0 oy
471 göst.
Diğer kategorisinde (135 puan) tarafından
Eşimde bende sigara icmezdik ama son 1 aydır sorunlarımız vat ve bende bugün kendimi sigara içerken buldum biliyorum derdimi çözmüyor ama ya kendimi kendimi bir yerden aşağı atacaktım ya da zehirleyecektim. Şimdi de sigara içtiğini duyarsa bu seferde daha büyük sorunlar olacak öyle 1 2 defa sigara içmekle bağımlı olunur mu

23 Cevaplar

0 oy
(57 puan) tarafından
Olunmaz tabiki ama bunu kendinize yapmayın ilerde pişman olursunuz sigara sorunlara çözüm değil ki onu içince geçiyor mu dertler bağımlı olmadan geç olmadan bırakın bence
tarafından
Olunmaz mi :) tabikide zaten en başta bir iki içmekle bağımlı olunur.
(6,368 puan) tarafından
Nasıl olunmaz ben arkadastan bir iki duman çeke çeke başladım pakete
-Reklam-
0 oy
(7,036 puan) tarafından
Bir iki ile başlarsın bir bakmışsın sigarasız duramıyorsun yapma derim 
0 oy
tarafından
Sakın yol yakınken geri dönün sigara yüzünden akciğer kanserinden akrabamızı kaybettik şimdide babam kan kanserine yakalandı sigara içtiği içinde olabilirmiş konuşamıyor ayağa kalkamıyor hastanede yatalak halde duruyor var mı yok mu belli değil çok zor bi durum herkes bir taneden ıkı taneden bişey olmaz diyip başlıyor yolun sonu bu kanser olma olasılığı çok Yüksek rahmetli dedem sigara içtiği için damarları tıkandı bacağını kestiler Şeker hastasıydı sebebini bilmiyorum yarası kurtlandı tekrar kestiler vefat etti annemde sigara içiyor babamda içiyordu doktor Umut yok herşeye hazırlıklı olun diyor bu anlattıklarım sana bi nasihat olsun yol yakınken bu yanlıştan geri dönün 
0 oy
(1,351 puan) tarafından
Kendinize yazık ediyorsunuz sigara içerek hiçbir sorunu cozemezsiniz  iyice alismadan bırakın 
0 oy
tarafından
Sigara çözüm değil canım derdine derman olmaz. 1 2 'den bisey olmaz ama alışmamak gerek bence çözüm bu değil Allah'a yönel dua et namaz kıl derdin sıkıntın kalmaz Allah'ın izniyle
0 oy
(1,918 puan) tarafından
1.2 daldan bağımlı olmassin ama hic içmemisssin devam etme ah bütün sorunlar çözülse icmeyen insan kalmazdı alışkanlık bizimki baska birsey degil
0 oy
(4,673 puan) tarafından
bende ole basladim simdj sanki icince kfa dagitiyorum 
0 oy
(5,669 puan) tarafından
1 kereden bağımlı olmaz sın ama ikinci de olursun nikotin var ve bağımlılık yapıyor ve zehir yani hem maddi hem manevi zararlı hiç deneme sigaraya sığınacağına al abdestini oku Kur'anı kerimi kıl namazını rabbinden iste ne isteyecek sen 
0 oy
(3,697 puan) tarafından
Biri birine düşmanlık yapmak isterse onu sigaraya alıştırsın.

Aman ha, bir kereden birşey olmaz deme, çok şey oluyor. 
0 oy
(119,343 puan) tarafından
evet oyle baslayip kökluyosun
0 oy
(11,076 puan) tarafından
Şu dkdan itibaren başka içme aklına bile gelmez. Ama dur bi tane daha bi tane daha gidersen bakarsın günlük paket bitirirsin. İçme başka. İçen biri olarak söylüyorum bırakamıyorum. 
0 oy
(48,695 puan) tarafından
aslinda.sigara yerine kuran okusan abdest alip namaz kilsan bakara suresi dinlesen daha ck rahatlarsin insallah sorunlariniz çözülür 
0 oy
(6,368 puan) tarafından
Evet olunuyor hiç bulaşma derim. Ben bırakamıyorum yazık etme kendine inan sigaradan fayda gelmiyor 
0 oy
tarafından
Olunmaz ama ara ara içme isteği gelir önemli olan o istekleri def et ki bağımlı olma. Eğer ilk içişlerinse bağımlı olmazsın.
0 oy
tarafından
Ben gunde 1 paket ıcıyordum hamıle kalmadan once hamıleyken bıraktım, emzırırken 8. Ayda baslaıdm gunde 1 tane ıcmeye suan kızım 29 aylık gunde 2 tane ıcıyorum, bagımlılık ınsana baglı, kendını sartlarsan gunde 2 paket de ıcersın ama ıcmemeye sartlarsan ıcmezsın 
(2,835 puan) tarafından
Zararlı ya kuzum içme
0 oy
(14,428 puan) tarafından
Birden bire bi paket içmiyosun ama alışırsan bırakamazsın ve hergün daha fazla içersin canım
0 oy
(400 puan) tarafından
Bıi teneden bisy olmaz diye başlayıp şimdi paket dayanmıyor:(
0 oy
tarafından
olunmaz cnm ama sen beyninde devam etmek istiyorsan ona yapacak bisi yok
0 oy
(496 puan) tarafından
Evet malesef bir iki sefer içmekle bağımlı olunur. 15 yaşında arkadas gazıyla ozentisiyle başladım tek tük içiyordum bir baktım paket taşıyorum. Sonra istediğim zaman bırakırım bağımlı değilim diyordum bir baktım 10 sene geçmiş üzerinden ve içmeden duramıyorum şuan malesef yol yakinken vazgeç gözünü seveyim
0 oy
(7,946 puan) tarafından
Bende bekarken sigara içmezdim. Evlendikten sonra içmeye başladım. Günde 3-4 dal içiyorum. Ama olmasa aramam. Bağımlısı degilim 

İlgili sorular

+1 oy
11 cevap 210 göst.
23 Ekim 2021 Diğer kategorisinde Ozgegzem (515 puan) tarafından soruldu
0 oy
24 cevap 675 göst.
15 Şubat 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 248 göst.
4 Şubat 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 141 göst.