0 oy
571 göst.
Aile kategorisinde (446 puan) tarafından
Kizlar bir miktar bekarliktan kalma param var evlenincede biriktirdim. Ne yapacagima karar veremedim. Esimin bu paradan haberi yok. Desem var hemen harcamak ister. Kendi kendime düşündüm acaba desem annemler evlenirken bana takmadi birsey simdi bilezik yapti mi diyeyim. Yoksa ben kendim mi biriktirdim desem ne yapayim bilmiyorum altin alsam illa esim görür banka hesabimi da biliyor karar veremedim. Annem dedi bizim aldigimizi söyle dedi en azindan elinden almaz diye ne yapayim

16 Cevaplar

+2 oy
(5,813 puan) tarafından
Arkadaşım bilezik alıp annesine vermişti annesi eşinin yanında onun koluna takmış bu benden sana hatıra olsun kızım demişti kocası yıllardır hiç istemedi dokunmadıda oda bekarlıktan hep biriktirdi evlendi yine biriktirmeye devam etti eşinden habersiz 30gr bilezik yaptı işte şimdi tekrar biriktirmeye başlamış
(446 puan) tarafından
30 gr alamamda 15 gr belki alabilirim bende öyle yapayim
(5,813 puan) tarafından
Olsun 10 gr bile olsa bilezik al ver annene eşinin yanında koluna taksın bak bacım beni yanlış anlama hastalık olur kötü bir durum olur tabiki altın gözümüze gelmez ama onun dışındaki hiçbişey için bileziğini verme altınını verme. Bak biz kaza yaptık eşime altınımı verdim kayınvalidemle annem bozdurmama müsaade etmedi biliyor musun kızım o giderse yenisi konmaz yenine o kalsın diye
-Reklam-
+1 oy
(7,118 puan) tarafından
Lütfen yalanı sıradan bir seymiş gibi görme canım. Doğrusu ne ise onu söyle. Bilezik yap nasıl biriktirdiğin de söyle.
0 oy
(2,537 puan) tarafından
Çeyrek yapın kenara atmak da güzel saklarsınız nereden bilecek 
0 oy
tarafından
Şimdi TL vadeli hesaba koy. Seçimden sonra, seçilen partiye göre doların düşme ihtimali var. Dolar düşerse dolar yaparsın o zaman. 
(446 puan) tarafından
Faiz istemiyorum
tarafından
Eee elinde tutacaksın o zaman. Döviz ya da altın da yapamazsın. Yastık altına koy
0 oy
(1,022 puan) tarafından
Niye almasın annen aldı diyince altınların üstünde kilit mi oluyor 

Bence söyleme altın yap sakla kötü günler için harca 

Ha ama yok borcumuz var kapatalım ihtiyacımız var harcayalım dersen söyle ama yatırım yapacaksan ve söyleyince harcayacak bence söyleme 
(446 puan) tarafından
Nebileyim hediye ya belki almaz dedim ama ben biriktirkistim bekarken simdi versem hemen borc var der
(1,022 puan) tarafından
Benim annemden altınları çocugum un bilekleri verilen hediye küpeler doğumunda hepsini aldı soranlara saklıyorum büyüyünce takacağım dersin dedi hediye falan dinlemiyorlar ha benim eşime helali hoş olsun borçlarımı vardı ara aldık bu günlere geldik şükür ama şimdi sizin durumunuzu bilemem dediğim gibi kenarda param kalsın dersen söyleme ama borçlarımı ödeyelim dersen söyle
(3,180 puan) tarafından
Annen mi aldı altınları bebeklik lerin
(1,022 puan) tarafından
İçinde annemin aldıkları da annesinin aldıkları halasının teyzesinin bütün akrabalardan hediyeler vardı
0 oy
(133 puan) tarafından
Annenizin dediğini yapın mantıklı istemeye yüzü olmaz annemgil yaptı dersen 
(446 puan) tarafından
Aynen annem yüzük aldi bana ona karismadi senin dedi
0 oy
(3,382 puan) tarafından
Bekarlıktan üç bileziğim vardı toplam 75 grm annemin demiştm ev aldık abisinden istickti bunları al dedim ama tekrar yapck asla benim demedim dememde :) zorlamyrum ama tekrar alması gerektiğini bilio borç sonuçta
0 oy
(48,529 puan) tarafından
ailenin aldığını soyle
0 oy
(10 puan) tarafından
Annem kolunda taşımaya korkuyormuş emanet verdi diyin
0 oy
(645 puan) tarafından
Çocuğuna kumbara hesabı aç ona at csnjm is bankasının hesapları var annem bize yapmıştı çocuk 18 yaşına basmadan çekmeme gibi bisey yap
0 oy
tarafından
Ya da altın al annene ver güveniyorsan sahip çıkacaksa sonradan ihtiyacın olunca sana versin ya da annenin dediği gibi i Zaman sıkışık tık yapamadık bilezik şimdi hakkını veriyoruz gibisinden versinler 
0 oy
(1,138 puan) tarafından
Yalan çok kötü birşey.bence hiç bir şekilde hele böyle meseleler için söylenmeye değmez.bir arkadaşın yazdığı gibi bilezik yapıp annene versen o da sana hatıra diye taksa vs öyle olur gibi.
0 oy
(5,575 puan) tarafından
bence altın yap yine haberi olmasın annen de kalsın 
0 oy
(119,154 puan) tarafından
bu kocalarin alma isteme huyu nedir yaa hepsimi aliyo ver diyo falan 
0 oy
(471 puan) tarafından
Sen paranı annene ver . Annen de sana o parayla hediye bilezik alsın :) Annemin hediyesi diye asla verme eşine :)
0 oy
(1,663 puan) tarafından
Bence bilezik al ama işlemesiz. Çünkü sonra değer kaybetmesin. Annem almış de belki o zaman dediğin gibi eşin istemez. Ama bedavadan bilezik gözüyle bakıp bahaneyle seni darlayip isteme ve alma ihtimali de var. Annene güveniyorsan, kimseye vermez diye. Annene ver saklasın çünkü belki evde anlamadığın anda eşin bulabilir yok yere aran açılır nerden geldi diye

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 172 göst.
19 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde soruicin (1,691 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 129 göst.
+1 oy
2 cevap 150 göst.
24 Ocak 2023 Diğer kategorisinde Tuba Y (746 puan) tarafından soruldu

378,391 soru

11,326,065 cevap

34,778 kullanıcı