0 oy
138 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Kızlar beni bilen bilir demiştim daha önce kayinlarim bnde kalıyor diye şimdi  açık öğretimden liseyi bitirdim şimdi üniversite okumak istiyorum evden ...... Bı bebeggim de var bu yıl kendimi deneme amaçlı görmek istiyorum egeer seneye ondan sonraki senlerde kayinlarim evlenirse  falan aile düzeni olursa çalışıp girerim tekrra ama nasıl başvuru yapılıyor biliyor musunuz ÖSYM uygulamasını indiridm ama nasıl yapılıyor bilmiyorum 3 gün sonra kayıtlar bitecek bide ödeme nasıl yapılıyor kayinlarim biliyor ama bn soylemedim şuan zamanı değil dediler diye onlara demedim 

6 Cevaplar

0 oy
(2,537 puan) tarafından
Üniversite biteli çok oldu unuttum ama önce para yatırıp sonra başvuru yapılıyordu sanırım. Google yazın orada net bilgi alırsınız 
tarafından
Emin misiniz bn 23 marta son biliyorum ama yanlış mı acaba
(2,537 puan) tarafından
Değilim çevrenizde üniversitesi sınavına girecek kimse yok mu ondan öğrenin nasıl başvuru yapıldığını ne zaman biteceğini
tarafından
Yaptım canim sağol bu perşembe son gün Muş
-Reklam-
0 oy
(734 puan) tarafından

Canım burada yazıyor ama sen lise veya ÖSYM ara

image

0 oy
(3,012 puan) tarafından
Uygulamaya e devletin varsa giriş yap canım orda başvurular var oraya gir başvuru yap bir de gireceğin yerler hangisi sana yakınsa ilk orayı seç parayı da zıraat atm yada mobil uygulamasından ödemeler eğiti ösym yi tıkla o şekilde para yatırman gerekiyor bir de kayınların niye karışıyolar kocan bile karışmamalı 
(3,012 puan) tarafından
Bu arada 23 ü son
tarafından
Kocam karışmıyor oku diyor ama kaynım yok ev kalabalik işte çocuğun var diyor bnde yaptım dinlemedim zaten yazın memlekte annemlere gidicem ordan girerim sınava
(1,763 puan) tarafından
Kaynın kim olarak karışıyor ona karışma hakkını neden veriyorsun saçma yani zaten kayninin anneleri babaları yokken sizle kalması da yanlış
0 oy
(171 puan) tarafından
Önce osymnin sitesinden ön basvuru yapıp sonra parayı yatıracaksın 
tarafından
Sağol canım yaptım bnde
0 oy
(547 puan) tarafından

Canım telefonuna ÖSYM nin uygulamasını indir .

Giriş yaptıktan sonra yeni başvuru yap yazıyor orda ona tıkla. Orda seçenekler kısmında yks yazıyor oraya tıkla . Başvuru yapa gir ordan sonra sayfalar seni yondeririyor aklına bişey takılırsa sorarsın tekrar .
tarafından
Teşekkür ederim canim sagil yaptım ama bn şuan istnbul da oturyorum yazın memelkete gidicem annemlere orda girmek istiyorum sınava şehir Iğdır yazdim olur demj
(547 puan) tarafından
Olur canım sistem seçtiğin yerden onayliyo
0 oy
(2,009 puan) tarafından
Öncelikle ösym ais sitesine veyahutta uygulamayla giriş yapıyoruz. Oradan başvuru sürecindekilere tıklıyoruz. 2023-Yks başlığına tıklıyoruz. Açılan adımları kendimize göre dolduruyoruz. Ben sadece tyt yani ilk oturuma gireceğim için seçtim zaten otomatik olarak o seçili. İkinci oturuma girecekseniz ayt yani onu da işaretlemelisiniz. Daha sonra adımları izleyip başvurunuzu en son anda görüntüleyip başvuruyorsunuz. Tek oturum için belirlenen ücret 115 ₺. 24 marta kadar da ücretin yatırlması gerekiyor. Ziraat bankası atm veya uygulama üzerinden sınav ücretleri yatırılıyor. Yine ösymnin kendi sitesinde kart bilgileri girilerek sınav ücretini yatırılabiliyor. Ben de daha dün yaptım bir üniversite bitirdim şimdi de açıktan okuyacağım. İnşallah güzel sonuçlar alırız :)
tarafından
Teşekkür ederim canim yaptım bn de aciktan okuyacam
tarafından
Bnde öyle biliyorum ücretsiz diye
(2,009 puan) tarafından
Doğurduktan 1 hafta sonra sınava gireceğim :) inşallah güzel olur her şey. Laborantlık veyahutta adalet düşünüyorum. Siz ne düşünüyorsunuz bölüm olarak?
tarafından
Bankacılık, çocuk gelişimi veya çağrı merkezi hizmeti olabilir ama yinexen de nasıl yol izlerim bilmiyorum 2 tane abim öğretmen onlar yol gösterir olmadi
(2,009 puan) tarafından
Hayırlısı olsun inşallah

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 60 göst.
2 Nisan 2023 Kültür-Sanat kategorisinde Bsranaz (609 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 83 göst.
25 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Yettigarii (49 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 138 göst.
0 oy