0 oy
464 göst.
Diğer kategorisinde (5,290 puan) tarafından
Nasıl olacak okdr öğretmeye çalışıyorum syledigimizi tekrar etmiyor ikili kelime üç tane tek blyor bişey yok dyor nereye gtti yere düştüm dyor okdr dyerleri hep tekli kelime anne baba gel git falan bska bişey blmiyor normalmi sizin çocuklar konusyirmu 

17 Cevaplar

+1 oy
(790 puan) tarafından
Anladığım kadarı ile bebeğine çok telefon izletmissin bahanelerin çok fazla ama ne kadar üzüldüm bebeğin için anlatamam benim kziimda 31 aylık altını bile telefon ile açtığını söylüyorsun ne kadar üzücü annelik bu olmamalı ya kendi rahatın için cocgunu telefona hapsetmissin yazık günah şu küçük sabilere beyinleri herşeyleri mahvaluyor bak daha iki gündür öğretiyorum atıyor yırtıyor yazmışsın ne yapsın çocuk hiç görmemiş ki garibine gitmiş olur mu ya böyle başına buyruk çocuk mu büyütülür bacım madem zor geliyor doğmayın ya... birazcık pişman isen artık verme çocuğuna TV telefon çocuğun ne kadar kötü bir eser bıraktığını ve durumun ciddiyetinin farkındasindir umarım...iki buçuk yaşında ve hiç birşey bilmiyor çünkü TV ile yatıp kalkıyor çok üzücü çok :((((
(5,290 puan) tarafından
Şoyle soylum gerçekten kmse kmsenin ne cektigini blmiyor durumum yoktu kiraciydim herşey bna uzaktı gurbeteydim çocuğum zaten çok asabi ne bı insan ne bı h.ayvan goruryordu dağın başında yaşıyordum çok akılı aslnda herşeyi sylesek yapar ama altını açarken telefin olmadan kaçıyordu elini kolunu tutamıyordum artık bu aralar hiç aslla vermiyrium yeni bı hayat kurduk bnm önceki evde psikolojim bozulmuştu nefes alamiyordum İnanki rahatım için asla değil çocuğu zabt edemiyirduk dyer evdeki bütün duvarı kapıyı boyadi kağıt veryiruz yirtyor magnet aldık yirti napim yirtyro dinlemiyor :( artık kesnlkle vermiyrium eline asla akşama kadr etkinlik öğretecem
(119 puan) tarafından
Cok katılıyorum yorumunuza benim oğlumda 33 aylik ama cok akilli ve kelimelei cümleleri fazla iyi çünkü dogdugundan beri cok fazla ilgilendim telefon asla vermedim eline he simdi vermiyormuyum basladim vermeye kısıtlı süre icerisinde oda artik oyuncaklara bıkıyor canı sıkılıyo bi kac bisey izleyip bırakıyor aksama kadar oyun oynadım bikmadan etkinlik yaptirdim her seyi anlattim konustum surekli ve bunun artilarini herkes tarafindanda takdir edilerek alıyorum çünkü yasitlarindan onde gidiyor ilgi çocuklara ne olursa olsun ilgi konusup anlatmak onlar bu hayata sıfırdan hic bisey bilmeden başlıyor
(790 puan) tarafından
Otiizmli bir çocuğun ilgi ile nerelere geldiğini bizzat kendim gördüm o yüzden gerçekten ilgi ile aşılamayacak hiç birşey yok umarım pişman olur bir nebze vicdani sızlar artık yapmaz bu kötülüğü çocuğuna
-Reklam-
0 oy
(320 puan) tarafından
2 buçuk yaşında sanırım biraz üstüne düşün etrafında çocuk yoksa hemen konuşmuyorlar zaten anne baba ne kadarda ilgilense çocuk arıyor yanında ama renkleri vs. hemen hemen öğrenmiş olması gerekir eğitici kartlar oyunlar alın 
(5,290 puan) tarafından
Evet iki buçuk etrafında hiç çocuk yoktu parka bile gidemiyordum uzaktı yeni tasndim hergun parka gotryorum evde etkinlik yaptryrium ama kartları kağıtları hep yirtyor atyor ya
0 oy
(7,376 puan) tarafından
29 aylık sayıları 10 a kadar renklerinde hepsini değil ama çoğu u biliyor ben çok konuşuyorum ve sürekli gösteriyorum acaba oyun oynamak öğretmeyi denedin mi canım daha çok akıllarında kalıyor öyle 
(5,290 puan) tarafından
Masslah cnm bnm kız telefondan gözünü hiç ayrmiyirduki artık eline asla telfin vermiyirum oyunlar öğretiyorum ama sylemiyor hayvanlar isimlerini syluyirum ama susuyor bişey demiyor
(7,376 puan) tarafından
Bizim seslerini çıkarıyor sonra hayvanı tanıyor tepefon verme canım bizzat yanına oturup başka eğlenceler şeylerle anlat mesela biz Ali babanın ciftligini söylüyoruz
0 oy
(9,942 puan) tarafından
Kitaplarla falan denedinmi canim. Benimki 30 aylik 20ye kadar sayiyor renklerin hepsini biliyor hayvanlar meyve sebzeler hepsini gosterir sayar. Markete gidince bile hepsini tek tek sayiyor insanlar guluyor. 
