0 oy
107 göst.
Aile kategorisinde (5,134 puan) tarafından
Post açmıştım oğlum rota virüs oldu diye kusma ve ateş kalmadı ama ishal devam ediyor o kadar çok kı bezi resmin su içinde maflor diye bi ilaç verdi yoğurtuna karıştırıp verdim bitti 4 taneydi zaten internet te 1 hafta sürer diyor cuma başlamıştı bi gün ara verdi tekrar başladı başına gelen var mı bir de karnım agrıyor diyor gürültü gaz çıkarıyor başına gelen var mı tekrar mı götürsek acile 

6 Cevaplar

0 oy
(2,405 puan) tarafından
Bizde de Rota virüsü var maalesef bizede o damladan verildi gaz felan oluyor rahatlatıyor kızımı İshal için ise bol bol muz pilav tarzı şeyler verin demişti doktor acil doktoru ise bol süt ve süt ürünleri yedirin demiş eşime 
(5,134 puan) tarafından
Bizede sütü çok vermeyin dedi
(2,405 puan) tarafından
İçmiyor ki yoğurt ekmek pekmez karışımı yapıp yediriyorum
-Reklam-
0 oy
(4,061 puan) tarafından
Su kaybı çok oluyor doktora gitmende fayda var bizim hastaneye gitmeden geçmedi tahmini 10 gün civari ve 25 bezi buldu günde halsiz düştü aşırı isal baslad1 2. Günde gittim hastaneye yatırdılar benim kızı 2 günde toparladı ama isal 2 3 gün dahaa da olsa sürdü 
(5,134 puan) tarafından
2 kere serum aldı tuzu düşmüş günlük 10 dan az ama bez su içinde kalıyor
(4,061 puan) tarafından
Bizim 2 kes acillik oldu işte birinde 2 serum tuzlu su taktı yolladı sonra cocuk kusma ile isal ertesi gün bayildi kucağımda o halde hastanelik olduk biz 10 tane kiloluk serum tatilde 4 günde enfeksiyon tavan olmuştu buyuzden rota biraz sıkıntılı ve inatçı oluyor
(5,134 puan) tarafından
Rabbim korusun çocuklarımızı internet te 10 günde kendiliğinden geçer yazıyor olmadı bir daha götürelim
(4,061 puan) tarafından
Bence götür canim benm gene karar senin
(5,134 puan) tarafından
Tamam canım sağol
0 oy
(9,900 puan) tarafından
Aşısı yok muydu benim kız geçen hafta kreşten kaptı 1 gün sürdü sadece. 20 güne kadar sarkabilir. Serum takviyesi almaya çalışın. Nbl probiyotik var maflordan daha iyi tavsiye ederim maflor da probiyotik ilaç değil. Havuç ve elma suyu iyi gelir. 
(5,134 puan) tarafından
Aşısı yoktu canım maalesef kefir iyi gelir mi peki o da probiyotik ya
(9,900 puan) tarafından
Gelir balım ama çok abartma bir çay bardağı falan ver süt ürünü de sıkıntı oluyor rotada
0 oy
(3,173 puan) tarafından
Bir hafta net sürer canim 
(5,134 puan) tarafından
Mahvoldu çocuk ya
0 oy
(2,595 puan) tarafından
Refluyu bir yemek kasigina köy karıştır içir suyla daha etkili bide muz. Yedir patestes hasla anca gider ben çocuklarımla cektim 5gun hastanede yatim çocuğum sıvı kaybeti
0 oy
(968 puan) tarafından
Yogurdun icine nisasta karistir duzenlo yedir canim.ishale iyi geliyo gecmis olsun

İlgili sorular

0 oy
14 cevap 581 göst.
0 oy
11 cevap 314 göst.
29 Nisan 2020 Diğer kategorisinde Nisazeynep (103 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 32 göst.
15 Ocak 2024 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 158 göst.
12 Temmuz 2022 Aile kategorisinde Yenianneadayi1 (219 puan) tarafından soruldu