0 oy
1,753 göst.
Diğer kategorisinde (545 puan) tarafından

Oncelikle biraz uzun olucak ama biraz doldum rahatlamaya ihtiyacim var okuyanlara tskr ederim. 

Bir yil oluyor evleneli evlendim suan oturdugum eve gelin geldim apartmandan hickimse hayirli olsuna gelmedi onu gectim apartmanda karsilastik gene bile diyen olmadi ki benim dogup buyudugum sehirde evlenene yada yeni eve cikana hayirli olsun gule gule oturun demek adettendir. Hani eve misafirlige gitmesek bile nezaketen karsilasinca denir bu denmesi de lazim bence.. herneyse iste buzamana kadar cok sukur bir problem olmadan gecti. Gecen gun alt komsumun esi gelip benim.esimi sordu  yoktu evde eve gelince bize ugrasin diyince esimde gitti onlara anamm daha kadin kapiyi acar acmaz nasil sikayet edio bi duysaniz.. yok sandalyeleri ordan oraya cekiomusuz yok evdeki halilarimi kaldirmisiz terligimin sesleri onlarin evine gidiomus yok oyleymis yok.boyleymis bende gelemem boyle seylere tepem ativerdi cok acayip sinirlendim soylendim baya dedim siz sandalye cekmeyi asil simdiden sonra gorursunuz baya saydirdim dokturdum. Ogunden beri icim icimi kemirio çirkef biri degilim becerememde olmayi ama haksizliga malesef tahammul edemiyorum benim ust kattaki insanlardanda misliyle fazla ses gelio bize ama bir kere olsun yukari cikipta cok ses gelio demeyi dusunmedim dusunmemde. Ev halidir tabiki sandalyede cekilicek evin icinde yurunecekte kaldiki haldir huldur her saat sandalye cekmiorum  bi sabah kahvaltisinda cekioruzdur aksam zaten esim calisio yemek saatinde evde bile olmuyo kendisi bende o yokken yemek yemiorum zaten.onun disinda ne esimle allah korusun yuksek sesli kavgamiz olmustur ne esimin yada benim arkadaslarim gelip yuksek seste rahatsizlik vermistir hicbisi yok. Ama yani simdi kalkipta evimde giydigim terlik icinde elaleme hesap vericeksem ben niye oturayimki bu evde. Kendi evimde rahat edemiceksem.ne anlami var?  Kaldiki giydigim terlikte duz taban plastik terlik neyin sesi gelicek allah askina?  Simdi bebek beklioruz hayirlisiyle e bebegim dogduktan sonra aglamasi gece uyanmasi derken daha cok ses olucak ozaman napcaklar? Valla evimde rahat oturamaz oldum sinirlerim bozuldu nasil davranmaliyim sizce? Ben haksizmi dusunuyorum? Ama ev hali degilmidir arkadaslar size yan komsunuzdan alt ust komsunuzdan ses gelmiyormu? Yeni evliyim diyemi bu tripler boyle be anlamadi valla

10 Cevaplar

0 oy
tarafından

Valla canım bizde de öyle üst kat hele bebekleri var sabahın köründe ağlıyor yan taraf hep konuşuyor sesi geliyor ama biz biraz konuştuğumuzda hemen vuruyorlar pat kut sinir bozucu

(545 puan) tarafından
He bide ona moralim.bozuldu zaten.. evde bitek esim.yasamioki kapiyi acan evin hanimi.yani benim.madem bi derdin var niye bana solemiosun dimi yani. Bu seni kaile almiorum.demek aslinda bunu dusundukce daha cok sinirleniorum .  Terbiyesizler ya bende o sinirle mutfaktaki.butun sandalyeleri 3er 5er kere cekip durdum :) ama gerçekten allah hepimizi ii insanlarla karşılaştırsin insallah boyleleri adami katil.eder.
(816 puan) tarafından
aynen valla tm diyip gecin herkez satasacak kavga edecek yer ariyor
(545 puan) tarafından
Oyle canim esimi biraksam kavga etcek aslinda ama cevremde hir gur olunca huzursuz oluorum rahat edemiorum.bide gebeyim sinir stres bebgede zararli kendime hakim olmaya calisiorum bende allahlarindan bulsunlar insallah.
(38 puan) tarafından
Bana da tam tersi adamın böyle bi sebeple kapına gelmesi saçma geldi. Kadın niye gelip demiyor. Zaten nerden tutsan hatalı. Bi hayırlı olsun bile dememişler gelip car car edip şikayet ediyorlar. Yok ya apartmanlar da yaşanılmıyo. En güzeli müstakil ev
(816 puan) tarafından
valla bu devirde he sen haklisin diyip yine ayni sekilde evinde davrancan  tm diyecen gececen. evde tekiz hamileyiz eşlerimiz bazen iste  gec geliyorlar  gun boyu yoklar ne olir ne olmaz sinsiler attigimiz adimdan haberleri var o yuzden dikkat etmek gerek. zırtlasıp basa bela almaya hic gerek yok. eşlerinizide bu konida sakinlestirin. devir cok kotu kadindanda erkektende korkulur herseyi yapar hale geldiler
-Reklam-
0 oy
(107 puan) tarafından

