0 oy
219 göst.
Diğer kategorisinde (172 puan) tarafından
2.5 --- 3 yaş çocukların konuşması için hangi aktiviteleri yapıyorsunuz arkadaşlar?

Çocuğun konuşması iyi mi?

Cümle kurabiliyor mu?

Kaç kelime söyleyebiliyor?

7 Cevaplar

0 oy
(317 puan) tarafından
Kızım 2,5 yasinda onunla surekli konusarak cümleler kurdu tvden cocuk şarkıları dinleyerek sarkilari ezberledi yani cocuktan çocuğa degisiyor bazi çocuklar erken bazilari da gec konusabiliyor
-Reklam-
0 oy
(1,091 puan) tarafından
Kelime sayisini bilmiyorum ama cümle kuruyor . Anne ışığı açtım ,benim boyum ışığı açmaya yetmiyor. Babam nereye gitti,ne zaman gelecek ,akşam mi gelecek ,patates yemek istiyorum vs vs vs. 2.5 yaşında 1 ay öncesinde sadece anne gel,baba ise gitti vs diyordu. Bı ayda baya kendisini ilerletti. İsmini yaşını bizim isimlerimizi söylüyor . Sürekli bir şekilde ama biktirmadan konuştum ve konuşturmaya çalıştım. Konuşması çok çok aman aman iyi değil ama her çocuk bir olmaz zaten. Zzamani gelince konuşur zamanı gelince yapar eder demişlerdi gerçekten de öyle oldu
0 oy
tarafından

Canım 29 aylık kızım, suan benım gıbı akıcı konusuyor bebek pelteklıgıyle tabı :) her kavram arasında baglantı kurabılıyor 24. Aydan sonra acıldı 5 aydır hergun dedıklerıne sok oluyoruz, ben 2 ysına kadar cok endıselenmıstım cunku 2-3 cumlesı vardı sadece aktıvıte kıtapları aldım 2 yas ıcın etkınlık kıtabı setı var o, buyuk sorular kıtabı 1 yasından berı bızımle hala arada bakıp hayvanların adını sayar cok sever, konusma destekleyıcı kıtap aldım bır de, konusmadıgı donem beden dılıyle anlatmaya calıstıklarını anlamamazlıga vurdum, parmagıyla gosterdıgı seylerın adını soyledım atıyorum kumandaysa kumanda mı? Kumanda dersen vereyım gıbı, daha cok ınsan ıcıne cıkarttım kendı yasıtlarıyla ıletısım kurabılecegı aktıvıte merkezlerıne gıttık sonra hızla acıldı :)

0 oy
(10,048 puan) tarafından
Kendi kendine konustu valla ama evde hic susmazdik surekli biseyler anlatirdik sarkilar kitsplar falan. Ama mesela kimi cocuk inatci oluyo tekrarlamiyo benimki hic inat etmedi hep tekrarladi. Suan tam 2.5 yasinda masallahi var aklimiza gelmiycek seyleri konusuyo
0 oy
(2,853 puan) tarafından
Dr Osman abalının dikkat guclendirme seti sayesinde konuştu diyebilirim 
(149 puan) tarafından
Gercekten o kdr yarari oluyomu
(2,853 puan) tarafından
2 buçuk yaşındaydi ben 3 yaş için olanını aldım iki ay içinde renkleri sayıları zıt kavramlari öğrendi 3 yaşında da kreşe verdim şimdi sen ben gibi konuşuyor.. genetik de etkiliyor sanırım oğlum 16 aylık doğru düzgün kelimesi yok eltimin oğlu 2 buçuk yaşında hiç konuşmuyor anne baba dede vs o şekilde
0 oy
(750 puan) tarafından
Oho canım oğlum 32 aylık bildiğin avukat gibi konuşur bize hesap sorar bülbül gibi 
0 oy
(262 puan) tarafından
İkili cümle kurar .3 lu az kullnir 100 kadar kelimesi var tekrar eder . Bol kitap .resim yapıyoruz  puzlee.lego yaparız .odasını toplarız birlikte bana yardım eder haftada 2 kere ailelerle görüşürüz kalabalığa sokarım . çocuk kutuphanesine götürürüm orada çocuklarla vakit geçirir kitap sevceriz ne gördüyse ismini soylerim ne yapıyorsam anlatırım mesela yemek pişiyor yada masadaki kahvaltıliklsrin ismini soyleriz oğlum tekrar eder  29 sylik

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 119 göst.
28 Şubat 2024 Aile kategorisinde Citipiti (2,527 puan) tarafından soruldu
0 oy
22 cevap 299 göst.
1 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Simsek21 (1,354 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 62 göst.
7 Temmuz 2022 Diğer kategorisinde ❤Hanifela ❤ (4,725 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 226 göst.