0 oy
981 göst.
Diğer kategorisinde (7,923 puan) tarafından
Samsun'un ilçesinde oturuyorum. Zaten birinci derecede deprem bölgesindeyiz internette öyle yazıyor. Ve bugün 2 kere deprem olmuş. Deprem ağından baktım sabah yataktaydim uyuyodum. Birden gözümü açtım ve sarsıntıyı hissettim. 2.7 olmuş ama derinlik 12 km diyor. Sanırım ondan hissettim baya. Ama ben deprem sanmadim şimdi ogreniyorum akşam bidaha olmuş 1.9 diyor ama onu hissetmedim. Sabahkini hissetmiştim şuan çok korktum. Zaten burda 80 yıldır deprem olmamış. Sanırım artık heryerde olucak. Şimdi depremi hatırlatmayın yeter artık yazmayın. Bu bir gerçek malesef.

14 Cevaplar

+7 oy
(9,247 puan) tarafından
Onu nasıl hissettim kımıldama gibidir onlar
(7,923 puan) tarafından
Derinlik 12 km diyor baya hissettim. Sarsıldı ev. 2 kattayim ve uyuyodum düşün.
(9,247 puan) tarafından
Ay Allah duyurmasın bidaha
-Reklam-
+1 oy
(7,709 puan) tarafından
3. Üzeri hissediliyor nasıl hissettin ki 
(7,923 puan) tarafından
Vallahi hissettim yalan borcum yok. Derinlik 12 km diyor yüzeye Cok yakın. Resmen sarsıldı ev. 2 kattayim. Bide uyuyodum düşün.
(7,709 puan) tarafından
Aşağıda arkadaşın dediği gibi derinlik önemliymiş
(8,313 puan) tarafından
5. Km felan yakın artık bacım o depremler her yerde oluyor Allah şiddetlisinden korusun
(682 puan) tarafından
Evet cnm us katta oldunmu hissediliyor
+1 oy
(645 puan) tarafından
12 km de nasıl hissettin corumda yaşıyorum bir kaç kez burda oyle oldu hic hissetmedik biz
(645 puan) tarafından
Ciddi konu onun hakkında da bisey demiyorum sadece derinlik yüzeye yakın değil demek istedim ufak ufak olur dediler uzmanlar kendini çok korkutma
(7,923 puan) tarafından
12 km yakın bence yinede. Kahramanmaraş da bile 7 kmydi. Sanki ne kadar fark var arada canım. Ben hissetim bilmiyorm. Olur da birden patlarsa kötü. Kahramanmarasda öyle olmustu çünkü.
(645 puan) tarafından
Bilemiyorum olabilir bisey diyemiyorum Allah yardımcımız olsun yeryüzüne dinginlik versin canim
(645 puan) tarafından
İnşallah olmsz ya bir tarafı toparlamaya çalışırken bide oraya uzulmeyelm
(7,923 puan) tarafından
Amiiin
0 oy
tarafından
Çok düşük kuzum ya 7,7 Yi yaşadık biz Allahım size yaşatmasın onu.ve 1 dakika sürdü 
(7,923 puan) tarafından
Canım doğruda böyle böyle küçük başlayarak sonunda deprem oluyor. Kahramanmaraş depreminde de 1 ay kadar küçük depremler olmuştu sonradan patladı.
tarafından
İşte ona göre önleminizi alın lütfen bak evlerimize giremiyoruz biz
(7,923 puan) tarafından
Of nasıl önlem alalım bilmiyorumki canım. Burda çok katlı bir bina yok iki katlı evimiz en son katındayim ve 2.7 yi bile hisettim düşün
tarafından
Müstakil evse çok korkma kuzum başımıza ne geleceğini bir Allah bilir . Benim evim 5. Katta üzerimdede 4 kat var daha. Gidemiyorum hasarsız ama karşı binam hasarlı yan binam orta hasarlı. Dua ediyorum sadece bu günleri atlatalım diye
0 oy
(1,404 puan) tarafından
Şimdi gelirler 2.7lik depremi nasil hissediyosun diyenler. Ama hissediliyo yuzeye yakin olunca ve sarsintiya karsi hassasiyet olusturunca psikolojik olarak hissediyosun ki naci hocanin bu konu hakkinda youtube de konuşmasi var. 

