0 oy
307 göst.
Diğer kategorisinde (97 puan) tarafından
Kızlar bizim apartmanda bazı evlerin zilleri çalışmıyor dış kapıdan herkes benim zileme basıyor bende açmıyorum tanımadığım kişilere zaten benim gelenimde gelmeden arıyor ona göre açıyorum bide aşağıdan kimin bastığı hiç bir şekilde gözükmüyor o yüzden açmıyor ısrarla basıyorlar ve benim küçük bebeğim var gündüz zor uyutuyorum hemen uyanıyor 

23 Cevaplar

0 oy
(10,077 puan) tarafından
Asaya ziline yaz. Bebek uyuyor zile basmayin diye
(10,077 puan) tarafından
Onu diyorum iste yaz gitsin
(97 puan) tarafından
Eşimle konuşup yapacağım artık eşimde rahatsız oluyor eşim gece çalışıp gündüz uyuyor oda uyanıyor
(5,723 puan) tarafından
Ne demek bir tek bebek sende mi var yapsınlar o zaman zillerini o koca totolarını kaldırıp kapılarını da açsınlar bir zahnet kapıcı değil sin sen
(97 puan) tarafından
Bir çare bulacağım artık çocuk olmasa sıkıntı değil de tam uyuturken basıyorlar
tarafından
Ay karşı komşuya hergun bir kadin geliyordu arkadaşı galiba ısrarla bizim zilede karşı komşunun zilinede rast gele basıyordu valla 2-3 kere bebek uyandı bir pazar gene bastı eşim dayanamadı balkondan çıktı kavga etti bebek var uyuyor kime geliyorsaniz ona basın diye o birmis kadın artık karşı komşuya basıyor sadece yani sanane canım millet belki bebek uyanmasin diye zili söktü yaz aşağıya bebek uyuyor basmayın diye laf eden etsin sanki onlarmi uyutuyor bebeğini zaten zar zor uyuyor bebekler gelip de kusura bakmasın da başka evin misafiri çocuğun rahatını ne bozuyor bu zamanda telefon denilen birşey var hayır bana gelen misafir bile arar zile basmaz bebeğim uyuyorsa uyanmasın diye ailem olsun eşim olsun kapıyı aç diye geneli mesaj atar yada arar durum böyleyken milletin misafiri benim çocuğumu niye uyandırıyor açık açık çık balkona söyle ben veya eşim çıkıp balkondan söylüyorum kime geldiyseniz ona basın sizin yüzünüzden bebeğim uyandı basmayın bizim zile calmiyorsa zilleri tellefonla arayın kime geldiyseniz diyorum açmıyorum
-Reklam-
0 oy
tarafından
Tanımıyorsam yanlış bastınız diyip açmıyorum ama komşuysa açıyorum 
(97 puan) tarafından
Aşağısı gözükmüyor balkondan baktığımda gözükmüyor kimin bastığı
tarafından
Diyafonlu değil mi ziliniz
0 oy
(471 puan) tarafından
Bizede yapıyorlar benimde bebeğim var . 3 4 defa çalıyorlar .. evet gelen arıyor ama bı ihtimal belki telefonları kapanmıştır vs . Belki arayamamistir diye kalkıp açıyorum bekle bekle kimse yok oğlum uyuyunca uyanıyor. Uyumuyorsada . Biri geldi sanıyor . Yada dışarı çıkmak istiyor ağlıyor 1 2 saat bütün düzenim bozuluyor onu idare edecem diye . Bozuk olan yaptırsın valla
(97 puan) tarafından
Aynen ya sinir bozucu ben bu apartmana taşınmadan önce merdiven yıkamışlar duvarlarada su tutmuşlar zillerin içine gitmiş su bozulmuş bazıların şimdi tüm apartmanın değişme istiyor
0 oy
tarafından
Ben hep cama çıkıyordum kim o diye onlarda işte k bakma şuraya geldik kapıyı açar mısınız diyorlar bende diyordum onu arayın yani neden benim zilin yinede aciyordum
(97 puan) tarafından
Ben göremiyorum baktığımım zaman bide kapalı bayanım evde açık oluyor üstümü giyip balkondan seslenmek istemiyorum açıkcası bende açmıyorum kimseye
0 oy
(323 puan) tarafından
Ben açmıyorum zaten çok gelenim gidenimde olmuyo. Zilin sesini kısabilirsiniz ayar düğmesi vardır.
(97 puan) tarafından
Kısarsam sabahları eşim işten geldimi onunkini duyamam
(323 puan) tarafından
Anahtar alsın üstüne
0 oy
(7,376 puan) tarafından
O kadar misafir ağırlamak istiyorlarsa zillerini yaptırdılar bide milletle sen mi ugrasacan rahatsız etmeye hakları yok bende tanımadığım kişilere açmıyorum yani uğraşmak zorunda değilsin apartman yöneticisi yada görevlisi varsa söyle çözüm bulsunlar yoksada komşularına şöyle deko rahatsız oluyorum zili bozuk olanlar yaptırsın 
(97 puan) tarafından
Apartmanın kople zili değişme istiyor ondan kimseden değiştirmek için ses çıkmıyor
(7,376 puan) tarafından
Ama bu şekilde olmaz ki canım yani konuşulup değişsin o zaman ben kimseyle uğraşamam diye tavır koy sen ses çıkarmadan devam ederler böyle
0 oy
(4,651 puan) tarafından
Zili çalışmayan komşularına tek tek söyle karşılaştığında. 
(97 puan) tarafından
Artık öyle yapacağım sürekli çalmalarından bıktım
(4,651 puan) tarafından
Şimdiye kadar keske yapsaydin. kuzu ben olsam bir iki olayda hemen gider söylerim. Zira pirt zil calipdurcak bebek uyancak yanii olmaz . De artık da kafan rahat etsin
0 oy
(2,709 puan) tarafından

