0 oy
177 göst.
Diğer kategorisinde (191 puan) tarafından
Hayırlı akşamlar benim oğlum 16 aylık oldu hala anne baba dyemiyor çok uğraşıyorum baba demesi için bir türkü diyemiyor ilk çocuk diğer diğerleri çok çabuk konuştu acaba nolmal  bir durumu 

3 Cevaplar

0 oy
(1,138 puan) tarafından
Başka tekli kelimesi var mı söylemesi gerekir ama her çocuk farklı tabii.bi doktora götürdünuz mu hic
(191 puan) tarafından
Dede tek diyebiliyor başka birşey diyemiyor
-Reklam-
0 oy
tarafından
Anne ve baba kelimesini söylemesi lazim aslında ama yani başka şeyler söylüyorda sadece baba mi demiyoe
tarafından
Birde etkisi varmıdır bilmem ama kızımla aşiri konusurum. Ve tepki veririm. Belkide o yüzden öğrendi. Mesela elimden kalem düşünce ayyyy kalem düştü diyorumya. O yüzden hep oda bu tarz ayy off oyyy tepkilerini bile öğrendi. Kafasını bı yere vuruyor. Donkkk kafa vurdu diyor mesela. :)
Yerden kalkıyor mesela hoppala diyor yani o kelimeleri bile güzel tekrarliyor. Ama ben çok söylediğim için işte. Herşeyi soruyorum. Herşeyi konuşuyorum. Zaten tek çocuk. Evde bütün işim gücüm o.
No no uu ogrenmis nerden öğrendi bilmiyorum. İstemediği birşey olunca no no diyor İngilizcede ki hayır kelimesini ;)
Her kelimeyi genelde biliyor 4 tane kelimeyi arka arkaya sıralayabiliyor.
Mesela anne, bebiş patt düttü diyor.
Sende eminim bol bol zaten konuşuyorsun dur ama elinden geldiğince çocuğun ustunede gitmeden herşeye sohbet edin.
Bak gör oda 21 aylıkken falan dili nasıl acilcak annesi.
(191 puan) tarafından
İnşallah artık daha çok zaman harciyacam inşallah konuşur sizin maşallah çok akıllı  Allah bağışlasın size
tarafından
canım her annenin bir derdi var. Mesela benimki güzel konuşur hemde hareketide çok güzeldir ama yemek yemiyor. Kaç kere hastaneye gittik bunun için Allah bilir.
Acaba herşeyiyle 4*4luk bebek varmıdır. Bence yoktur
(191 puan) tarafından
Benimkide tam tersi çok iştahlı:D
tarafından
İşte ondan bahsediyorum cnm. Her bebeğin bir can alıcı noktası var :)) anaların kalbinden vuran şeyler. Benim kız kalbimi açlikla vuruyor seninkide konusmayarak :))) napalim birsekilde büyüyorlar işte
0 oy
(61 puan) tarafından
Canım öncelikle benim kızım 2 yaşına 3 ay var 21 aylik   canı su istediğinde su diyor   ari vız vız onu söylüyor kelimeleri tam çıkaramıyor ama adı dıt dıt dıt diyor üç dööt bessss yedi alddddı sekilde sayi sayiyor şarkıları söylüyor yukarıda ati vız örneğinde ki gibi taklit ediyor dediğim şekilde anne baba dede diyor ben bu zamana kadar küçük bir çocuk gibi değilde karşımda büyük bir insan varmış gibi çocuğumla konuştum anlattım havadan sudan akliniza gelebilecek herseyi masal okudum surekli konuştum çocuklara konusmayi ogretirken bak bu su su su  desen o çocuk öğrenmez miş onun su olduğunu daha çok cümle içinde kelimeleri ogrenirlermis su verirken   sana su veriyimmi su icicekmisin cokmu susadın gibisinden bu şekilde çocuğa konuşsan daha iyi ogrenir ben sayı saymasini basamak çıkarken öğrettim bir iki 3 diye  bu şekilde daha eğlenceli hale gelir daha çabuk öğrenir 
(191 puan) tarafından
Allah bağışlasın size bbenim oğlum sadece dede diye biliyor baska bir söz geçmiyor gerçekten baba anne demesin için çok uğraşıyorum   ama olmuyor dili dönmüyor
(61 puan) tarafından
Öğrenir canım 21 22 aylik olsun daha erken dediğim gibi yap çokça konuş  baban ne getirmiş sunuda babana verelim baban çay istedi goturmezsek bize kızar baba gibisinden böyle böyle cümle kur
(191 puan) tarafından
Teşekkür ederim:) dediğiniz gibi yapacam umarım artık bir kaç kelime çıkartır
(61 puan) tarafından
Sabırlı olun ama hemen konusmasini beklemeyin eğitici öğretici videolar acın ben genelde sevimli dostlar acıyorum çokta izletmiyorum gunde yarım saat

İlgili sorular

0 oy
16 cevap 418 göst.
12 Eylül 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 86 göst.
1 Temmuz 2021 Aile kategorisinde El1997 (1,901 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 110 göst.

378,379 soru

11,325,735 cevap

34,778 kullanıcı