0 oy
473 göst.
Aile kategorisinde (1,618 puan) tarafından
Kızlar ailemin durumu pek yok annem psikolojik ilaçlar kullanıyor babam uyuşturucu bağımlısı çalışmıyor bekar kız kardeşim var. Annemle kız kardeşime kıyamıyorum her gittiğimde bi poşet yiyecek doldurup götürüyorum. Eşimin haberi olmuyor. Haberi olsa bi sefer iki sefer bişey demez ama devamlı götürdüğümü görse zannımca kabul etmez diye düşünüyorum. Sizce ben yanlış mı yapıyorum onun hakkına mı girmiş oluyorum. Bu durum beni çok düşündürüyor..

22 Cevaplar

+1 oy
(1,351 puan) tarafından
Haberi olması lazım canım yoksa eşinin hakkına girmiş oluyorsun 
-Reklam-
+1 oy
(5,108 puan) tarafından
Haberinin olması lazım bence iyi yapıyorsun ama eşine haber vermelisin
+1 oy
tarafından
Canım kız kardeşin kaç yaşında? Eşinin haberi olsa daha iyi olur tabi 
(7,946 puan) tarafından
Bilemiyorum böyle aileye sahip olmak kız içinde üzücü biz burda çalışsın diyoruz ama onun duygularını düşüncelerini bilmiyoruz oyuzden kimseyi yargılamak istemiyorum post sabibide hala cevap yazmıyo zaten biz burda birbirimizi yedik hshdhs
(1,618 puan) tarafından
Kardeşim çalışıyor kızlar zaten onun parasiyla ev dönüyor annemin psikolojik rahatsızlığı olduğu için sigara vs biraz zor oluyor bende elimden geleni yapmaya çalışıyorum
(7,946 puan) tarafından
Bak calisiyomus ne güzel
(119,315 puan) tarafından
ferrari donusu
(7,946 puan) tarafından
Sevda banamı dedin shdhs
0 oy
(10,357 puan) tarafından
Eşinden habersiz evden iğne dahi çıkarma bereketi kaçırır bu. 
0 oy
(3,582 puan) tarafından
Eşinden saklamanın anlamı yok eşine söyle ailemin durumu belli onlar oyleyken ben huzursuzum aylık en azından temel ihtiyaclarini alalım de 
0 oy
(2,874 puan) tarafından
Aynı şeyi eşin yapsa ne derdin 

Niye haberim yok derdin 

Hadi sana söyledi bu seferde ikide bir onlara niye her şeyi goturyon biz evde açız derdin 

Sen eşine söyle arada yardım ediyorum de 

Ama 5 yardımın 2 sini söyle ki tatsızlık olmasın 
0 oy
(2,874 puan) tarafından
Ha ama habira onalara yaşıyorsan sorun olur 

Hem baban nasıl olsa kız var diyip hepten batar 

Sen babanı tedavi etir derim 
(1,618 puan) tarafından
Ya öyle aşırı derecede yardim yapmıyorum ama herşeyden azar azar koyuyorum
(2,874 puan) tarafından
Ha o zaman olur tabiki
0 oy
(1,439 puan) tarafından
Eslerimiz herseyi bize haber mi veriyor sanki sen çalışıyorsan birsry olmaz bence 
0 oy
tarafından
Ailen zor durumdaysa yaptığın yanlış değil.bu yadimiza onlar çile çekerek getirdi bundan sonrada biz onlara sahip çıkmamız gerekiyor Anne baba sile kavrami önemlidir Ana gibide yar olmaz canım.Esin karşı çıkıyorsa da kesinlikle ben olsam tepki verirdim ne demek ailem o benim..kendi yarafi olsada yapar mı.ki
0 oy
(13,038 puan) tarafından
Kendim çalışıyorsam gerek duymam ama tek maaşla eşin evi geçindiriyorsa bir süre sonra söylenir bu duruma 
0 oy
(770 puan) tarafından
Baban bagımlı ve çalışmıyor nerden alıyor ki kız kardeşin çalışabilir sen eşinden gizli bişey yapma bence
0 oy
(119,315 puan) tarafından
haberi olmazsa kul hakki olur haram.olur malesef
0 oy
(5,627 puan) tarafından
haberi olmadan yapıyorsan tabiki hakkına giriyor sun doğru değil yaptığın empati yapsan o aynısını yapsa senden gizli nasıl hissedersin 

belki söylesen bir şey demez ailen sonuçta 
0 oy
(3,874 puan) tarafından
Bildğim kadarıyla eştem habersiz bi iğne bile verilmemesi lazım ıs ama sen bilirsin 
0 oy
(2,226 puan) tarafından
Valla babam madde kullanıp da öyle olacak iğne dahi alıp koymam o eve . 
(2,226 puan) tarafından
Ona verecek parayı evin erzağına versin .
0 oy
(8,925 puan) tarafından
Eğer kendi parani kazanmiyorsan hakka girersin cnm eşinin mutlaka haberi olması gerekiyor eş rızası olmadan Toplu iğne dahi cikaramazsin evden söyle yapabilirsin esin sana ne zaman nereye istersen gidebilirsin ve ne zaman ne istersen alabilirsin verebilirsin rızası verirse her seferinde haber vermen gerekmiyor 
0 oy
(6,441 puan) tarafından
Evet hakkına giriyorsun canım söylemen ve izni olması lazım bu konuda gizli yapman da hiç doğru gelmedi hakkından önce
0 oy
(10,904 puan) tarafından
Erkekte gizli yapmamalı karında.evet ailen arkasinda duracaksın.hele ki sen de çalışıyorsan fakat tek maaş geciniyorsaniz eşin bu duruma sessiz kalmayabilir.bir kaç yorum okudum kardeşin 20 yaşındaymış.calismak zorunda.ne yazikki yatalım başkası getirsin ile ömür geçmez.aksine kardeşinin daha dirayetli olup anneni kurtarmaya çalışması lazımdı.saklama canım guzellikle anlat.eger eşin anlatmadan fark ederse gönlü olacakken haram edebilir.
0 oy
(483 puan) tarafından
Eşinin izni olmadan evinden birine bir şey veremezsin. Bu ailen bile olsa haberi olmasi lazım ama kendi kazancın ise sıkıntı yok . 
0 oy
(4,961 puan) tarafından
Paylaş bence durumu 

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 580 göst.
29 Temmuz 2021 Aile kategorisinde Alyakus (2,368 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 262 göst.
16 Mart 2023 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 88 göst.