0 oy
379 göst.
Diğer kategorisinde (485 puan) tarafından
Kizlar nasıl baslicam ne almam lazım ne tarz giyinmeliyim 

Elbiseden yana gönlüm ama oğlanı felan parka çıkarıyorum eğil kalk rahat edemeyebilir bazen 

Pantolon tunik giyersem çok mu sıkıntılı

Tunik boyu nasıl olmalı siz nasıl kullanıyorsunuz şal olarak nasıl seçmeliyim kumaşı vs günlük kullanıma hangisi uygun 

Çok yabancıyım bu konuya ama çok ta istiyorum bana fikir verir misiniz 

22 Cevaplar

0 oy
(328 puan) tarafından
En kolayı ve en güzeli ferace :) 
(485 puan) tarafından
Çok güzel demi keşke direkt öyle başlayabilsem nasıl olur bilmiyorum nefsimle savaşıyorum canım birde genciz heves var maalesef gözün hep renkli cıvıl cıvıl şeylerde  :(
-Reklam-
0 oy
tarafından
Canım öncelikli tercihin sade şeyler olsun ki herşey ile kombinleyesin.

Mesela düz renk şallar al.

Pamuklular güzel oluyor yaž kış kullanabilirsin.

Tam tesettürlü olmak her zaman daha güzel ama bende mesela tunik pant giyiyorum.

Yaz geliyor pamuklu tunik alabilirsin. Kumaş pantolonla yada kot pantolonlarin çok dar değilse kombinleyebilirsin.

Bone al bı tane. Arkası tüllü boneler güzel oluyor içine toka falan takmama gerek olmadan direk boneyi takabiluyorsun.

Esarb iğnesi al.

Eşarbı bence ilk başta alma yapması zor.

En kolayı şal 
(485 puan) tarafından
Tunik ve alta bol pantolon giydigimde hani vücut hattım belli olmucak ama pantolon giymiş olcam yine sıkıntılı bir durum mu
Dar paçayı kesinlikle hayatımdan çıkarmam lazım onu biliyorum ama bol paça vücut hattımızı belli etmiyor uygun olur mu bilemedim
tarafından
Canım dediğim gibi. Bu tam tesettür değil. Ben yaparım uzun giyinirim dersen ferace giymen lazim..
Mesela ben yapamıyorum. Tam tesettürlü değilim. Tunik pant giyiyorum.
Pantolon içine sinmiyorsa giyme. Etek giy
(1,210 puan) tarafından
Boneyi nerden aldınız
tarafından
Eşarp şal satan yerlerde var canım. Ama gitme imkanın yoksa modanisaya falanda bakabilirsin
0 oy
(7,401 puan) tarafından

Bende biara kapanmaya heveslenmistim tunik altina darpaca giyiyordum ama tunik taaa bacak dirsek altimdaydi şal la da tamamliyodum sonra yapamadim tabi :(

(485 puan) tarafından
Ay yapamazsan diye korkuyorum birde diyorum ki kapanmisken tam kapan pantolonu çıkar hayatında birde diyorum çocuklu annesin nasıl olacak :(
(7,401 puan) tarafından
Cok zorlandim ne giycemi ne alcami sasirdim herkez elestirmeye basladi isde onu oyle takma kapandinda bu kapalilikmi simdi die yeni yeni ogreniyodum yok sali oyle takma yok boneyi oyle yapma bende usandim yapamiyordum kapanirsamda tamamen kapanacam ferraceyle
(485 puan) tarafından
Ailemde açık kimse yok aslında birde eleştirecek kimse de yok çok şükür herkes kendi halinde
Ama kapanınca da insanın içi rahat etmeli dediğin gibi kimse karışmasın deneye deneye doğruyu buluyoruz kendimize yakışanı buluyoruz galiba öyle olcak benimde
0 oy
(5,575 puan) tarafından
Yeni başladığın için zorlanamamn açısından bol pantolon tunik giyebilir sin daha sonra etek elbise devam edersin tunik boyu diz kapağına kadar giyiyorum ben bazen daha kısa da olabiliyor ama üzerine ya uzun mont yada yelek giyerim 