Haklisin malesef apartmanda böle oluyor ses.yapmasan bile yaptı oluyorsun oyuzdn  sen ses yapsana söylemek ses yapmasanda bebek olucak bebeğe aman evladım alma komşu Rahatsız oluyor dediğinde susmayacagi için   oyuzdn apartmanda allah iyi komşu nasip.etsin

(545 puan) tarafından
Amin canim cumlemize
0 oy
(38 puan) tarafından

Bizim apartmandakiler de sinir bozucu herkes birbibirnden şikayetçi.. Sanki herkes dört dörtlük. Bide yüz yüze bakan insanlarız. Şuan iki komşum bu meseleden baya kavga eder durumdalar bide erkekler girdi olaya sonunda buyuk bi kavga çıkacak. Bana özellikle kimse şikayet ederek bişey dememdi ama. Önceden yaşlı bi teyze vardı tıngırdına uyandım der dururdu. Güler gecerdim ona ama insan sinir oluyo. Ben  bi ses duysam bile kimseye demem. Ama komşular sağolsun kocamla kavgamdan tut. Bana pek misafir gelmez masamı da misafirden misafire kullanırım bi gece 12 civarı masa cekmişim onu söylüyor komşum. Şikayet etmiyor ama söylemesi bile etik değil niye duyduğun  her haltı söylüyorsun. Onun çocuğuda durmadan ağlıyor bide merdivene çıkıp ağlar .  Sorar bana diyorum duymadım bişey. Niye her duyduğumu söyliim ki.. O da bi alttakiyle kavgalı şimdi çocuk yuzunden... İnsanlar çok garip. Şikayet ettikleiri şeyin aynını yapıyorlar

(545 puan) tarafından
Esim.kavga edicekti ben engelledim sevmiorum.tatsizlik tuzsuzluk cevremde ama cok zorluolar gercekten bosuma demiolar ev alma komsu al diye allahlarindan bulsunlar ne diyelim
0 oy
tarafından

Hemde nasil ses geliyor 10kişi var üst katımda düşünün artık bence kadınla konuşun anlarmi bilmem boşa dememişler ev alma komşu al bu zamanda insanlari anlamak çok zor 

(545 puan) tarafından
Kadinin yuzune bi kere bak puanini ver zaten  muhatap bile almak istemem boyle insanlari hayatim.boyunca. ama bidaha bisi deseler bukadar sakin kalmicam hak edene hak ettigini gkstermek lazim bence
0 oy
tarafından

Boşver takma canım dişini göster aksi takdirde tepene çıkar yerinde olsam hiç olmadığından fazla gürültü yaparım gündüz saatinde kimse evindeki gürültü ye karışamaz canım 

(545 puan) tarafından
Cocuk dogunca ister istemez gurultu olucak insallah onu bekliorum :))
0 oy
(132 puan) tarafından

Canım ev alma komşu al boşuna demiyorlar allah gerçekten iy ilerle karşılaştırsın ben 3 sene oldu bu evime taşınalı  üst katta ev sahibinin gelini oturuyo geçen sene bebeği oldu hiç durmadan gece yarılarına kadar ağlıyodu kadında saat 8 de süpürge açıp evi temizler misafirleri gelir gece yarılarına kadar sesleri durmaz ben çıkıpta bişey demem ev hali bebek ağlıycak ev desen temizlenir ses olucak benimde oğlum 5 yaşında ama hala gece kalkar aglar çocuk  sonuçta benimde bebeğim olucak illa aglıycak ağzını kapatamamya sonuçta allah anlayışlı insanlarla denk getirsin inşaallah  bu zamanda kimseyede  bulaşılmaz     

(545 puan) tarafından
Yani herhalukarda illaki biyerden bi ses olur yasiosun sonucta bende kedi diilimki parmaklarimin ucunda yuruyim. Kimseye bulasmak degil niyetim aslinda ama yapilan davranisa gercekten cok kirildim kirilmis olmamda sinirlerime yansio inadina yapmicagiiim gurultuleride yapasim gelio allah sorsu  bisi demiorum.ben allah hepimizi ii insanlarla karsilastirsin insallah
(132 puan) tarafından
Öyle canım zor gerçekten  ilk ev sahibim sürekli şikayet ediyo du  bikere de geldi evde odun kırmayın dedi şaşırdım kaldım eşimde amca evde odunmu kırılır dedi ses geldi odun kıriyosunuz gibi fayanslara zarar vermeyin dedi gitti ben ćok üzüldüm gerçekten  sürekli biseye laf söylüyolardi aylarca ağladım allah herkesin kendine hayırlı ev komşu nasip etsin inşaallah
0 oy
tarafından

