0 oy
103 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (33 puan) tarafından
damla sakızlı güllaç yapacaktım ama tüm marketlere baktım damla sakizli vanilya bulamadım damla sakızıda yoktu damla sakızlı muhallebi aldım onu sütün içine katsam olur mu acaba bazı tariflere baktımda muhallebiyi galiba kaynatıyordu ama ben muhallebi gibi olsun istemiyorum nasıl yapabilirim ilk defa yapicam bu arada 

4 Cevaplar

0 oy
(17,462 puan) tarafından
Az bişey katarsan tat verir. Guzel olur. Ben de bazen bir iki kaşık sütlü tatlılar koyarım. Sakızlı vanilyayi da ilk defa duyuyorum bu arada 
(33 puan) tarafından
Valla bende ilk defa duydum ama varmış öyle birşey
-Reklam-
0 oy
(1,742 puan) tarafından

Koymayiver yaaa ben hiç sevmem damla sakızı ya :D ben yiyecekmisim gibi :D 

(33 puan) tarafından
Normalde hiç sevmem güllaç ama biyerde damla sakızlı yedim çok beğendim katmazsam yiyememmm :)
0 oy
(7,407 puan) tarafından
Bence koyma canım muhallebi gibi olursa 
(33 puan) tarafından
İşte ılık süte katsam diyorum biraz pişirmeden yani o zaman da katilaşmaz heralde :)
0 oy
tarafından

Ben damla sakızı sevmıyorum bosver koyma ya :D fıkrım yok ama gullac dıyınce saldım posta hayatımda hıc yapmadım yemedım de merak ıcındeyım bı onyargımı kırmak istiyorum :D hadı bana gullacı anlat nasıl oluyor tadı 

(230 puan) tarafından
Ben soyliyim sütle ıslanmış kuru yufka ben pek sevmiyorum
(33 puan) tarafından
Hiç sevmem aslında ama ilk defa misafirlikte damla sakızlısini yedim arasında ceviz vardı çok güzeldi ya aşırı sütlü değildi çok beğendim tadida damla sakızlı olduğu için sanki damla sakızlı muhallebi yiyor gibiydim bilmiyom yani :)
tarafından
damla sakızı zaten sevmıyorum ıslanmış yufka dedın suan ıyıce sogudum :D

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 102 göst.
20 Nisan 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde sevlev (1,230 puan) tarafından soruldu
+1 oy
22 cevap 705 göst.
0 oy
3 cevap 150 göst.
7 Nisan 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde ZeynApp (714 puan) tarafından soruldu
0 oy
37 cevap 1,070 göst.
22 Nisan 2021 Diğer kategorisinde NAiF BiRi (245 puan) tarafından soruldu

397,224 soru

11,880,754 cevap

35,997 kullanıcı

...