(9,942 puan) tarafından
Neden o kadar telefona bakiyor canim
(5,290 puan) tarafından
Bu iki sendir hep bagmli mesela telefona bakmadan altını değiştiremiyorum yemek yemiyrdu bu iki gündür eline vermiyorum canı sklyor kağıtlardan kare falan çiziyorum esleştrsin dye dyer evdeyden bı yere gidemiyordum heryer uzaktı hiç bı arkadaşı sosyal hayatı hiç biseyi yoktu yeni taşındım parka hergun çıkaryorum bizimkkuler gelip gdyri artık etkinlik yapcaz gün gün baya etkinlik ekranları çektin yapacam inşallah
(1,001 puan) tarafından
Kuzum sen 2 yaş etkinlik dikkat seti al ben yeni aldım bak çocuk akedimi yayınevinin eksiklerini ordan gör cocgunun çalıştır canm yirtsin tekrar yap albacaginin arasına çocuğu kaçmasın elinle elini tut yaptır ona bı sefer göster iki göster üçüncüye kendi yapacak
(5,290 puan) tarafından
Evet trendyoldan gördüm beğendim eşim maaş alsaydı alacaktim para da yok yeni taşındım renkli kartonlar sulu boya falan aldık onlarla etkinlik yaparuzz ancak
(1,001 puan) tarafından
Baskı yaptır canm sulu boyayla ve renkleri şöyle sürekli yani çocuğa
0 oy
(1,001 puan) tarafından
Kuzum benim çocuk 33 aylık ve uyaran eksikliği var ben oyunla öğrettim hep şükür sayilari hayvanları meyve sebze ve eşleme becerisi var mesleklerden bı kactane biliyor ilişki kurabiliyor içinde üstünde öğrendi şükür ve konuşmadığı halde sadece baba ve mama kelimesi var bizde ona rağmen hayvanları hem kitaptan hem 3 d hem de mıknatıslı magnetten öğrettim ustekli tekrarladım ben ve oğlum eşek ver bana inek ver bana inek nerde dedim sordum gösterdim yani üstüne duş kuzum ogrenmsi gerekiyo 
(1,001 puan) tarafından
Basamak basamak git canm şuan en basit renk eslestirme sonra renkleri tanıma esletirme yaparken isimlerini şöyle renkerin hayvanlarında sürekli şöyle canm parka giderken yolda kedimi gördün götür yanına bak kedi sevelim de bej öyle yaptım köpek mi köpeği sevelim de bak kedinin kulakları burda senin kulaklarin nerde de onun kulaklarına dokun sonra çocugun elini kulaklarina götür bu skeil hem görsel hem dikkat gelişir bebegim
(5,290 puan) tarafından
Hav hav dyor tedi miyav yapyro görünce anlıyor dışarı çıkınca hep syluyrium kartonları şekil olarak yapayım ozman renkleri esleştrsin yan yana koysun renkleri söyleyemiyor hep susuyor işte bu yüzden çok üzülüyorum:(
(1,001 puan) tarafından
Maşallah konuşuyor sneinki az üstüne duş kuzum günlük bı saatde olsa başında calistie öğret bende bilmiyordum görerwk ogfenir sandım ama yok bizim ogretmemiz gerekiyor sürekli renkerden sonra hyavan meyve sebze olayına geç markete gidiyon ya kızım bu havuç bu domates diye şöyle bı kaç kez sonra ogfencek emin ol çabuk öğreniyorlar
(5,290 puan) tarafından
Bnm kız çok akılı mesela biz oksuryiruyz gelip sırtımiza vuryor onden önden parka gdyri yolunu tanyor aslnda çabuk öğrenir inşaallah çok üstüne dusuyorum
(1,001 puan) tarafından
Öğret canm ogrenmek istemiyor yırtıyor atıyor diye pes esme eksiklerini tamamla canm 10kadar sayıları bilsin en azından gündelik basit meyve sebze bilsin sürekli gördüğü nesnelri tanışın koltuk bardak çatal işte en basiti sonra balık Su da yaşar aslan ormanda yaşar sonra taavsan havuç yer maymun muz yer maşallah bak sneinki konusuyk bunları hemen öğrenir kuzum büyük sorular kitabida vardı canm incele bı bütçen çekerse al fiyatını hatırlamıyorum ben 75felan galiba konuşan çocuğu daha fazla konuşmaya teşvik eder . Sonra içinde dışında kavramını öğret ramazan geliyor zor olur sımdi ama gündüz en azından öğret yoksa cidden yanlış anlama o boyama boya fekan ikinci olan temel önemli canm benim çocuk beş ayda öğrendi hepsini hiç bişey bilmiyordu şunu oğlum al derdim almazdı ver derdim vermezdi gelmezdi durmazdi yani kısa sürede öğreniyorlar geç kalmadın tam zmani eksiklerini kapatır canm ama pes etem
0 oy
(10,204 puan) tarafından
