0 oy
550 göst.
Aile kategorisinde (4 puan) tarafından
Merhaba arkadaşlar. 4 aydır güzel giden bir ilişkim var nazar değmesin öncelikle. Şöyle yarı mantık yarı sevgi gibi düşünebiliriz. Ama öyle kör kütük aşk durumu yok. Sevgilim bana göre daha çok seviyor hatta diyebilirim. Birde uzak mesafe ilişkisi. Nişan yapmayı düşünüyoruz. Bende ona daha cok bağlanmak daha cok sevmek ıstıyorum. Bazen aklıma acabalar düşmüyor degıl ama asla kaybetmek istemiyorum. Seviyorum çünkü. Evlilik için illa kör kütük olmak şart mı ya da sevgi saygı sadakat merhamet yeterli midir. Sonradan tanıya tanıya bende aşık olurmuyumm? Tecrubelerınızı alayım.

11 Cevaplar

0 oy
(2,537 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Kahve içince biraz daha seviyorsun sonra yüzük takınca biraz daha nikah kıyıp düğün yapınca bambaşka seviyorsun eğer gerçekten seni anlayan biriyse. Yani bir an da deli divana aşık olunmaz her gün üstüne koya koya gidersin bu da daha sağlıklı. Aşk geçici yasak olduğu için bazı şeyler evlilikten önce mümkün olmadığı için yaşananları arzuları sevgi aşk sanıyorlar. Böyle umdukları için de evlenince hep beraber olunduğu için o heyecanı bulamayıp sevgimiz bitti diyorlar. Yanii insan eşini her gün daha çok sevebilir bekarken deli divane olmaya gerek yok. 
-Reklam-
+2 oy
(3,610 puan) tarafından

Kör kütük sarhoşken evlenmek çok riskli zaten o pembe bulutlar dagildiginda akla kara meydana çıkıyor 

Ayrıca uyarı verenler neye uyarı vermiş anlamadım ben
(2,475 puan) tarafından
Sabah sabah canları sıkılmış:D
(11,295 puan) tarafından
Evli değilsin burasi anne platformu falan diye düşündüler herhalde  :D

Kesinlikle saygı çok önemli düşüncelerini onemsemeli sana herhangi bi konuda direnemedi ailesi ile bağlarına dikkat etmelisin evlendikten sonra olay çok başka olabiliyor evlenmeden en başta nasıl bi hayat istediğini açık açık belirt
+2 oy
(163 puan) tarafından
Kör kütük aşıkken evlenmek tehlikeli asıl:) Mantık ekseninde sevgi de varsa al gitsin. Karakteri düzgünse, sevip sahipleniyorsa sevgi daha da artıyor, tecrübeyle sabit :))
+2 oy
(270 puan) tarafından
Anladığım kadarıyla sizde pek sevmiyorsunuz sadece o sizi sevdiği için kaybetmek istemiyorsunuz evlenmek istiyorsunuz .kör kütük aşık olmaya gerek yok ama evlenmek için bana göre sevmek şart. Evlilikte herseye şahit oluyorsun sevmezsen çekilecek Bi kurum değil:) bence sırf evlilik için evlenmeyin sırf seviyor diye bekleyin siz de çok sevin . Evlilik için geç Bi yas yok bence ben 34 te çok severek evlendim 35 te çocuk yaptım.  Hala da seviyorum eşimi çok.  Çünkü eğer çok sevseniz buraya yazma ihtiyacı hissetmezdiniz .naçizane abla tavsiyesi 
(4 puan) tarafından
İnşallah teşekkür ederim
tarafından
O kadar haklısın ki. Hem 4 ay kısa bir süre. O daha çok seviyor diyorsun belki onun seni sevmesini seviyorsundur ilgisi alakası senin hoşuna gidiyordur. Acele etme 4 ayda evlilik kararı almak çok saçma. Tam tanımıyorsun bile ki evlilik kurumu da evlenince severim diye birşey değil. Acelen ne peki?
(4 puan) tarafından
4 aydır sevgili olarak görüşüyoruz ama aılecek ben 2016 dan beri onu tanıyorum sadece dıyalogumuz yoktu . Şimdi sevgiliyiz . Aılelerımızde cok ıstıyor olsun dıue oğlanı da tanıyorlar dıye . Bizim niyetimizde cıddı olduğu ıcın 4 ayda karar verdık ama bi 2 ayımız daha var muhtemelen 6.ayda nişanlılık sıkıntı olur mu ki
tarafından
Bu konu sık eleyen biri olduğum için 3 sene sevgili takıldım 3. Senemizin içinde nişan yaptık. Bizde uzun süredir karşılaşıyorduk ailem tanıyordu benim pek muhabbetim yoktu merhaba merhaba. Sonuçta aileme gösterdiği yüzü farklıydı bana göstereceği yüzü farklıydı o yüzden bekledim baya.
(13,825 puan) tarafından
Ya hani ne kadar tanirsan tanı evet evlilik çok farklı yine çok şey yaşayan var ama ne bileyim dört ay da benim için kısa bir süre
0 oy
(2,475 puan) tarafından
Bir araya gelmeyi deneyin çok mu uzaksınız?

