0 oy
195 göst.
Diğer kategorisinde (1,618 puan) tarafından
17 aylık Kızım gündüz çok uyuduğu zaman 3 saati geçerse kaldırıyordum gece uyumuyordu son zamanlardaki uykusu şu şekildeydi 

Akşam 9 buçukta uyuyor sabah 7 buçukta uyanıyor

İki uyku yapıyor birincisi 1 saat ikincisi 2 saat 

Sizce az mi uyuyor 

İki gündür uykusuna müdahale etmiyorum hastaydı uykudan gözünü açamıyor 

Bende ne yapcam bilemedim

10 Cevaplar

+1 oy
(13,864 puan) tarafından
Gündüz tek uykuya geçmesi gerekiyor. Tek uyku uyusun 3 saat kesintisiz uyusun daha iyi. 
(4,169 puan) tarafından
Aynn suan benimki  o duzende 2 uyku.on aylik. Bekliyorum 14 15 aylik olsa da tek uykuya gecsek . Ozaman daha guzel duzen oluo simdi biyere cikacak olsam. Yine uyku saati gelio huysuzlanio  tek uykuda gunu 2 ye bolmek daha kolay.
(13,864 puan) tarafından
Benimkide tam 15 aylikken gündüz tek uykuya geçmişti. Uyku düzeni oturunca çocuğun gelişimi bile düzenli oluyor.
(1,629 puan) tarafından
Bizde 15 aykij 2 uyuku yapıyor duk 1.2 gibi uyur 5.6 gibi uyurdu sonra gece 12 buluyor du bnde sabah 9da uyanır 1de uyur 2 3 saat yatıyor gece 10 buçukgu buluyor yanlış mı yapıyorum
(4,169 puan) tarafından
İki uyku yapan bebek. Benimki suan 10 aylik -aksam 6 dan sonra uyumaya devam ederse  gece geçe kaliyor maksimum 5 bucukta iyanmis olmali cunku 3 satte bir uyuyor.  5 bucukta uyaninca aksam 8 bucuk gibi uykusu gelio bez mez degis derken 9 da uyutuom.  Bazen gunduz uykulari kisa oluo. Aksma6 da daha yeni uyuma zamani olmus oluo ozaman 3 uyku gerekiyor. Bu durumda    Gece uykusu da geçe sarkio 6 da uyutmasam 9 a asla dayanamaz iki kere uc saatlik periyot gecmis olur asla. Durulmaz ev timarhane gibi olur huzurauzluktan:)
-Reklam-
0 oy
(274 puan) tarafından
Hastaysa uyusun zaten vücudu güçsiz kalıyordur ama normal zamanda tek uyku da uyuyabilir, aslında normal 3 saat ama ikinci uykusunda yarım saat önce kaldırın bakalım 
0 oy
(2,939 puan) tarafından
Bana normal geldi. 
0 oy
(418 puan) tarafından
Tek uykuya düşür canım daha kolay olur senin için. Hasta olduğu dönemlerde bende ellemiyorum ama onun dışında tek uyku uyuyor. Öğlen 12 1 gibi yatır uyusun elleme sonra akşam uyumuş olur 
0 oy
(15,200 puan) tarafından
Napcan hastaysa Yavrucuk uyusun..öyle iyileşir. Ben pek.mudahalr etmem. Sen gibi çok.uyursa ikindin uyandiriyorum ama
0 oy
tarafından
Aslında tek uykuya düşmesi gerek ama bazı bebekler daha ileriki aylarda düşüyormuş doktorumuz zorlama sakın dedi. Ben şöyle müdahale ediyorum. 2 uyku bizimde 18 aylık. İlk uyku 1.5 ikinci uyku en cok 1 saat. Sonra uyandırıyorum cünkü aksam eğer 2 saat uyursa yani 2. Uykuda aksam uyuması 10 u geçiyor. Onu istemediğim için. Birde aksam üzeri 5 e kadar 2. Uykuya geçmezse daha yatirmiyorum. O zaman gece çok geç yatiyor. 
0 oy
(1,552 puan) tarafından
Akşam geç uyuduğu için gündüz uykusuna müdahale ediyorum ama hastaysa dokunma uyusun bence.. Gündüz uyursa akşam en erken 22.30'da uyuyor benimki.. On ikiye bire kadar da uyumadığı oluyor, o yüzden gündüz uyutmuyorum iki gündür.. 20.00-21.00 arası uyuyor iki gündür
0 oy
(48,671 puan) tarafından
cocugu gunduz hic uyumayan ben posttan ayrildim☺️
0 oy
(6,441 puan) tarafından
Ben hiç müdahale etmedim şuan 3 yaşında oğlum doğacak onada yapmayı düşünmüyorum neden müdahale ettiğinizi anlamadım ben 9da uyku için bana göre çok erken sabahta kalkması öyle benim kızım 10 11 aradı uyurdu sabah 8-9dan önce kalkmazdı gündüz de kendi isterse uyurdu odama yer yatağı yapmıştım biberonunu alır giderdi hiç görünmezdim uyurdu pış pışlama sallama yapmadım hiç yanına uzanır bazen hasta yada mız mızken o da saçını okşardım uyurdu darısı bu bebeğin başına 
0 oy
(9,005 puan) tarafından
Hiç 3 saat uyuduğu olmadı gündüz. Ben müdahale etmiyorum tam bir yaşında. Ama 3 yaşına girecek olan oğlum bazen 4 5 gibi Kendi kendine uyuya kalıyor akşam uykusu geçe kalmasın diye uyandırıyorum bir saat sonra 

İlgili sorular

0 oy
47 cevap 935 göst.
0 oy
11 cevap 212 göst.
13 Ocak 2022 Diğer kategorisinde Serap2020. (636 puan) tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 340 göst.
5 Mayıs 2020 Diğer kategorisinde MrvDK (442 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 236 göst.
31 Temmuz 2023 Aile kategorisinde suheylay (18 puan) tarafından soruldu