1. Kattayım Dişarı sı çok soğuk gidip açıyorum insanları Dişarda o soğukta bırakamam. Hele çocuk salar

Zilin sesini kıstık sizde öyle yapın care çok 
(97 puan) tarafından
Ben 3 katdayım dışarıda kim bastı gözükmüyor ya hırsızsa filan diye açmıyorum bende
tarafından
Peki açtığınız insan ya hırsız sapik birşey çıkarsa ben tanımadığıma açmam ya canım oyle 2 kat tanımadığı bir kadina kapıyı açmış bizim apartmanda birinci katı soymuşlar  evi ,hirsizmis kadın birde örtülü falanmis kendini kamufle etmek içindir büyük ihtimalle örtülüdür bana yanlış geliyor tanımadık birine kapı açmak sen iyi niyetle düşünüyorsun ama karşıdaki kim niye geldi bilmiyorsun
0 oy
(5,723 puan) tarafından
Bende açmam asla kargo bekliyor sam yada bir misafir kimo derim ama beklemiyor sam hiç kimo bile demem açmam da 

sizin yerinizde olsam ya kapıya yazarım zile basmayın bebeğim var diye yada apartmandakilere söylerim yapsınlar zilleri kapıcı mısın sen 
(97 puan) tarafından
Eşimle konuşup aşağıya yazı asacağım büyük ihtimal bide ısrar basıyorlar
(5,723 puan) tarafından
büyük ihtimalle değil bence kesin yapın :-)
0 oy
(15,289 puan) tarafından
Ben de.acmiyorum. habersiz kimse gelmez zaten 
0 oy
(2,651 puan) tarafından
Ben zilin sesini kıstım canım en düşükte yabancıysa açmam gelen haberli gelir zaten 
0 oy
(406 puan) tarafından
Bende açmıyorum  çünkü bizdede  beni aramadan bahçeye giriş yapamıyorlar o yüzden anlıyorum başkası olduğunu neyime lazım ben açtım belki başka bir eve hırsızlığa falan gidiyor allah  korusun 
0 oy
(914 puan) tarafından
Zili iptal et gelen yakinina da söyle telefon ile arasinlar.
0 oy
(968 puan) tarafından
şöyle komşulara yada yaz kapıya 
0 oy
(10,433 puan) tarafından
Valla benim eşim çoktan zili kökünden sökmüştü :) kapıya yaz aşağıya zilin üzerine 
0 oy
(1,753 puan) tarafından
Ziline bebek uyuyor basmayın yaz bozuk olanlar da yapsın yani sen açmak zorunda değilsin ve bebeğinin uyanmasına da sebep oluyormuş. Bizim ki 3 katlı öyle bir sıkıntı yok aşağıda zil yok yani ama.olsa da açmazdim.
0 oy
tarafından
Bizim zilde bebek uyuyor yaziyor. Kim gelse arar. Tilki uykusu zaten kızımın asla uğraşamam. 
0 oy
(245 puan) tarafından
Zilin kablosunu sök. Kargon felan gelecrği zaman takarsın. Bizim de binada herkes bizim zile basıyordu. Zilin kapağını çıkardım kablosunu da çıkardım, kargom yada misafirim geleceği zaman takıyorum kabloyıu
0 oy
(580 puan) tarafından
Hayır açmıyorum. Hem kapalıyım.  Evde her zaman başım bağlı kollarım kapalı gezmiyorum.

Kapı zilime de " ZİLE BASMA " yazdım. 

Gelen kişi de tıklatıyor. Mercekten bakıyorum. Tanıdıksa  açıyorum. 

Bazen yanlışlıkla geliyorlar falan Kapı arkasından soruyu cevaplayip  yolluyorum 
0 oy
tarafından
Yaptırsınlar canım zilleri sürekli senin ziline basmak olmaz ki

İlgili sorular

0 oy
24 cevap 559 göst.
6 Temmuz 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
25 cevap 248 göst.
10 Kasım 2021 Diğer kategorisinde Semaaaaaaaaaaaa (425 puan) tarafından soruldu
0 oy
24 cevap 427 göst.