Biraz zaman geçirin huyunu biraz öğren derim 

Evlilik nasip işi 4 5 yıl sevgili olur evlenirsin hiç tanımamış gibi sorunlar çıkar 

3 4 ay da sevgili olur evlenirsin daha iyi anlaşırsin belki :) nasip kısmet işi 
(4 puan) tarafından
Şöyle 2016 dan beri tanıyorum ama ilişkimiz 4 ay önce başladı onun aılesı cok ısteklı benım aılemde oyle önceki ilişkimi hiç ıstemıyorlardı huzursuzdu herkes . Ama bunda oyle degıl . Jandarma kendisi normalde şubatta nişan olacaktı deprem oldu bölgeye gönderdiler ☹️ 4 kere yuzyuze buluştuk nıyetı ciddi evlilik daha cok vakit gecırseydık daha da bağlanırdım muhtemelen
0 oy
(1,389 puan) tarafından
Uyari ne icin verilmiski?.
(3,389 puan) tarafından
İki post olmuş kuzum sanırım ondan
0 oy
(3,402 puan) tarafından
Ben eşime  hiç aşık olmadan evlendim  ve iyiki onla evlnemişim diyorum  çünkü bir insanın  ahlâkî ve merhameti  güzelse her türlü ona aşık oluyorsun  cnm
(3,402 puan) tarafından
Vallah  ben istemeden herseyi yaptı   evlilik teklifi yaptı    ailesi hem söz  hem büyük nişan   yaptılar  ben bir çöp  eşya istemedim yukarda Allah var  eşim  birseýimi  eksik etmedi sevgilim olsa yeminle bu kadar şey yapmazdı  balayı bile  düşünmedim eşim bana supriz  balayına götürdü kısacası  cnm bir erkeğin ahlaki  saygisi merhameti varsa  cimri değilse evleneceksin
(4 puan) tarafından
Ya ne güzel Rabbim daha da Mesud eylesin böyle yorumlar duyunca tecrübeler görünce daha cok ısınıyorum . Nazar değmesin size . Sizin aşık olmadığınız ıcın tereddutleriniz oldu mu hani acaba dedınız mı mesela cunku evlilik bir kere olan bırsey tedırgın olmam normal demi
(3,402 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Amin cnm Aslında  ben onu ilk gördüğüm  zaman  bu benim kaderim dedim çünkü onla  ilgili  hep güzel rüyalar gördüm  içim  çok ısındı   Rabbim ona karşı içimde  bir anda bir aşk  koydu  sanki görücü  değil de ask evliliği  gibi  oldu  çünkü hissettim beni mutlu edeceğini  cnm  aslında  tedirgin olman  normal çünkü evlilik  kumar meselesi gibi  şans  varsa kazanırsın  yoksa kaybedersin eğer senin için iyi biriyse Rabbim o hissi içine  koyuyor
(4 puan) tarafından
Mutlu olmak istiyorum sevmek en çokta gerçekten sevilmek istiyorum inşallah bende oyle bır evlılık yaşarım teşekkür ederim yorumlarınız ıcın
(3,402 puan) tarafından
Amin inşallah  cnm hep sevilirsin  ama iyi tanı  sonra sev evlen
0 oy
(2,405 puan) tarafından
Sevmek iyi hoş güzel Aşık olmak bambaşka da bunlardan çok çok önce saygı sadakat hoş görü önce gelmeli çünkü sevgiyide Aşk'ı da tetikleyen bunlardır evlenmeyi istiyorsan iyi tatıp biçmen lazım gözlemlemen lazım mesela büyük bir kavga ettiniz mi ettiyseniz sana tepkisi nasıl oldu yaklaşımı nasıl oldu kişiliği nasıldı bunun gibi şeyler ortaya çıkmadan evlenme bazen mükemmel bir adam dersin içinden narsist p.sikopat biri çıkar bazen p.sikopat dersin öyle bir kişiliğe denk gelirsin ki tekrar tekrar aşık olursun 

Kendi kocamdan biliyom ikincisini 
(4 puan) tarafından
Kavga bile edılmıyor onunla cok sakin yapılı Allah daım etsın böyle vallahi  şuana  kadar kalbimi hiç kırmadı
(2,405 puan) tarafından
Hiç öyle deme daha yeni zaman lazım yine de hakkınızda hayırlısı olsun
0 oy
(738 puan) tarafından
Zaten zaman aşimina ugrayan bir iliski de ask sevgiye evriliyor siz direkt sevgi hali ile evlenmis olacaksiniz degisen bir sey yok.Ama filmler izleyip oradaki asklara ozenip iciniz de kalacak evliliginize yansiyacakda o riske girmeyin sonra mutsuzlugunuzu hep buna bagalrsiniz.Ayrica kot kutuk asik olma yasini da gecmissiniz cunku daha oldun bir kalp ve beyin yaşindasiniz mamtik kisminiz daha baskindir artik.
0 oy
(4,673 puan) tarafından
korkutuk evlenmek çok kotu cok asik oldum evlendim ama keske ilk baslarda sadece sevseymisim belki ayrilirdik 6yilda cok zorluklar çektim 
0 oy
(48,695 puan) tarafından
yas ilerledikde o kör kütük ask muhabbeti kalmiyo zaten huzur istiyosun güven saygi 

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 115 göst.
13 Mart 2023 Aile kategorisinde Efuli (4 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 95 göst.
7 Eylül 2021 Aile kategorisinde Pamuk şekeri (1,301 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 304 göst.
23 Temmuz 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 352 göst.