bnde iki hamileliğimde hep öyleydi. İlk hamileliğimde birliktim tüm işi yapiyordum yemk çay temizlik yatak kurma kaldırma herşeyi
-Reklam-
0 oy
(11,266 puan) tarafından

Dogurana kadar yaptım ben  :) 36 dan sonra sadece tabureye cikamamaya başladım onun dışında rahattim

(32 puan) tarafından
Perde ye falan girişince komple yardımsız olmaz değilmi
(11,266 puan) tarafından
Yani ben kendim yapabildim canım ama sen gene de yardımsız yapma basın döner ayağın kayar Allah korusun
0 oy
tarafından
Ben rutin hayata devam ettim her zaman temizlerim sadece doğumdan önce daha detaylı oldu
(32 puan) tarafından
Onu kendınız yapabıldınızmı
tarafından
Evet ben yaptım kişiden kişiye değişir bazıları çok ağırlaşıyor ama ben öyle pek ağırlaşmadım annemde etrafımdaydı zaten yavaş yavaş yaptım
0 oy
(6,724 puan) tarafından
Kendimi cok yormadan yapıyorum. Dogum oncesi temizliğimi de yaptim ama. Hâlâ yavaş yavaş birşeyler yapip vakit geciriyorum. ☺️ Hepsini tek günde yaparsam yerimden kalkamam sanırım.
0 oy
tarafından
Doğuma kadar kendi temizliğimi kendim yaptım şükür. Tüller perdeler mutfak dolapları hepsini kendim hallettim. 
0 oy
(227 puan) tarafından
Valla haziranın başı görünüyor buraya göre dogumjm ama ben Mayıs ortası veya sonuna doğru bekliyorum Allah bilir .. 4. Aydan sonra asla dip köşe temizliğe kalkmadim mutfak dolaplarım bile yağdan üstleri berbat dışı genelde elime bez aldıkça her bulasikta üzerinden geçiyorum ama kendimi yoramam bir oğlum daha var bayrama temizliği komple yapicam nasipse hem bayram hem doğum temizliği niyetine daha yapamam bayramdan sonra nasipse 1 ayim falan kalıyor 
(227 puan) tarafından
Ha 35 den sonra sadece kendime odaklanmayi planlıyorum Allah'ın planı herşeyden önde gelir nasipse böyle yani
0 oy
(337 puan) tarafından
Ağır iş yapma 
0 oy
(3,329 puan) tarafından
Ilk 4 ay kafami kaldiramadim ama sonra dan herseyimi kendim yaptım cok şükür 
0 oy
(1,789 puan) tarafından

Benimde senin gibi Haziran sonu gibi doğum bende öyle kara kara düşünüyorum ev işleri birikti ramazan temziliğimi yapsam yoksa doğumamı yapsam .. zaten 15 dk dan fazla ayakta duramıyorum kasılmalar başlıyor iğne verdi doktor erken başldı sancılar..eşimi evde bulabilğim zaman hemen ona yaptırıyorum.. camlar perdelr hele hiç yapamam ona yardımcı bulacam inşallah.. :ermm:

0 oy
(645 puan) tarafından
Doğuma gitmeden 1 hafta önce bile yaptım canim hatta ağrım geldi o gün doğuma giderim misafir falan gelir diye o gün bile yapmayı düşündm
0 oy
(1,369 puan) tarafından
İlk gebeligimde asla haraketimi kisitlamadim hem gezdim hem ağır ev işleri falan yaptım. Hasta değil hamileyim kafasını yaşadım. Bu gebeligimde de kurtlanmis gibi durmuyorum ama asla ilk gebeligim gibi sorunsuz değil baya ağrı acı çekiyorum ama duramıyorum elimde değil. Tabi ilk 3 ay şiddetli halsizlik yaşadım günü birlik ev toplu görünsün yeter derdindeydim. Şuan o halsizlik kalmadığı için aşırı yoruyorum kendimi 
0 oy
tarafından
Doğuma kadar yaptım doğum için detaylı temizliği de ben yaptim hatta içime doğdu doğacağı sancım çok sıklastı diye sabahında balkon yıkadım evi temizledim akşamına doğurdum :))
0 oy
(2,804 puan) tarafından
Canm bnmde doğum temmuz sonuna geliyor evimde sobalı o yüzden detaylı temizliğe başladım şmdi 3 gündür uğraşıyorum ki yaz temizliği daha kolay olsun her yer batmış :))) bundan snraki temizliği doğuma 2 hafta falan kala yapıcam 
0 oy
(1,824 puan) tarafından
Sonlara doğru cam perde eşimde gerisini yapıyorum 1.5 yaş bebeye her gün bir yere dalıyoruz 
0 oy
(915 puan) tarafından
Valla dun yatak odami dip köşe temizledim 6 aylık hamileyim  yarında mutfak dolapları mi halledicem benim eşim yardım ediyo ama genede ben yapıyorum çoğunu o sadece kaldırma işlerinde yardım ediyo belim kopuyo ama yapmazsam ipin ucu kactimi daha zor
0 oy
(1,752 puan) tarafından
37+5 çok şükür Allah'a temizliği hala yapabiliyorum.. dip köşe de yapabilirim dinlene dinlene yaparım. Evim temiz başka çocuk olmadığı için. Doğumdan sonra kaynanama geçeceğim için. Yağmurdan dolayı kirlenen camları eve dönünce yaparım. 

Perdelerimi zaten gözüme kirli geldiği gibi yıkarım o temizlik bu temizlik beklemem.
0 oy
(11,076 puan) tarafından
Heppp :) kim yapcak başka. Ağır işleri de eşim yapardı benim 
0 oy
(3,830 puan) tarafından
İmkanın varsa detaylı temizlik için birini tut canım ben öyle yapmıştım 
0 oy
(7,118 puan) tarafından
Doğuma gidene kadar her işimi yaptım.  Son günlere doğru genel temizliğimi de yaptım eşimle birlikte.
0 oy
(9,247 puan) tarafından
Valla bildiğin ilk günden son güne.perde dolap silme falan

İlgili sorular

0 oy
50 cevap 327 göst.
21 Kasım 2022 Diğer kategorisinde Gebe olmayan (32 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 318 göst.
14 Haziran 2022 Diğer kategorisinde 23Zeynep23 (97 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 420 göst.