0 oy
354 göst.
Diğer kategorisinde (368 puan) tarafından
Agır hasarlı ev için acaba nasıl bir aksiyon alınıyor bundan sonra asla o evde yasanılmaycak evler gitti pekı devlet yeniden ev verıcek mı ucretını kim odeyecek verilen ev ucret sız mı olur. Yoksa nasıl olucak. Ne zaman evler yapılmaya baslanır. Acaba baslansa kac yılda biter. Neye gore nereden ev verecekler. Bunca sorunun cevabını bilen var mı. 

2 Cevaplar

0 oy
(524 puan) tarafından
TOKİ verdi . Ödemeyi siz yapiyorsunuz. Ama . 2 buçuk yıl falan oldu . Hala ödeme başlamadı . Elazığ tokileri için yazdım . 2020 depremi için . Ama şimdi yıkılan ev çok şehir . Şimdi nasıl yaparlar bilmiyorum 
(368 puan) tarafından
Evleri cabuk yaptılar mı bide neye gore mesela bizim ev cok buyuk tu 180 mt kare  mesela ona gore mı verilir. Kacıncı kat  filan bunlar neye gore karar veriliyor acaba. Tutarın tamamını biz mı ödüyvez
(524 puan) tarafından
2 +1 de var 3+1 de .valla hangisi çıkarsa kat olarak . Aynısını vermiyorlar çabuk yaptılar ya nerdeyse 3 yıl oluyor . Fazla beklemediler
(524 puan) tarafından
Taksitle ödüyorsunuz yıllarca . Oda zaten bı para değil . O zaman evler 150 bindi . Şuan 1 buçuk trilyon. Ama tokilerin evleri ödenecek tutar aynı
(524 puan) tarafından
Tam bilmiyorum canım çok yakınıma TOKİ verildi . Bizim eve az hasarlı dediler vermediler TOKİ . Ben kiraya geldim
(524 puan) tarafından
Bu anlattığım 3 yil önceki Elazığ depremi . Şuanki depremde ağır hasar verdiler evlere . TOKİ verecekler .
-Reklam-
0 oy
tarafından
Van Erciş depremzedesiyim evler yaklaşık 1 yılda yapıldı ve para ile satıldı bizlere maalesef ki malzemeleri hiç sağlam değil kapıları mutfak dolapları muslukları filan

İlgili sorular

0 oy
24 cevap 697 göst.
1 Mart 2023 Diğer kategorisinde Busrayumu (221 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 67 göst.
20 Temmuz 2024 Diğer kategorisinde 3prensannesi (1,504 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 139 göst.
4 Nisan 2023 Diğer kategorisinde 3prensannesi (1,504 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 142 göst.