0 oy
298 göst.
Diğer kategorisinde (8 puan) tarafından
Kızlar sürekli misafirlerim gelicem deyip gelmiyorlar. Şöyle ki eşim beni öğlenden arıyor misafir geliyor diye 7,8 kişilik yemek yap diyor bende yapıyorum tabi, bayada masraf yapıyoruz yani masraf dediysem de gelip yeseler neyse misafir Allahın misafiri ama gelmiyorlar, ben tam bütün yemekleri hazırlıyorum kapağını kapatıyorum eşim arıyor bugün gelmiyorlar yarın gelicez diyorlar. Azdaha alıyacaktım ben hamile halimle okadar uğraşıyorum tam herşey bitiyor gelmiyoruz diyorlar. Hani benle eşim tek bir kap yemek yanına bir salata tamam yiyoruz ama onlar da her seferinde gelicez diyorlar 3, 4 çeşit yemek yapıyorum yanına salatasıydı iki üç çeşit içeceğiydi falan son dk arayıp gelmiyoruz diyorlar çok üzüldüm bide sinirledim 

12 Cevaplar

0 oy
tarafından
Ben olsam birdaha gelecez deseler bu sefer müsait değiliz derim bu ne niye böyle yapıyorlar hamile halinle yazık günah değil mi 
(8 puan) tarafından
Değilmi ama eşim de üzüldü bu 3 defa oldu 3 sefer dir yemekleri yapıyorum gelmiyoruz diyolar
-Reklam-
0 oy
(7,407 puan) tarafından
Ben bidaha kabul etmem kimse kusura bakmasın 
(8 puan) tarafından
Bende dedim aynısını yarın gelicez dediler ama eşime söyledim yemek falan yapamam çay içip giderler dedim
(7,407 puan) tarafından
Müsait değilim de canım gelicez ne demek ya adam oynatiyolar resmen
(7,407 puan) tarafından
Çayın yanında hiç bişey yapma tek çay ver bidahada gelmesinler öyle şey mi olur
0 oy
(829 puan) tarafından
Zıkkım yesinler artık bence alma onları artık yazık günah ya hamile halinle yapıyorsun herşey ateş pahası zaten 
(8 puan) tarafından
Vallahi belki inanmaz sın biz iki kişiyiz diye 1 litre yağ bize yetiyor bugün resmen hepsini kullandım kızartma işi falan için. Birde 3 defa dır aynı şeyi yapıyorlar
0 oy
(7,375 puan) tarafından
Bacım şöyle o misafirlere gelmiyorsa biz gelmeyin oyuncak deg bu hamile halimle uğraşıp duruyorum diye bir daha gelecek derlerse gelmeyin müsait değilim de kabul etme 
0 oy
(4,017 puan) tarafından
En sinir  olduğum  şey tamam insanın  kötü  bir durumda gelmeye bilir ama her defasında  gelcez  deyip gelmemeleri ayıptır bende bu sefer yemek asla yapmam  çaya  gelsinler  önlerine  bir kek koyarım yeterli 
(8 puan) tarafından
Aynısını yapıcam yarın gelicez dediler ama çay içsinler
0 oy
(2,994 puan) tarafından
Bi dahakine eşin derse misafir var diye de ki akşam gelince yaparsın yemeğini hizmetini misafir senin benm değil der kapatırsın elinizde bişi yede vurma dalgamı geçiyorlar valla ha yapardım dediğimi 
0 oy
(2,428 puan) tarafından
1 kere olsa anlarım belki gerçekten bir acil işleri çıkmış olabilir.  Ama bikaç sefer yaptılarsa çok ayıp senin ve eşinin yüzüne bakamamalrı lazım utanır insan.. bide yemeğe geliyorlar yani insan sözünde durmaz mı hiç.. kabul etme bidaha ayıp felnda olmaz .. onlarınki daha da ayıp
(8 puan) tarafından
Vallahi bende dedim 3 defa yemeğe gelicez deyip üçünde de yemekleri yapıp bitiriyorum gelmiyoruz diyolar
0 oy
tarafından
Ben olsam bidaha çağırmam kabul etmem hicbir şekilde canım 
0 oy
(1,541 puan) tarafından
Canım kaç kere oldu kim gelecek birde
(8 puan) tarafından
3 defa oldu eşimin arkadaşları gelicekti
(1,541 puan) tarafından
Aynı kişi mi
0 oy
tarafından
siz kabul etmeyin artık müsait değiliz evde değiliz deyin anlasınlar 

benim de başıma geldi tabi kaç kere gelicez diyorlar  Dı giidp alışverişimi yapardım ama yemek yapmadan gelmiyoruz derlerdi Bi gün yine gelicez dediler benimde doğumuna bir iki hafta kalmış sabaha erkenden kalktım evi silip süpürdüm 3 4 çeşit yemek tatlı yaptım bekliyoruz İstanbul da oturuyorum arıyoruz biz karşıda yız erken dönersek geliriz olmazsa yarın geliriz dediler bende sancım var rahatsızım artık ben müsait olunca gelirsiniz dedim bu akşamda geç oldu yemekler soğudu zaten boşuna zahmet etmeyin dedim o gün gündür gelmiyor lar 
(8 puan) tarafından
Negüzel demişsin oh olsun 3 defa dır okadar masraf yapıp yemek yapıyorum ocağın altını kapatıyorum eşim arıyor gelmiyorlar diyor
(2,428 puan) tarafından
Çok iyi demişin . doğuma 2 hafta kalmış bir insana yemeğe gitmek bile ayıp ya.. elin kolun dolu gidersin asıl ona yormasın kendini die.. benim kuzenime doğuma 2 hafta kala görüncelri yatıya gelmiş doğuma geldiler güya  ..kızı 1dk oturtmadılar kaç hafta. Sonra gece kanaması gitmiş çocuk ölmüş karnında aniden.. ama sorsan onlan ilgisi yok..
tarafından
@meczup valla sende aynısını yap onlarla mı uğrşıcaz dengesiz insanlar
tarafından
@mys62 çok üzüldüm ya ne kadar düşüncesiz insanlar gerçekten bazı insanlar bu dilden anlıyorlar maalesef
(8 puan) tarafından
Zaten o görümceler yokmuuuuu gelinleri hizmeçi olarak görüyorlar
0 oy
(5,116 puan) tarafından
Kıyamam ben olsam bir dahaki gelişleirnde kabul etmem hep böyle yapıyorlarsa
0 oy
(1,732 puan) tarafından
Bidaha kabul etme 

İlgili sorular

0 oy
16 cevap 656 göst.
4 Nisan 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu