0 oy
924 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Bılıyorsunuz ben gurbetteyım esımın işi nedenıyle, 3 sene once esımın ıs arkadası evlendı ev bakıyorlardı cok yardımcı olduk esımle, sonra cocugun eşi geldı ben cok destek oldum aradım sordum sıkılmasın kendını yalnız hıssetmesın dıye, bır sure sonra da sankı benı kullanıyormus gıbı hıssetmeye basladım, mesela bıryere gıderken bızım arabamız oldugu ıcın beraber gıdıyorduk donuste bıze gelın kahve ıcelım dedıgımde gelıyorlardı ama bırkere bızı cagırmadılar, aynı zamanda kız da evıne hıc davet etmedı, bebegı oldu burda yalnız dıye gelıp cocuga bakayım sen dus al ıstersen yada yemek vs yapayım dedıgımde 40ı cıktıktan sonra gelsen olur mu komsumu bıle kabul edemedım demıstı bu lafından sonra mesafe koydum bu sefer hersey ıcın benı aramaya basladı ıste sende mama onlugu var mı mama kabı var mı senın kucuk bıberon duruyor mu vs vs gıbı, bunlar almak ıcınde eşini yolluyordu, bırkere esı gelemedı cocukla ben gıttım vermeye kapıdan aldı gel bıle demedı kı mevzum gelmek degıl bana olan tavrı, boyle boyle 1.5 senedır konusmuyoruz, 1 hafta once esım hatırlattı onlar adıyamanlıydı bılıyosun dımı deprem sırasında adıyamandaymıslar sukur bırsey olmamıs ama akrabalarından vefat edenler varmıs dedı, dun de cocugu gorduk bıtmıs yanı ruh gıbı konusamıyor, esımde sen ıstersen ara kızı konus dedı ama su saatten sonra anlamı olur mu? Acıkcası ters bırsey soyler bende asla susmam bu sefer eslerımızın arasına yansır bu durum dıye korkuyorum 

27 Cevaplar

+1 oy
(13,824 puan) tarafından
Bu insanlara neden iyilik yaramıyor hiç anlamıyorum bilmiyorum gözde gercekten yani bir buçuk sene olmus
(13,824 puan) tarafından
Evet boşuna canını da skma diyorum ya hep kıymet bilmek değer vermek çok başka bir şey ...Rabbim hayırlı insanlarla karsilastirsin
tarafından
+ valla Elif abla haklı. Kullanmaya sıra gelince kullanmış aradan zaman da geçmiş bence tekrar samimiyete gerek yok ki bu akraba da değil yani arayıp sorman sila-i rahim bile olmayacak.
Hem deprem in üzerinden de yaklaşık 1.5 ay geçti bosver bu saatten sonra yine seni kullanmak istemeyeceği ne belli.
Ne olursa olsun benim evimde hiç bir şeyim olmasa bile kapıya kadar bana eşya getiren insanı asla eve almamış göndermem
tarafından
Ya bıde ben gerj dondum yolu yarıladım eve gırıcem aramıs benı ayyy ben sana gel demedım dıyo evet dedım demedın ben eve geldım zaten bosver
tarafından
İyi erken aklına gelmiş sjsjsjs. Kız boşver kendini kurtarmissin daha bulaşma
(13,824 puan) tarafından
Bencede ya neler yapmış iyiliğin karşılığı bu mu yani yaramıyor işte insanlara değişik insanlar
-Reklam-
0 oy
(5,719 puan) tarafından
Uzun zamandır konuşmadığın birini aramak tuhaf olabilir ama geçmiş olsun yazabilirsin mesajla. Bunun için ters bişey söyleyeceğini sanmıyorum 
tarafından
Az once whatsapta bakayım dedım fotografı falan yok silmiş numaramı muhtemelen
(5,719 puan) tarafından
Sen atınca resmini görür anlar heralde canım
0 oy
tarafından
arayip bas sagligi dile.. tets birsey soylerse de acindan susuyorum deyip sus..o zaman eslerin arasi bozulmaz diye dusunuuorum
tarafından
İşte ben susamıyorum o noktada ya cunku bana ınanılmaz haksızlık yaptı sırf sonradan geldı kendını yalnız hıssetmesın dıye o kadar cabaladım ki, en son bu yaz mesaj atıp cocuk nasıl bayadır konusmadık demıstım ıyı sagol yazmıstı onu da suan hatırladım bak
0 oy
(7,428 puan) tarafından
Ben yazmazdim bisey ya 
tarafından
Valla benımde ıcınden gelmıyo
0 oy
(672 puan) tarafından
Ben olsam hiç bişey yazmam aramam da 
tarafından
Yok ya bende yazmıcam gercekten ınsanlar cok degısık
0 oy
tarafından
Kız bildiğin seni kullanmış sende mesafe koyarak en iyisini yapmışsın aradan bayada zaman geçmiş hiç arama bosver yine canını sıkar 

Benimde bir kuzenim var ızmirde deprem oldugu zaman aramıştı beni o korkuyla o telaşla o kalabalıkta bile cevap vermiştim ona merak etmiş aramış sonuçta ama kendisi Kahramanmaraş ta oturuyo deprem olduğundan beri kaç defa aradım msj attım gördü cevap vermedi bende bosverdim dahada ne ararım ne sorarım çok yüz vermemek gerek
tarafından
Evet evet yazmıcam bende whatsaptan baktım fotosu bıle yok silmiş, en son kızın dogum gunune butun polıs eslerı vs cagırıp kutlama yapmıstık eylulde, eşi benım eşimi gordugunde valla bozukduk herkes ordaydı bızım hberımız yok demıs eşimde gözde samımı oldugu herkesı cagırdı ben bılemem sız nıye yoktunuz demıs
tarafından
Eşin çok iyi demis bence
tarafından
E sımdı dusundum bak ızmır depremı oldu dogru bız o zaman konustugumuz halde bırkere benı arayıp sormadı bılıyomusun? Anan baban nasıl demedı anca emzık var mı bıberon var mı
tarafından
Ayyy gözde bence unut o kızı bırak uzak dursun senden ne biçim insanmış o

Ben ailesi deprem bölgesinde olan tüm tanıdıklarımi aradım bilgi aldım sonuçta bir felaket bu insanlar çok değişik gercekten
0 oy
(15,047 puan) tarafından
Valla normal zaman olsa arama kesinlikle derdim. Ama bu deprem çok büyük bir felaket oldu. O yüzden araman daha münasip olur bence. İnsanlık sende kalmış olur. 
tarafından
Normalde olsa ölsem aramam oyle bır huyum vardır sevdım mı canımı verırım sevmedım mı yuzune bakmam ama esıme sordum yakın akrabaları degılmıs vefat eden bırde sımdı whatsaptan baktım fotosu yok sılmıs numaramı
(15,047 puan) tarafından
Sen bilirsin dostum. Sildiyse gerek yok madem
0 oy
(5,575 puan) tarafından
aranızda herhangi bir sorun yaşanmadıysa yani tartışma kavga gibi bence arıyabilir sin 
tarafından
Hayır hayır hıc kavga söz dalası bıle olmadı, sureklı bırseyler ıstıyordu benden 3-5 verdım en son kapıdan alıp suratıma kapatınca bıdaha yazdıgında cevap vermedım o da yazmadı zaten oyle kaldı
(5,575 puan) tarafından
bence sen kendine yakışanı yap eşinde istemişse kırma ararsın baş sağlığı diler sin ters bir şey söylemez bence söylerse de acın var o yüzden bir şey demek istemiyorum insanlık ettim aradım hata ettim diiyp kapatır sın :-):-)
0 oy
(397 puan) tarafından
Niye ters tepsin ki zaten hatalı olan oymuş 
tarafından
Ama o hatalı oldugunun farkında degıl kı
(397 puan) tarafından
Arama böyleleri insanlıktan anlamaz
0 oy
(8,277 puan) tarafından
Aramazdım canım en nefret ettiğim kişi tipleri
tarafından
Amaaan bende cok arada kaldım ya
0 oy
(6,164 puan) tarafından
Anladığım kadarıyla aranızda bir tartışma olmamış o soğuk durunca sende mesafa koymuşsun. Aramak değil de bir mesaj atabilirsin bence başınız sağolsun, geçmiş olsun gibisinden sen sana yakışanı yap yine de derim. Karar senin tâbi 
tarafından
Baktım whatsaotan fotosu yok silmiş benım numarayı
(6,164 puan) tarafından
Sildiyse yazma tâbiki. Değişik.
0 oy
(302 puan) tarafından
Hiç gerek yok bence eşin samimi olup Konuşmak istiyorsa eşiyle konuşsun sen hiç muhatap olma bı daha seni kullanmış hep  adiyamanlilar genelde çok misafirperverdir o kız cinsmiş gerçekten 
0 oy
(914 puan) tarafından
Bence arama bittiyse ilişkiniz
0 oy
tarafından
Ben senin yerinde olsam yine de konuşmam bence mesafe her zaman iyidir o arkadaş dediğin insan da çok abartmış bana böyle davranan biri benim için hayatımda yeri yok net tabi bu benim kendi görüşüm yine de sen bilirsini kardeşim 
tarafından
Yok kuzum bende vazgectım hıc ıcımden gelmıyor ınan
0 oy
tarafından
Bence hiç karışma aramada
0 oy
(6,441 puan) tarafından
Ben aramazdım aradan baya zaman geçmiş hemde seni kullanan bir tip tamamen hayatından çıkarman iyi olmuş bence hiç bulaşma derim 
tarafından
Evet zaten saglam bır ılıskımız olsa yazardı mıtlaka sadece ıhtıyacı oldugunda arayıp yazdıgı ıcın benımde ıcımden gelmıyor ayrıca ızmır depremı oldugunda da konustugumuz halde bırkere sormamıstı
0 oy
tarafından
Gözde sende çözemediğim şey ne biliyor musun? Hem bu kadar dobra açık gözlü farkındalık seviyesi yüksek biriyken bir o kadar da nasıl iyi niyetli ve bu konularda suistimal edilen biri olabiliyorsun? Yanlış anlama nasıl bu kadar iuiolabiliyorsun yani. Hayır kesinlikle yanlış anlama suistimal kısmı tamamen karşı tarafla ilgili ama sana senin iyi niyetini kullanan kişiler denk geliyor hep ya. Bir kere de oyuncak meselesini anlatmıştın. Ara sadece hem üzerine düşeni yapmış olursun hem de neden aramadım ya yardıma ihtiyacı varsa düşüncesinden kurtulmuş olursun. Ama sana tek ricam arada o kalbini eline al öp yerine koy :) ❤
tarafından
Kuzum ben sevdıgım ınsanların yanlısını gormemeye calısırım toz kondurmam cunku, onu da gercekten sevmıstım caresız yalnız gıbı gelmıstı, canımsın bu arada bende senı opuyorum♥️
0 oy
(48,531 puan) tarafından
sen cok detay dusunuyosun fazla iyi niyetlisin kontesimin anasi mesaj yaz arama baktin uzatiyo cevap vermezsin
0 oy
(1,424 puan) tarafından
Böyle insanları hiç anlamıyorum ve anlam vermeye çalıştığımda işin içinden çıkamıyorum çünkü onlara haklılık payını fazlasıyla saydığım için galiba ben senin yerinde olsam yazmazdım aramazdım çünkü depremden 1.5 ay falan geçti olay sıcakken arasaydın belki belki,  bunun için kafanı meşgul etme canım oda insanlıktan anlasaydı o kadar iyiliğe karşı fedakar olurdu demek ki onda fedakar edeceği insanlığı yokmuş 
0 oy
(1,138 puan) tarafından
Ben mi ince düşünüyorum bilemiyorum.

Yani hepimiz lohusa olduk çoğumuz da dengemiz bozulabiliyor

Evine cagirmamasi kapıdan göndermesi evinden çekindiği için olabilir diye düşündüm.

Utanıyordur vs..

40 ı çıkmadan kabul etmemesi de gayet normal geldi.

1 buçuk sene olmuş diyorsun virüs zamanları

Nazardan demişsin ama onu direk söyledi mi yani 

Ki öyle bile olsa o da bana normal geldi.lohusalik yani olabilir.sen fazla alıngan davranmissin gibi geldi bana
tarafından
Hepımız lohusa olduk ben hayatımda bu sekılde lohusa gormedım evınden utanıyorsan karsıdakının evıne de gıtmezsın sureklı ayrıca evden utanmak kadar sacma bırsey gormedım, temız baktıgın her ev guzeldır

40ı cıkmadan kabul edemem demenın nazardan baska bır acıklaması var mı? Vırus zamanı benım evımde vırus yok muydu? Benden sureklı ıstedıgı esyalarda vırus yok muydu? kapısına gıttım esya vermeye ıcerı cagırmadı dıyorum, ince dusunmuyorsun ama senın dusunce tarzınla adam oldurenlerın bıle bır haklı tarafı bulunur :)

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 567 göst.
30 Nisan 2020 Diğer kategorisinde Ozlemmmm (1 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 146 göst.
25 Ağustos 2023 Aile kategorisinde Sevgi344 (220 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 281 göst.
27 Haziran 2023 Aile kategorisinde cansel35 (186 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 412 göst.