0 oy
148 göst.
Diğer kategorisinde (457 puan) tarafından
Utanarak söylüyorum 40 aylık 

2 yaş 3 yaş denemelerimiz hüsrandı 3 buçuk yaş bizim için zamanıymiş galiba dün açtım altını 3 kez altına yaptı belki on kere lazımlıga yaptı  bu sabah iki kere  lazımlıga yaptı  şimdilik güzel gidiyor bazen söylüyor 

9 Cevaplar

0 oy
tarafından
Hadi hayırlı olsun canım 
(457 puan) tarafından
teşekkür ederim  darısı muzdarip olanların başına
tarafından
Benimki 27 aylık bende yazın denicem inşallah başarırız
(457 puan) tarafından
İnşallah  başarısınız yorulmadan valla ben kızımdan fazla korkuyordum  açmaya başaramamaktan.
-Reklam-
0 oy
tarafından
Ah benimmkide28  aylık anlamiyo ya
(457 puan) tarafından
Her cocuk bır olmuyor maalesef anlamıyorsa  zorlamamak gerekiyor gecen yaz 1 hafta uğraştım olmuyordu katiyen yapmıyordu  lazımlıga
0 oy
(9,015 puan) tarafından
Maşallah... Hep böyle devam eder inşallah utanılacak birşey Yok her bebek aynı olmaz 
(457 puan) tarafından
İnşallah bu sefer olucak
0 oy
(262 puan) tarafından
Maşallah cnm bırakma sakin güzel gidiyorsunuz  iletişim ve sabır çok önemli bizimde 3 ayımız oğlumda arada kaçırır zamanla alışacaklar .benim önerim gece bezliyorsan tamamen bırak kafa karisikligi oluyor 
(457 puan) tarafından
Dün gece bezlemedim en son 12 de yaptı  sabah 7 de yaptı tutmuş sabaha kadar
(262 puan) tarafından
Maşallah cnm ben iki ay bezlemistim gündüzde kaçırma başlamıştı geceyi kesince gündüz daha düzenli gitti birde aynen gecede tutmayı öğreniyorlar
(457 puan) tarafından
Aslında dün bağlıyacaktım kızım  uyuyunca bende uyuya kalmişim
0 oy
(11,082 puan) tarafından
Ah kuzum niye utanıyosun bunda kötü bişi yok. Ben kendim diyorum bu sefer 3 olmadan denemem bile diye. 3 yaştan önce uğraşmak eziyet resmen. Tabi çocuğa göre de değişir ama ben kendi sabrım için söylüyorum. Sadece çocuğun hazır olması değil annenin de hazır olması önemli. 3 çocuğum var 2sinde en zorlandığım şey tuvalett alıştırma oldu. 

İnşallah da kolaylıkla atlatırsın bu dönemi bak güzel gidiyomuş işte :) 
(457 puan) tarafından
Akşam sıvı cok alıyorsa belki ondandır  yada ırsidir  benim ablamın kızıda 10 yaşına kadar geceleri işedi artık işlemiyor zor ama gece uyandırıyor musun yapması için
(11,082 puan) tarafından
Akşam özellikle dikkat ediyorum çok sıvı almasın diye. Gece bazen kendi uyanıyor bazen ben uyandırıyorum. Ama genelde uyandırsam da uyandırmasam da belli olmuyor yapabiliyor yine de. Irsi desek yok yani bildiğim, bizde olsa annem söylerdi. Kaynanam zaten maşallah dediğine göre 1 yaşında alışmış bütün çocukları tuvalete(!)  :)  bilmiyorum gidicez bakalım doktora. Önceden gittim bişi yok dediler yine gidicem artık
(457 puan) tarafından
1 yaşında maşallah bizde mi problem anlamıyorum =) inşallah bişey yoktur  kuzunun öğrenir onuda bilerek yapmıyordur annesi kızma sakın bazı cocuklar yapıyor maalesef
(11,082 puan) tarafından
Kızıyorum vala bazen olmuyo. Bakalım geçecek hepsi biliyorum büyürler Allahın izniyle.
Kaynanalar her şeyin en iyisini yapmışlar yaparlar ve yapacaklar (!) lütfeennn :D
(457 puan) tarafından
Kaynanalar laf yok =)
0 oy
(2,581 puan) tarafından
Neler denedik neler 37 aylık bSladik ve başarılı olduk sonunda
(457 puan) tarafından
İnşallah bizde başarıcaz güzel başladık geç olsada
0 oy
(2,855 puan) tarafından
42 ayda eğitim veren ben :)
(457 puan) tarafından
Kolay mı gectı
(2,855 puan) tarafından
Bir buçuk senedir inatla istemiyordu en son anneme söz verdi tuvalete gitcem dedi 3 günde öğrendi.. ara ara kaçırdığı oluyor ama normaldir bugünümüze çok şükür
0 oy
tarafından
Oğlum 30 aylık geçen denedim ama asla tuvaletin kapısına bile yanaşmadı banyoya götürdüm oturduğu gibi anne olmuyor diyor 5 dakika sonrada altına işiyor evim sobalı mayıs ayını bekliycem artık o zaman başarılı oluruz inşallah 
(457 puan) tarafından
Olmuyorsa zorlama derim
tarafından
Oluyo olmuyo mayısta kararlı olup bırakırız inşallah havalar ısınsa  bırakacam çişli ıslak pijamayla gezsin kendisi tiksinir de belki tuvalete gider o zaman 32 aylık olacak
(457 puan) tarafından
İnşallah kolayca öğrenir şimdiden kolaylıklar diliyorum sıcaklarda daha iyi olur tabi ben artık bez bağlayamaya utanıyorum =)
tarafından
Artık bebek değiller ya alt değiştirmede midem bulanıyo 1hfta dayansam öğrenir inşallah
0 oy
(2,137 puan) tarafından

41 aydan selam olsun:)

Bu 4 ya da 5. denememiz şükür bu defa oldu 

Başlayalı 1 hafta oldu 2 gecedir çişini yapmiyo sabaha kadar tutuyo.

Dün gunduz bir defa kaçırdı altına 

Bugün kaçıracak gibi oldu son anda yetişti 

4-5 güne hallolur diye düşünüyorum inşallah.

(457 puan) tarafından
Büyüğünü üstüne yaptı hep  çişini lazımlığı ben oturttunca yapıyor 2. Gün çiş kacırmadı   ıyi gibi
(2,137 puan) tarafından
Şimdi büyüdüler ya daha iyi anliyolar.

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 80 göst.
19 Eylül 2022 Diğer kategorisinde amine.mm (181 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 62 göst.
27 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde Burc (116 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 138 göst.
13 saat önce Moda kategorisinde Havin06 (2,127 puan) tarafından soruldu