0 oy
159 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (1,541 puan) tarafından
2,5 yasinda. Doktor 3 ay boyunca her hafta igne olacak dedi. B12 eksikligi cok dusukmus. Kansizligi ve d vitamini eksikligi de varmis. 6 ay once tahlileri gayet iyiydi bi. Anda nasil oldu bilmiyorum yemesi de guzel. Neler önerirsiniz bu sürecte. Baska bir doktota daha sorucam tahlilleri. 3 ay boyunca her hafta igne olmasi ilk kez duydum. Ama olanlar varmis 

Bu surecte ne onerirsiniz. Gıda olarak takviyeler olarak. 

10 Cevaplar

0 oy
(1,090 puan) tarafından
3 ay boyunca her hafta bir şişeyi kırıp suyuna katıp icirdim 2 yaşındaydı o zmaan. İğne falan demedi kır içir dedi .siz yine de tekrar danışın eczaneye de doktora da
(1,541 puan) tarafından
Bize direk iğne olacak dedi
-Reklam-
0 oy
(1,939 puan) tarafından
hayvansal gıda tüketmiyor muydu? Kırmızı et vs
(1,541 puan) tarafından
Tüketiyordu ama hep zorla yediriyordum cok fazla yemiyordu az yiyor
0 oy
(1,086 puan) tarafından
O igeler çok iyi hemen duveliyor komsum cocugu için kunlanıyordu
(1,541 puan) tarafından
Buyukler icin duymustum ama cocuklar icin hic duymamistim oncesinde
0 oy
tarafından
Bende 3 hafta once doktora gıttım D vıtamınım yerlerde ve b12 ıgnesı de artık ömur boyu ayda 1 kere vurun dedı cunku daha oncede kullandım yukseltmıyor benım b12 sabıt kalıyor gıttıgım doktor da kan bölumu hematoloji doktoru kanser atlattım ben onun bana tavsiyesi bol balık ve yesıl renk sebzeler önerdı cocuklar ıcın kullanılan balık yagı kullanabilirsin dedı
(1,541 puan) tarafından
Canim benim cok gecmis olsunn. Hep iyi ol
tarafından
Çok sagol canım ıyıyım cok sukur bugunume
0 oy
(5,492 puan) tarafından
Bazı merkezlerde tahliller doğu olmayabiliyo, imkanın varsab12 için hastane yada sağlık ocağında tekrara baktırmanı tavsiye ederim 
(1,541 puan) tarafından
Hastahanede yaptirmistim tahlilleri. Ama tabi bi kere daha bakilmasin da fayda var.
0 oy
(365 puan) tarafından
Bizde kullandık canm ilk başta hafta olarak vurunduk 1 ay falan sonra kontrole çağırdı tekrar tahlil yaptı sonuçlar daha iyi çıkınca ayda 1 vurunmaya başladık sende istersen 1 veya 2 ay haftalık vurdur sonra tekrar tahlil yaptır doktor yönlendirir 
(1,541 puan) tarafından
Tesekkur edrrm canm
0 oy
(1,169 puan) tarafından
2 yaş kontrolünde kiziminda b12si düşük çıkmıştı cam şişeyi kırıp kaşıkla iciriyordum. Yanlış hatırlamıyorsam ilk hafta her gün sonraki hafta gün aşırı bir sonraki hafta haftada 2 kez daha sonra haftada bir geri kalanı ayda bir şeklinde toplamda 3 ay kullandık 
(1,541 puan) tarafından
Cok tesekkur ederrim
0 oy
(799 puan) tarafından
Yavrunuz da uykuya dalmak da sorun 

Sinir varmı

Bizim çocukda o var acaba Diyorum ki b 12 eksikse ondan mı öyle 
(1,541 puan) tarafından
Zor uyuyor uyutmasam sabaha kadar durur. Eve cok sinirli uzlasmak zor
(799 puan) tarafından
B12 eksikliği var sanırım bizdede belki versek toparlanır
0 oy
(10,931 puan) tarafından
Çocuklar değil de ben gördüm öyle tedavi 3 sene.ilk hafta her gün  vuruldum.sonra haftada bir vuruldum 6 ay geriye kalan zamanda da her ay bir tane vuruldum.
(1,541 puan) tarafından
Cok gecmis olsun
0 oy
(632 puan) tarafından
Ben kendim kullandim canim cok iyi geliyor icilme imkani var mi kirip doktora sor istersen cocugun igneden korkuyorsa ama b12 eksikligi zamanla iyice istahini keserdi cocugun o yuzden tespit edilip takviye yapilmasi cok iyi birsey
(1,541 puan) tarafından
Evet cok korkuyor her defasinda ona o korkuyu yasatmak istemiyorum baska oluru var mi onu arastiriyorum. En son care igne canim
(632 puan) tarafından
Igneyi kir meyve suyunun icine kat icir

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 122 göst.
0 oy
6 cevap 112 göst.
31 Ekim 2022 Diğer kategorisinde angello (28 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 112 göst.
10 Nisan 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 326 göst.
20 Nisan 2020 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Fatma kayra (112 puan) tarafından soruldu

379,888 soru

11,372,214 cevap

34,855 kullanıcı

...