0 oy
229 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (1,733 puan) tarafından
Kızlar 17 aylık bebeğin menüsünde hergün et olması zararlı mıdır ? Hani bu fazla et tüketimi gut hastalığına sebep oluyor ya. Etin yanında diğerlerini de yiyor ama hergün et sorun oluşturur mu 

7 Cevaplar

+1 oy
(8,995 puan) tarafından

Yani herşeyin fazlası zarar tabi. Kafamdaki soru babası kasap mi mandiraniz cifliginiz mi var hergun et nasıl pişer bı evde :D:angel:

(666 puan) tarafından
++Aymn yaa bende orasını merak ettim
(1,733 puan) tarafından
Ay yok kız babası da etsiz yemek yemiyor . Mecbur etli yemek yapıyorum
tarafından
Bende neredeyse hergn yapıyorum ama çocuklarım nadir yiyor canları isterse yoksa zararlı olcagini sanmiyorum kim etten hastalanmış ki sonuçta
(1,733 puan) tarafından
Gut hastalığı var ya kuzum fazla et tüketmekten falan
-Reklam-
0 oy
(2,355 puan) tarafından
Evet her şeyin fazlasi zarar.
(1,733 puan) tarafından
Hmm azaltayım ya
0 oy
(2,387 puan) tarafından
Bence olur ya her gün et yemeye ne gerek var ki. Başka şeylerden de vitaminini almalı 
(1,733 puan) tarafından
Kuzum eti tek yemiyor yanına pilav yoğurt veya ıspanak yumurta falan
(2,387 puan) tarafından
Anladım canım ama zararı olabilir
0 oy
(590 puan) tarafından
Bugün aynı şeyi bnde düşündüm az az alıp hergun bebeğe yapayım dedim.ama zararlı olurmu bilemedim kuzu eti beyne çok faydalıdır Bn az az kuzu eti veriom
(1,733 puan) tarafından
Bende kuzu kullanıyorum
0 oy
tarafından
Valla bizimkide 19 aylık et dışında pek birşey yemez oldu bebeğim bu aralar bir huysuzlugu var et dışında yemek yemiyor bende birgun köfte birgün tavuk yiyor 
(1,733 puan) tarafından
Benimki de öyle ya
tarafından
Sorun olacağını Sanmıyorum canım yani arada tabi başka şeylerde yedirebilirsen yedir pilav çorba vs Hep hergun birtek  et yedirmemeye çalış  birde  tek kırmızı et dönüşümlü yesin beyaz ete ver birgün onu birgün onu yesin  ,ama bebeğin  sonuçta günlük protein ihtiyacı da var sorun olacağını düşünmüyorum hatta o yüzden bende eşime dedim kısmetse kuzu kestirecegim dolapa koymalik taze et yesin diye
(1,733 puan) tarafından
Çok iyi düşünmüşsün canım kestir . Bende öyle yapıyorum sadece et yemiyor ama hergün kesinlikle et yiyor başka şeylerin yanına
0 oy
tarafından
Hergün değilde benim kızımda etçi ya maşallah dün sabah uyandı babam bana et alsın keçi alsın yiyecem dedi
(1,733 puan) tarafından
Ayy yerim onu
0 oy
(253 puan) tarafından
yanlış anımsamıyorsam ömer radıyallahu anh etin bağımlılık yaptığını ve sık sık tüketilmemesi gerektiğini söylüyor. dedikleri gibi her şeyin fazlası zarar. 
(1,733 puan) tarafından
Tamm canım teşekkür ederım

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 175 göst.
12 Mart 2024 Aile kategorisinde hanimeli (479 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 250 göst.
14 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Gurbett (306 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 122 göst.
0 oy