şal olraka penye şal öneririm ben onu kullandığımdan beri diğer şalları kullanmıyorum çok rahat yapılış da kolay ve hiç boğuyor sıkmıyor onun dışında pamuklu şal eşarp kullanabilir sin

çok sevindim senin adına Allah hakkıyla yapmayı nasip etsin 
(485 puan) tarafından
Amin canım çok teşekkür ederim dedigin gibi elbiseden başlamak zor sanırım hele çocuklu anne için
(5,575 puan) tarafından
aynen ben 16 yaşımdan beri tesettür lü olmama rağmen etek elbise giyince zorlanıyorum
0 oy
(1,752 puan) tarafından
Elbise kesinlikle rahat da oluyor önemli olan bedenine uygun elbiseyi almak. Ve ferace de 

Şal olarak penye çok güzel özellikle günlük kullanım için.
(485 puan) tarafından
Ferace kullanıyor musun nasıl bir his hep mi giyiyorsun arada mı
Spor tarzda olanlar var düz kesim onlar da ferace mı acaba o şekilde yaziliuor ama uyuyor mu ferace kategorisinde mı bilmiyorum kapşonlu fermuarlı
Tarzım spor daha çok
(1,752 puan) tarafından
Ferace giymiyorum çok istiyorum aslında dediğin gibi feracenin türleri de var düz kaban gibi de var önü fermuarlı düğmeli olan kapüşonlu olanlar da var bende bu ara düşünüyorum alırsam Spor tarzda alırım herhalde. Yani yaşına uygun almak da önemli bazı feraceler bayağı 40 yaş üzeri için oluyor.
(485 puan) tarafından
Evet ya yaşim 26 şuanda sanırım başlayıp yavaş yavaş uzaticam tunik boyunu sonra elbise sonra ferace inşallah nasip olur
(1,752 puan) tarafından
İnşallah nasip olur hepimize bende tunik giydim 1 yıldır giymiyorum tam elbiseye geçtim Bakalım.
Dediğim gibi bedenine uygun elbiseyi giyersen rahatlık bu dersin:)
0 oy
(2,537 puan) tarafından
Peygamber efendimiz bir hadisinde kadına benzeyen erkeği, erkeğe benzeyen kadını Allah lânet etsin diyor pantolon da erkek kıyafeti. Elbise en rahatı aslında evet etke gömlekde beliniz açılır ama elbise öyle değil her yerinizi kapatır. Rabbim daim eylesin. Giza giyim lamis giyim onuk giyim buralar güvenilir tesettür kıyafet siteleri bakın bi. 
(485 puan) tarafından
Tamam canım evet biliyorum o yüzden elbiseden baslamk istiyorum ama çocukla nasıl olur kestiremiuorum parka vs çıkınca
(2,537 puan) tarafından
Altına zaten tayt giyinirsiniz. Ben hiç pantolon giyinmedim her gün de parktayız yaparım diye düşünürseniz yaparsınız.
(485 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım inşallah layıkıyla yapabilirim
0 oy
(1,210 puan) tarafından
Ne mutlu sana 

