0 oy
164 göst.
Diğer kategorisinde (804 puan) tarafından
Kızlar japon balıkları kaç gün yemsiz yaşar 3 günlüğüne şehir dışına gidicez gözlerimi çizdircem nasipse fazla durmucaz gelcez o üç gün yaşar mı İnternette 2 hafta yaşar diyor ama yine de sormak istedim 

8 Cevaplar

0 oy
tarafından
Kız bı komsu momsu yok mu baksın balık nedır yanı zor degıl bakması
(804 puan) tarafından
Ya komşumlarla çok muhabbetim yok üst kat komşum var Bi tek tanıştığım o da köpek besliyor bir gün hay vana şiddetten konu açıldı Bi insan nasıl şiddet uygular şu masum cana dedim canımı sıkmasın yeter ki ben köp eğimi de döverim kızımı da 10 aylık oğlumu da dedi o gün bugündür yüzüne bakmıyorum
tarafından
Valla ıyı dovmemıssın onu sende benım canımı sıktın der sacına yapısırdım orda onun
-Reklam-
0 oy
(6,859 puan) tarafından
Benm komşum bana bıraktı 2 hafta baktım umreye gitmişti. Balık çok kilolu bisiydi günde 2 tane yem ver demişti olede yaptm. Benden aldığı gün sabahı ölmüş çok üzüldümm :(
(3,619 puan) tarafından
Sakinilan göze çöp batmak üzereyken almış sahibi:)
(6,859 puan) tarafından
Vala bilmiyorum bı kaç kişiye sordum kabız bu balık dediler hamile gibi duruyordu. Çok beslemiş sanırım sahibi yılan gibi siciyordu
0 oy
tarafından
sen yeme 3 gun bısey yaşayabilir mısın yada ne durumda yaşarsın bi düşün azcık vicdan ya komsu olur aıle olur bı kac gun ıdare eder bırılerı aç bırakmak nedır geldıgınde suyun üstünde yan yatmış bulursan hiç mi vicdan yapmayacaksın 
(804 puan) tarafından
Annem de benimle gelicek zaten komşumla da görüşmuyorum diğerlerini tanımıyorum zaten hepsi calisiyo gördüğüm yok yani aldığım yer de bunlar aç kalabilir ama çok yem öldürür demişti zaten vicdan yapmasam sormam heralde ya her şeyi çok biliyosunuz heralde daha önce böyle Bi şey deneyimleyen varsa ona göre ya bırakicam evde ya da kızımın öğretmenine rica edicem çevre de tanıdığım kimse yok çünkü
tarafından
cok bılıyorum evet bende balık baktım ve ac bırakılmaz 3 gun yem vermemek ne cok fazlası zarar oldugu gıbı hıc vermemek de öldururr ac bırakmak mantık dısı zaten aldıgınız yere bıle rıca edebılırsınız ama ac bırakmayın yazık
(804 puan) tarafından
Bak isteyince ne de güzel kibar konuşabiliyorsunuz güzelce yazarsan bende güzelce cevsp veririm zaten dediğim gibi vicdan yapmasam sormam deneyimleyen var mı diye sordum herkes yabancı bana burda Bi annem var annemde benimle gelicek çocuk bakmaya  3 katlı Bi apartmanda yaşıyorum ikisi calisiyo hiç görmedim desem yeridir diğeri ile görüşmeme sebebini yazdım zaten yukarıda intde yaşar diyor sadece deneyimleyen varsa ona göre hareket edicsm
tarafından
aç bırakma fikri canice geldi bi an kusura bakma :)
0 oy
(162 puan) tarafından
Canım tatil yemi die birsey var. Tatile gidip balik besleyen insanlar kullaniyormus suyunun icine atiyorsun o sure zarfinda baliklar o yemle besleniyor gibi birsey kayinpederimin petshopu var  bende gecen dukkanda gorupte merak edip sormustum. Bi araştir istersen
(804 puan) tarafından
Hiç duymamıştım bakıyorum hemen çok teşekkür ederim
0 oy
(262 puan) tarafından
Yaşar canım bisey olmaz merak etme. Ben çok baktım hala bakıyorum hatta 1 gün ara ile yem veriyorum. Vicdandan bahseden olmuşta. Her canlının yaşam şekli farklıdır haberleri var mı bilemem. Japon balıkları 3 gün yem vermezsen ölmez merak etme sen. Zaten öncesinde verdiğin yem artıkları ağzından çıkıp suyun dibine de çöküyor ve onları da yiyorlar. O yüzden bende ya 1 gün arayla ya da çok az olarak günlük veriyorum. Açlıktan ölen balığım yok ama eskiden fazla yem verdiğim için ölen baliklarim olmuştu o yüzden araştırıp sorarak tecrübe ile söylüyorum. Keyfi bisey değil sizin ki sonuçta.
(804 puan) tarafından
Tamamdir çok teşekkür ederim
(7,749 puan) tarafından
Ya bir şey soracağım. Bunlar nasıl yavrular? Hiç olmadı. Geçen yıl aldık. Yok tam tersine azaldılar
(262 puan) tarafından
Yavrulatmak biraz uğraş istiyor ya dikkat etmek gerek aslında yavruluyorlardir ama diğer balıklar yavruları yiyorlar. Yavruladığı vakit ayırmanız gerekiyor ki yavrular büyüsün. Ben hiç ugrasmadim yavrulatmakla açıkçası. O kadar dikkat etmek zor oluyor. Benim 2 balığım var yavru bırakacağı zaman bakıyorum diğer balık hep peşinde dolaşıyor ve yavruları yiyor sanırım. Onlar için özel yavruluklar filan var petshoplara sorarsanız daha iyi bilgide verirler.
(7,749 puan) tarafından
Ay bizim petshoplar tam tersine bizden bilgi alıyorlar :D
0 oy
(1,752 puan) tarafından
Çıktığınızda yemini verin 2-3 gün idare edebilir. Ben  yanlış değilsem 2-3 gün bırakmıştım.
(804 puan) tarafından
Anladım canım çok teşekkür ederim
0 oy
(1,721 puan) tarafından
Seyahat yemi diye birşey var canm balık satılan yerlere sor onlar verir onu akvaryuma atiyosun her gün yiyorlar ordan
0 oy
(738 puan) tarafından
Yani düşununce insan da 3 gün aç kalınca ölmez ama ölmemek aç kalmasını normal mi kılar eziyet olmaz mı ya bilemedim.

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 155 göst.
18 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde Zannan (537 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 250 göst.
18 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde Zannan (537 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 235 göst.
4 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde Asel Linam (966 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 165 göst.