0 oy
61 göst.
Diğer kategorisinde (705 puan) tarafından
Merhaba 31 haftalık hamileyim.65 cm lik  bir plates topu aldım.Şimdiden doğum egzersizlerine başlasam erken mi olur?Tam olarak top ile normal doğuma hazirlik hareketlerine ne zaman başlayayim?ev de kendim yapacağım salona vs gitmeyeceğim

4 Cevaplar

0 oy
(933 puan) tarafından
Erken doğum riskin yoksa başla bana 32. Haftada önerdi doktorum
(705 puan) tarafından
Riskim yok ,Teşekkür ederim
-Reklam-
0 oy
(485 puan) tarafından
İki ay öncesinde başlamıştım gerçekten faydası olmuştu birde namaz kılmak çok esnetiyor insanı hamileyken hiç aksatmadim
(705 puan) tarafından
Teşekkür ederim
0 oy
(1,369 puan) tarafından
30 um şuan. Şimdilik bol yürüyüş ve hamile egzersizleriyle geldim. Topu son ay kullandım geçen gebeligimde çünkü iyice ağırlaşıyor insan top hem daha kolay hareket etmeye yarıyor bel ve popo kaslarını çalıştırması açısından iyi diye yine 34 u falan bekliyorum. Ama sen yürüyüş yapmiyorsan baslayabilirsin bence. Genel olarak sadece doğum için değil de doğum sonrası için de bacak kol sırt kaslarimizin güçlenmesi gerektiğini düşünüyorum. Bence bundan sonra sabah akşam kendini spora ver ağrı sızı olmadan. Karnında ağrı hissettigin an mola ver devam ettiğinde yine başlarsa bırak o gün öbür gün yine yaparsın ❤️
(705 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim ❤️
0 oy
(8,898 puan) tarafından
Eğer problemin yoksa 30dan itibaren başlaman gerekiyor şuan 30+1im doktorum baslamami soylemisti 35ten itibarende perine masasına başlanması gerekiyor
(705 puan) tarafından
Perine masaji zaten en zorlayan kisim beni bakalim nasil olacak,tesekkur ederim

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 82 göst.
6 Mart 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Mavi-beyaz (1,680 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 63 göst.
1 Mart 2023 Aile kategorisinde Kartanesi1 (142 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 133 göst.
27 Ağustos 2022 Aile kategorisinde Sulemhmt (731 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 168 göst.
2 Temmuz 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

379,091 soru

11,347,728 cevap

34,813 kullanıcı