Ben dize kadar gelen tunik ve geniş pantolon rahat ediyorum gezmelerde elbise giyiyorum evde misafir olsa falan etek buluz giyiyorum sen de birden alma az az al dene hangisi sana rahatsa ondan alırsın şal pamuklu günlük için güzel 
(485 puan) tarafından
Tmm canım çok teşekkür ederim
0 oy
(80 puan) tarafından
Canım yeni kapanan biri önce pantolon tunikle başlamam daha doğru olur çünkü birden çok kapanırsan çok sıkılırsın yavaş yavaş daha uygun giyinmeye başlarsın kendini sıkma birden derim ben Ben öyle yaptım kapanırken önce pantolon tunik sonra bol paça yemeye başladım sonra tuniğimin boyunu uzattım sonra trenç diye değil mi en sonunda ferace giyiyorum
(485 puan) tarafından
Ay çok güzel anlatmışsın canım inşallah nasip olur bana da bu şekilde :)
(485 puan) tarafından
Peki ferace giydin bir yere gideceksin mesela görümceme gidiuorum eniştem de orda diyeli.
İçime de elbise veya tunik pantolon giymişim
Ferace ile durmak zorunda mıyım böyle aile arasında nasıl yapıyorsun
(80 puan) tarafından
İnşallah canım devamını getirebilirsin bazen bunu alabilirsin zaman zaman oluyor alışma sürecinde ama azın ortasında olması falan seni bunaltırdı bu mevsimde çok iyi düşünmüşsün önce kıyafetlerini al tuniklerini eşarp veya şal takacaksan şal takarsın anladığım kadarıyla daha gençsin inşallah hem daha rahat ve daha kolay oluyor hakkında hayırlısı olsun
(80 puan) tarafından
Direkt ferace giydiğinde altına etek giyersin aile içinde bir yerde gittiğinde bol giyersin ya da tesettür elbiseleri var bol ferace gibi o tarz giyersin bayanların içinde zaten istediğin gibi takılabilirsin öyle durmak zorunda değilsin o senin kararın ama durursan da daha uygun olur
0 oy
(80 puan) tarafından
Tunik boyu da canım şey dizinin üstüne çıkmasın ve dar paça giyiyorsan da muhakkak ayak bileklerine kadar uzun bir şey değil dizinin üstünde olan tuning için bol paça tercih edersen daha uygun olur dar giymemeye dikkat edersin Bir beden büyük alırsın zaten tesettür kıyafetleri genelde bol oluyor
0 oy
tarafından
Tesettürde tarz olmaz ilk önce onu aklına yerleştir canım 

Sonra geniş hatlarını belli etmeyecek kıyafetler seç ferace ve pamuklu sallar çok kurtarıcı birde benim 4 çocuğum var hiç pantolon giymem parkta disarda hiç zorluğunu yaşamadım 
(485 puan) tarafından
Ferace içine ne giyiyorsun canım peki etek giydik diyelim etegin içine tayt mı giyiyoruz nasıl yapıyoruz
tarafından
Etek eteğin altına tayt yada geniş pacali Eşofmanda olur görünmüyor zaten
0 oy
(163 puan) tarafından
Öncelikle Allah içine sindirsin canım. Yeni kapanacağın için birden çok kapanmaya çalışma bence zor gelir geri açılmak istersin o daha kötü. Bol kesim bi pantolon, diz altı bol bi tunik asgari düzeyde tesettür sağlar. Ferace filan çok güzel olur ama taşımakta zorlanırsan seni geri açılmaya itebilir. Biraz da nefsini alıştırarak ilerlemen daha sağlıklı olur.
(485 puan) tarafından
Tmm canım Allah razı olsun teşekkür ederim
0 oy
(1,190 puan) tarafından
Canım eğer dar giyinmeyeceksen pandolon dar olsun üstüne zaten tunik giyiyorum demeyeceksen kapalıligi süs olarak kullanmayacaksan kapan aksi takdirde renkli kıyafet dar elbiseler pantolonlar dikkat çekici renkler makyaj yapacaksan hiç o günaha girme derim 
(485 puan) tarafından
Çok doğru canım dar pantolonları hayatımdan çıkaracagim zaten şuan bile giymek istemiyorum
Bol pantolon tunik dikkat çekmeyecek tonlarda
Yada düz elbise düşünüyorum şuan için
(1,190 puan) tarafından
Ben denedim süs olarak kullanmak daha çok dikkat çekmemek  için  geri açıldım  yalan yok ben yapamadım Allah'ım seninkini daim eder inşallah
0 oy
(497 puan) tarafından
Direk ferraceyle başlasan çok güzel olur ama yapmam diyosan penye şal bol pantolonlar diz altı tuniklerle başla 
(485 puan) tarafından
Evet öyle öyle başlayıp ilerleyen zamanlarda dinimize yakışır şekilde ilerleyeceğim inşallah
0 oy
(352 puan) tarafından
kac yasindasin canim ince bas baglama videolari izle guzelce ogren sonra basla kapanmaya penye şal kullan en rahati ve kullanisli olani sakin heveslenip parani şifon kaygan şallara werme guzelce arastir ve pantolon giyer misin bilmem ama genelde bol paca giy derim cunku tesetturun amaci vucut hatlarin belli olmayacak kolay gelsin :)
(485 puan) tarafından
26 yaşındayım canım aynen dediğin gibi vücut hatlarını belli etmeyecek şekilde başlamalıyım sonrasında inşallah dinimize yakışır şekilde ilerleyeceğim
(352 puan) tarafından
ayni yastayiz asko hangi ildesin :)
(485 puan) tarafından
Konya sen :)
(352 puan) tarafından
istanbul canim yakin olsaydik yardimci olurdum walla 11 senedir kapaliyim :)
(485 puan) tarafından
Keşke canım yine de Allah razı olsun ince düşüncen için teşekkür ederim:))
0 oy
(1,138 puan) tarafından
Ferace olmazsa şöyle beli kuşaklılar var.o kadar rahat ki anlatamam altına ne giyersen giy.üstune bunu git çık mis.siyahı tabii.ferace olmaz genciz heves var vs demişsin fakat bence tesettürü tam araştırmadan kabul etmeden girme.

