0 oy
528 göst.
Aile kategorisinde tarafından

Çocuklarınız konuşmaya başladığında anne babadan sonra yada dede babaanne vs den sonra ögreteceğiniz ilk kelime nedir?

Benim ögrettiğim kelimeyi merak ediyorum kimler yazacak. 

13 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Şuanda 8 aylığız Allah bir diye parmağımızı gösteriyoruz bazen yapıyor:) Allah kelimesini öğreteceğim inşallah
tarafından
Bunlar sana çok güzel mükafatlar şeklinde dönecek kuzum ❤️
-Reklam-
0 oy
(3,024 puan) tarafından
Kardesiminki mama ve cis di
tarafından
İnşallah ögrenir kuzum ☺️
0 oy
(2,484 puan) tarafından
Allah dedirtmeye calisiyorum ben 
tarafından
Okadar güzel bişey yapıyorsun ki çok güzel şeyler geçecek eline kuzum maşallah.
(2,484 puan) tarafından
Annemden babamdan boyle gordum canim insallah ilk ezbertletecegim seyde dualar olucak
Rabbim nasip eder insallah
tarafından
Annen ve baban çok değerli insanlarmış Gerçekten şimdiki anne babalar bebegimi nasıl süslü yaparım havalı yaparım diye ugraşıyorlar gurur duydum annenle babanla banada dedem ögretti rahmetli iyiki ögretmiş
0 oy
(5,436 puan) tarafından

Ben allah demeyi öğrettim <3

tarafından
Gönüller bir kuzummm hayırlı evlat olsun inşallah ❤️
(5,436 puan) tarafından
Amin cnm benim tek temennimiz o ♡
0 oy
tarafından
Sen postlarıma yorum yapma dedin ama post açıyorsan herkes yorum yapabilir katlanmak zorundasın  :) neyse konuya geleyim 

Benim kızım 7 aylık oldu ama daha hiç anne baba falan demedi Allah dedirtmryr çalışıyorum. Bizim bir muabet kuşumuz vardı ilk öğrettiği iz kelimesi Allah idi sonra babacık annecim öğretmiştik İnşalah kızımda ilj Allah der çok istiyorum 
tarafından
Hıı gördük o gün :)
Tabikide nasıl öğretirsen öyle devam ederler biz duaları sureleri namazı niyazı öğretmesek başka nereden öğrenecekler bilecekler
tarafından
Benim üzgün oldugum bir dönemde dalga geçmeler hadi baysss yazmalar ben kimin bana nasıl yaklaştığını iyi bilirim hadi tipini görek yazdıgın da ise senin gibi birine yakıştıramadım bir usluptu neyse uzatmayalım aklım yerinde benim benimle dalga geçene güllerle gidecek halim yok bak yazdıklarım dokunmuş olacak ki açıklama yapıyorsun demekki Dogru şeyler yazmışım.

Gerilim istemiyorum bugünlerde kafam dalgın lütfen anlayış biraz.
tarafından
Sen beni yine yanlış anlıyorsun oda herhalde do da attığım gülücük yüzünden oluyor
Haklısın tip mip olmamış bir şey diyemem bir anlıl şey ile yazmışımdır
Ve bayss ı ben günlük hayatımda kullanıyorum :) eşime anneme arkadaşlarıma yabancılara bile dalga geçtiğimi düşünmüş olabilirdin ama dalga geçmiyordum yanlış anlaşılmayı sevmiyorum ve burada sanal bir  alemde  insanların kalbini kırmak vs sevmem o yüzden açıklama yapıyorum
tarafından
Peki tamam gel sarılalım gidicem işim var :/
tarafından
İyi madem işini gör bakalım :)
0 oy
(2,765 puan) tarafından
Anne babadan sonra düzgün konusmaya basladigi anda yani 3 yaslarinda ilk ogrencegi sey kuran olucak hafizligini yaptiricam insallah annesi hafiz olamadi yarim kaldi ama yavrum olsun ahiretini kurtarsin
tarafından
Oy kuzum bende kızımı kuran olan bir okula yazdırdım okulöncesinde şimdi ikinci hatmini bitirecek inşallah gurur duyuyorum onunla inşallah seninde gönlüne göre olur canım herşey ❤️
(2,765 puan) tarafından
İnsallah canim insallah ben 15 yaslarindayken yurtta kaliyordum hafizlik ogrenmek icin 3 yasinda bi kzi cocugu gelmisti o kiz cocugu 7 yasinda hafizligini bitirdi hocalik kağıdıni aldi mahmut efendi hazretlerindende sertifikasini aldi ama benim yarim kaldi esimle tanistik sonra okul vardi ama insallah kizim yada oglum hic fark etmez cocuklarimin hepside hafiz olucak
tarafından
Biliyor musun bende Kabe İmamı Mahir hocayı görünce oğlumun öyle biri olmasını okadar istiyorum ki dua ettim Allahıma inşallah olur. İstersen Allah gönlüne göre verir canım çünkü bu tür insanları hiç birşey üzemiyor dünyanın yalan oldugunu idrak edip yaşamak çok müthiş bişey inan
(2,765 puan) tarafından
Insallah hersey gonlumuzce olsun
0 oy
(2,768 puan) tarafından

Benim kızım şuan 8 aylik ve maşallah konuşmaya çok meraklı babam dede mama gibi seyler söylüyor bende gözlerine bakarak Allah diyorum gülüyo :) insallah böyle böyle alışıcak 

tarafından
İnşallah Tepki vermesi bile okadar güzel ki canım ❤️☺️
(2,768 puan) tarafından
Evet çok şükür ❤ :)
0 oy
(25,223 puan) tarafından
Tabi ki Allah.... 
tarafından
Ne mutlu size.
0 oy
tarafından

İlk Allah demesini istedim ama anne dedi somra baba sonra Allah dedi 

Şuan tamam diyo bana :)) bir çok kelime de soyluyo ama ben teşekkür ederim kelimesini öğretmeye calisiyorm 
tarafından
Çok güzel  güzel ahlak ta önemli annesii teşekkür edecek kibar olacak minnak :)
tarafından
İnşallah ogretirim ya hemen zehir gibi kapıyo dediğimi :) 3 4 gündür renkleri ogretiyorm sadece yeşile dili dondu :) dedil diyo :))
Çocukla ne kdr konuşursan kitap okursan o kdr kelime haznesi artar
0 oy
(15,877 puan) tarafından
10.aylik şuan sadece mama mam araba baba diyor onun dışında kendimi.yirttim anne demiyor 
0 oy
(5,938 puan) tarafından
Ilk bende Allah demesini istedim Ama 5 aylik anne6 aylik baba 7 aylik Allah dedi şimdi 11 aylik gel dede mama su adda abi abla  tamam diyor 
0 oy
(46 puan) tarafından

Bizimkine babası en büyük Allah sonra Beşiktaşı öğretmişti:D

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 137 göst.
21 Ocak 2024 Aile kategorisinde Pampers (220 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 203 göst.
31 Mayıs 2022 Aile kategorisinde yolunyolcusu (176 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 126 göst.