Valla canım ezdirme taviz verme bende bundan önce kiradayken alt kattakide kendi evi ev sahibi yani Beni yönetime şikayet etmiş kızı sınava hazırlanıyor bende tvnin sesini yüksek aciyomu sum valla kapıya geldiler agizlarinin payını aldılar benim tepemi attirmayin halıları kaldırır topuklu ayakkabıyla gezerim o zmn görürsünüz sesi dedim coluk yok cocuk yok ne sesi yapacaz biz kendi kızı sınavı var diye kapamis tvyi falan eee tabi bizim tv sesi gider yani oldu rahatsız oluyasan gidersin müstakil de oturursun de 

0 oy
tarafından

seni inan çok iyi anliorm bnde kirada oturuorm ve okdr zmndan snra bi apartmanda oturuorm heryerm ev brlesk evlnnce yasar oldm bekarkn iki katlı bi evdeydk çok da rhttk son ses acar müziği dnlerdm ama smdi paramla hasta oluyorm pisikoljmi bozuolr biri bisi dieck etck DİE kimseden korkum yok ama kotu olmak istemiyorum cnku altmda yasli bir teyze var üstümde genç bi kız BN geceleri iyumuorm hani lavabo ya klkiorm fln onu bile dile gtrior uyumuorsn bliorm ayak seslerini duyuorm vs üstümdeki kızı duysa neler yapar kim bilir ama BN ona rgmn kndmi kizin yerine koyup bisi dememeye clsiorm ve evimde rahat olmuor aksine daha çok kafayı yiordm ama artik okdr tkmiorm gece acamiorsm gnduz aciorm mzgi uygun bi sklde ama yinede istedgni istedgn şekilde ve saatte yapamamak coook kötü ve yarn öbür gün bebegm oluck ki ona da asla bisi diecklrni snmm ki diyemzlerde asla buna müsaade etmem

0 oy
tarafından

Apartmamanizda kurallar yokmu ben de yeni bir binaya qelin qeldim 3 daireli 5 kat bizimde cok fazla oluyor afedersin alt katimda esimin arkadasi evi cilvelesme seslerini dinliyoruz aksamlari cok sinir bozucu ustum dubleks gercekten terlikle dolasma seslerini duyuyorum merdiven cikis inislerini merdiven son uc basamagindan hop diye atladiklarini hepsini anliyorum hele yan dairemdeki benim yatak odam onun salonu altin i incisini ogremdim yatirimlarini duyuyorum ben qece uyurken onlar altin sohbeti ediyordu herkes herkese sikayt edince artik toplantilar duzenlenmeye basladi sali persembe silkeleme temizlik qunu saat 10 dan sonra ses yapmak yasak yapilirsa tutanak tutulcak apartmandan atilacak artik bizim binada o raddeye qeldi bende cok sinirlendim allaha sukur caresi bulundu kafam rahat etti eger misafirim olursa qurultu olacak sekilde olursa diye onlem aliyorum alt komsuma soyluyorum buqun misafirim qelecek cocuklar filan olcak kusura bakma idare et diyorum artik apartmablar boyle kavga cikarmanin anlami yok ama iyi qecinmek zorundasin iste he he de qec bizim binada da kisme baba hosgeldin bilmem ne demedi eskidendi onlar gordukce s.a a.s bu kadar bi iki komsum la iyiyim onlarda yasitlarim diye yani 

0 oy
(141 puan) tarafından

Bazı insanlar bişeyleri çok abartabiliyorlar. Bu söylediklerine alternatif olarak sandalye, masa için bi tarafı yapışkan keçe susturucular var canım. Onları sandalye ayaklarına yapıştırırsanız daha da ses gitmez. Terlik konusuna gelince.dogrudur.O ses çıkarır. Ama yapacak birşey yok. Abartmasınlar o kadar da! Anladığım kadarıyla alt komşun çocuksuz bir aile. Yoksa bu kadar takmazlardı sizden gelen seslere

İlgili sorular

0 oy
26 cevap 1,207 göst.
12 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde menda (193 puan) tarafından soruldu
0 oy
28 cevap 925 göst.
19 Nisan 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde 2 melek annesiii (243 puan) tarafından soruldu
+1 oy
37 cevap 595 göst.
6 Şubat 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 371 göst.
14 Eylül 2022 Aile kategorisinde Sevgi semiz (280 puan) tarafından soruldu

377,150 soru

11,287,160 cevap

34,692 kullanıcı

...