Bende ankaradayim kayseride olan depremleri bizde hissediyoruz maalesef. Rabbim birdaha kotu gun vermesin ülkemize
(7,923 puan) tarafından
Amin canim. Evet derinlik 12 km diyor. Ben hisettim canım. Gelmişler bile
0 oy
(10,880 puan) tarafından
Canım lütfen sakin ol.bir deprem ülkesinde yaşıyoruz ve bu gerçek.ulkenin her yerinde binlerce yıldır bu büyüklükte depremler günde onlarca kez oluyor.80 yıldır olmaması demek şimdi olacak demek değil.
(7,923 puan) tarafından
Evet malesef ama şuan Kahramanmaraş depreminden sonra heryerde deprm.olmasi beni çok şaşırtıyor bu tesadüfmu bilemiyorum neden böyle oldu.
(10,880 puan) tarafından
Hayır canm tesadüf değil.eskiden bu kadar dikkat etmiyorduk.aslinda hep oluyordu .yani yüzyıl önce de her gün böyle ufak deprem oluyordu hep tenolqcak
0 oy
(2,749 puan) tarafından
Ya km önemli herhlade çünkü Urfa merkez üssü bizim köyde olmuştu 2.7 iyi bir sarsıldı ama çoğu kişi paylaşmıştı şans eseri bir talihsizlik olmadı diye çünkü 5 km derinlikteydi bende sasrdm 2.7 az diye ama km onemliymis
(7,923 puan) tarafından
Evet canım. Derinlik 12 km diyor ama ben hissettim. Sarsıldı gibi. Ve ben uyuyodum düşün.
0 oy
tarafından
Korkma canim ev 2 katliymis hissediliyor yaşamayan bilemez bizde 2.2 2.5 Vs oldukça hissediyoruz Allah hepimizi korusun 
(7,923 puan) tarafından
Amin canım.aynen öyle
0 oy
(7,235 puan) tarafından

Kıyamet alametlerinde depremler çoğalacak diyor ya biz önceki depremleri çoğalmış olarak sayıyorduk asıl Maraş depreminden sonra çoğaldı ve hadiste bahsedilen çoğalma bu galiba hergun bı yerde hissedilir derece deprem oluyor :'(

(7,923 puan) tarafından
Ya bende bunu diyorum Kahramanmaraş dan önce depremler bu kadar olmuyordu şimdi neden art ardına oluyo heryerde :( korkmaya başladım artık
(7,235 puan) tarafından
Büyük deprem olduğu için bıde iki tane üst üste her yeri harakete geçirdi sanki
0 oy
(10,330 puan) tarafından
Bu depremler hep oluyordu. Gün içerisinde 3 ten düşük şiddette ülkenin her yerinde sürekli oluyordu zaten. Böyle psikolojik olarak yıpratırsınız kendinizi 
(7,923 puan) tarafından
Gerçekten oluyormuydu canım. Bu depremden sonra etkilendik nerdeyse.
(2,688 puan) tarafından
Biz Kayserideyiz 5.5 2.2 km civarlarında 3.0 üstü hissediyoruz ama daha fazla 10 ve üzerini hissetmiyoruz 1 aydır sallaniyoruz 4.8 4.9 sallandik sürekli ve yüzeye yakın olduğu için şiddeti çok hissedildi ama 2.1 vs km yakın olsada hissetmiyoruz hissetmek istemem de ufak ufak heryerde oluyor korkutmamaya çalışın kendinizi burda biz baya sallaniyoruz ama sakin  olmakta fayda var.
(10,330 puan) tarafından
Oluyordu tabi gülüm. Ben bakardım bak hani 4.5 deprem oldu vs denince Kandilli ye gün içinde her yerde olmuş görürdüm yani. Şimdi daha tetikte herkes ve sürekli bakıyor-uz ben de dahil. Evet büyük bir deprem oldu normalden fazla artçı oluyor. Şöyle düşün koca bir yer kırıldı toprak oynadı şimdi hepsi yerine oturacak muhakkak olacak yani bunlar
(455 puan) tarafından
Bizde Nevşehir'den hissediyoruz 4 falan olunca deprem kayseride
0 oy
(7,249 puan) tarafından
Yüzeye yakın olunca çok hissediliyor canım geçen 4,8 oldu bide 7 km deydi ayy nasıl sallandik 
0 oy
(2,804 puan) tarafından
Bİzm yaşadığımızın yanında senin ki kuş yemi gbi kalır canm, temkilli olun Hep valla biz Allak bullak olduk Malatya için bir deprem daha bekleniyor diken üstündeyiz, 
0 oy
(684 puan) tarafından
Allah hepimizin yardımcısı olsun bacım vallaha artık kapıdan araba geçse deprem zannediyoruz bende Düzce'de otuyorum bu sene Kasım 22 de 6 şiddetinde bı deprem yaşadık şükür can ve mal kaybimiz yok ama korkusu yetiyor inanki çoluk çocuk büyük küçük demeden korkuyla yatıp kalkıyoruz hemde ben rasathanenin verilerine inanmıyorum çünkü marasdaki 8 şiddetinde olabilir ki keza buradaki de 6 şiddetinde bir depreme benzemiyordu gene rabbim en iyisini en güzelini bilir .
0 oy
(682 puan) tarafından
Kız valla sanki dünyanın sonu geliyor eğer oyleyse küçücük allah sevgisi olan kalp bile kıyameti görmmeyecek o gün ölen insanlar çok şanslı

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 226 göst.
24 Temmuz 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde 1bebe1anne (272 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 436 göst.
3 Mart 2023 Aile kategorisinde Cekirdek ailem (3,853 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 1,074 göst.
15 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde Ecemeda (1 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 197 göst.
12 Nisan 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

379,313 soru

11,353,804 cevap

34,827 kullanıcı