Tesettürün amacı zaten dikkat cekmemek.

Bol,vücut hatlarını belli etmeyen ve dikkat çekmeyecek kıyafetler olması gerek 
(485 puan) tarafından
Evet canım biliyorum nasıl olması gerektiğini ama birden de ferace giyemem dedihin gibi vücut hattimi belli etmeyecek ve dikkat çekmeyecek şekilde başlayacağım sonra yavaş yavaş gerçekten dinimize yakışır şekilde ilerleyeceğim inşallah
0 oy
(6,164 puan) tarafından
Nur suresinin tefsir ve mealini okuyup öyle tesettüre girmeni tavsiye ederim cnm. 
(485 puan) tarafından
Allah razı olsun canım bakacağım mutlaka
(6,164 puan) tarafından
Cümlemizden cnm Rabb'im niyetini kabul etsin İnşallah ❤️
0 oy
(7,376 puan) tarafından
Canım tunik pantolonsa  bol paça pantolon yukardan aşağıya bol ustunede dizinin hafif altında bir tunik olabilir penye şallar var günlük rahat kullanılıyor alabilirsin baglayamiyiraan hazır şallar bile var onlardan alıp direk kafana geçirebilirsin 
(485 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim canım
0 oy
tarafından
Ben disardayken ferace giyorum . Mesela misafirliğe gideceksem feracenin altına bol geniş tunik pantolon giyerim 
(485 puan) tarafından
Orada feraceyi çıkarıyor musunuz baynlar arasında mı sadece yoksa akraba ziyaretlerine gidince felan da mı çıkarıyorsunuz
tarafından
Zaten bizim akraba ziyaretlerimizde erkekler ayrı odada bayanlar ayrı odada oturur . O yüzden çıkarıyorum
(485 puan) tarafından
Anladım canım teşekkür ederim
0 oy
(450 puan) tarafından
penye sal al 1 kactane cok rahat ve *** duruyo simdi genis kotlar moda 1 tanede isponyol pantilon al normal kumas pantilonda al ustune dizine gelecek sekilde tunik al 1 2 tane bide elbise al altina babetle giycik rahat oluyor yeni basliman icin idaal bunlar
(485 puan) tarafından
Çok teşekkürler canım penye şal bende düşünüyordum ama çok yapışıyor sanki kafaya gibi geliyor öyle mi gerçekten
0 oy
(244 puan) tarafından
Hayırlı uğurlu olsun canım benim tesettür için çok güzel ve çok şık elbise modelleri var pantolon tunik giymek istemiyorsan elbise daha güzel olur ilk başlarda elbise almanı tavsiye ederim eşarp şal satan yerler olucaktir orada Bone pamuklu şallar rahat onları alabilirsin 

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 262 göst.
30 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Tutku01 (91 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 348 göst.
22 Ocak 2024 Alışveriş-Hediye kategorisinde Neyla (37 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 218 göst.
+2 oy
16 cevap 553 göst.
6 Kasım 2023 Diğer kategorisinde ozgecangursoybursa (10,784 puan) tarafından soruldu

378,319 soru

11,323,468 cevap

34,775 kullanıcı

...