0 oy
120 göst.
Aile kategorisinde (16 puan) tarafından
Kızları selam. 16 aylık kızım var. Çoğu zaman geceleri kuru kalkıyor. Gün içinde hep çiş yaptınmı kaka yaptınmı diye soruyorum ama daha anlamıyor cevap veremiyor. Tuvalet eğitimine başlamak istiyorum. Ama önce anlayıp cevap verebilmesinimi beklemem gerek? Nedense başlamanın tam zamanı olduğunu düşünüyorum ama çok kararsızım. Tecrübeli annelerden destek bekliyorum ☺️

6 Cevaplar

0 oy
(1,948 puan) tarafından
Öncelikle çocuğun kendini ifade edebilmesi lazim.
-Reklam-
0 oy
(8 puan) tarafından
Ben kızımı bı yaş olmadan alistrmaya başlamıştım evde genelde ikimz olduğumuz için ben tuvalete giderken oda gelrdi içeri gelme bekle dedgmde ağlardı mecbur oda girerdi inaninki öyle alıştı tuvalete kendisine lazmlik aldk heveslendi bı kaç kere parkelere yaptı ama onmli degildi valla smdi üç yasnda kendi gidiyr tuvalete bnm kizimnda ozmnlar geceleri çoğu zamn bez kuruydu demem o ki alistr cnm 
(16 puan) tarafından
Benimde hep yanıma gelmek istiyor tuvaleti merak ediyor. Bide geceleri kuru kalkmaya başlayınca acaba zamanımı baslasammi diyorum. Ama soruyorum cevap vermiyor. Siz sürekli götürüp oturtarakmi yaptiniz. Kendisini ifade edebiliyormuydu
(8 puan) tarafından
Ben soyluyrdm cnm hadi çişini yap felan diye lazmlik al mutlaka sen giderken bırak oda gelsn senn yanında otursn lazmliga illaki bı kaç kere sonra yapiyr ben hep affern kızım diyip alkisliyrdm oda sevinihrdu güzel bişey diye yapmak istyrdu parkelerede yaparsa yine sevinin hadi çise gidelim diyin inaninki sonra kendisi gitmek istyr size tavsiyem geceleri bezlemeyin başka çarşaf serin yattgi yere onun altına çöp poşeti koyun alez felan yoksa. Hem kızınız rahat eder hemde geceleride alisr iyice hiç yapmaz alistrsan ogrenr smdi tam zamanı ertelersen ilerde daha çok zorlanr
0 oy
(243 puan) tarafından
Bnm oğlum 28 aylık geçen bezini çıkardim bı deneyim dedim tuvalete asla oturtamadim kıyameti koparıyor lazımliga da oturmadı daha fazla konuşamıyor da tekrardan bağladım malaesef 
(16 puan) tarafından
Ne kadar geç okadar zor diye düşünüyorum o yüzden baslasammi diyorum. Deneyincede zorlanırlarsa alisamazsa tekrar bağlamak olmayacak
(243 puan) tarafından
Valla cnm bnde biraz daha havalar ısınsın biraz daha kendini ifade etmesini beklicem altına yapınca hiç rahatsız olmuyor
(16 puan) tarafından
Bende havaların ısınmasını beklemek istiyorum aslinda en azından ozaman 18 aylik falan olmuş olur hem söylemeye başlar. Ama bu haftasonu bi deneme yapsam basaramazsak biraz daha bekleyelim diye tekrar bağlasam. Bidaha deneyince yapabilirmiyiz nasil olsa altima yapinca yine bez takıyor düşüncesi oluşsun istemiyorum çocukta
0 oy
(457 puan) tarafından
3 yaş da 3 günde öğrendi 

Çok küçük daha
0 oy
(47 puan) tarafından
İki yaşı bekle bence bı de havalar daha soğuk şimdi alıştırma sık sık tuvalet ihtiyaçları oluyo bu havalarda
0 oy
(96 puan) tarafından
Ben tam 2 yaşına girdiği zaman başladım bi kac güne ogrendi sende bence biraz daha bekle en azından yaz gelsin daha rahat olur 

İlgili sorular

+1 oy
16 cevap 534 göst.
14 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Tuba Y (763 puan) tarafından soruldu
+1 oy
8 cevap 256 göst.
4 Nisan 2024 Yemek-Tarifler kategorisinde Ruveydacacan (887 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 156 göst.
29 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Sumeyyeali (1,047 puan) tarafından soruldu
+3 oy
14 cevap 732 göst.
26 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Eymen kuşum (6,827 puan) tarafından soruldu

380,238 soru

11,384,032 cevap

34,884 kullanıcı

...