Peki balım sen küçük aylarda başladın eğitime ona rağmen mi böyle eğer öyle ise bir uzman görse iyi olur fikrimce. 36 aylık bizimki ben 6 ayından itibaren kartlar ile bir şeyler çalıştırmaya başladım ve iyi durumda. Eğer ki yeni başladıysan öğretmeye normal zamanla olur hepsi
(5,290 puan) tarafından
Hiç öğretmedimki doğru sylemek gerekirse cocgum hep telefon baglmsiyadi dyer evdeyken hiç dışarı çıkamıyordum hep TV telefin elinde saçma sapan şeyler izliyridu elinde bu kaç gündür aldım bol bol resimler cizyorum babası renkli kartonlar sulu boya aldı öğretiyirum ama dedigmizi tekrar etmiyor sadece susuyor telefon pis illet biz kaldryroduk her delikten cikaryordu artık şifre koydum üzerine buzdolabının üstüne kaldrdim çok asabi bizi dövmeye başladı resmen
(10,204 puan) tarafından
Canım çok yoğun ilgi lazım. Telefon ekran ilk 2 yaş 15 dk bile çok. Senin ağzını görmeli konuşurken. Allah yardımcın olsun. Destek almaya çalış. Her kelimeyi tekrar et. Her şeyi anlat. Hem İngilizce hem Türkçe şu an kelime ve renkleri sayabilir yaşı müsait. Değil 3 kelimelik cümleler normal konuşabilir ifade edebilir yaşta
(5,290 puan) tarafından
Tabi normal senin benim gbi konuşması gerekiyor çok haklsiin insalalh düzelecek vala
0 oy
tarafından
düzenlendi
Canım 18 Ayı yeni bitirdik mavi rengi biliyor görünce mevi diyor, birde ağız burun göz gösteriyor bunların içinden ağzını sözel olarak söylüyor azı der ,sayılardan da 1-2 diyor sayıyor üçü nadir bazen yedi diyor ,meyvelerden de elma yi biliyor elma der muza mu der , kediye miyav köpek görünce hav hav inek goruncede Moo der ,hani eğitici kitaplar alın biz hergun yükselen zekanın 16-24 aylık cırt cırtlı etkinlik  kitabını yapıyoruz ordaki şekilleri yapabiliyor yapbozları tamamlıyor  30 aylık bebek öğrenmesi lazım biraz biraz bence eğitici kitaplar al hergun 1-2 saat ilgilen toparlar sürekli sayı say renkleri say vücudunun organlarını say hafızasında yer etsin benim küçük kardeşimle aramızda 17 yaş var ona da ben ogretmistim 36 aylıktan önce biliyordu renkleri sayıları sürekli onada sayardım kresteki öğretmeni şaşırmıştı herşeyi bildiği için iki üç ay düzenli ilgilen öğrenir bence  
(5,290 puan) tarafından
Bnm. Kız bı ik ucs gbi ses çıkaryor. Bazen hav hav tedi miyav bska da bişey yok hiç bişey blmiyor telefon yuzudnee bağımlılıktan kurtamadikki resmen artık hergun hergun elimizde ne geldyse etkinlik yaptrcam vala mecbur öyle byle öğrenecek
tarafından
Canım bende tek başıma büyütüyorum ama hiç bilemedim bim den , a 101den yırtılmaz ilk kitabım serilerinden hep alıp alıp geldim her markete gittiğimde , ucuz oluyordu 6 .90 TL civarında idi 6 aylıktan beri hergun kitap gösterdim başlarda ısırıyordu kitapları  zamanla alıştı hep oyuna çevirdim 10 aylıktan sonra iyice alıştı yirtmaz ısırmaz oldu oyun gibi rutine döndü kitaplara bakmak ,bizde yanlıziz  bir ben bir bebeğim var konuşması kitaplar olmasa zor olur ,günlük  işimi gücümü birakip bir  iki saat ona gösteriyorum alıştı artık koşturarak geliyor bir kitap çıkarınca başına oturuyor resimlere bakmak için sizede  geç değil telefonu bırakın kitap okuma, kitapla etkinlikler yapma aliskangi edinin yoksa uyaran eksikliği olur ilk okula doğru öyle gider yasitlarindan geri kalır ,eğer şimdiden yüklenirsen bir kaç ayda yaşıtlarını yakalarsınız
(5,290 puan) tarafından
Allah razı olsun moral verdigin için yok yok asla telefon kaldrdim elimden geldiğince hergun bool bool göstercem etkinlik öğretecem maf etti o telefon bizi
0 oy
(2,388 puan) tarafından
Eger ki telefon veya televizyon ile hasir nesir ise malesef cocuklarda konusma geriligi oluyor. Ben ogluma 2 yasina kadar hic izletmedim. Suan 5 yasinda belli saatler arasi izliyor. Mutlaka hergun kitap oku, oyunlar oyna ve bol bol sohbet et. Yasina uygun etkinlik kitaplari da olabilir. Yavas yavas acilacaktir. Ben bu sekilde yapmistim iki yasinda baya konusuyordu ama dedigim gibi ilgilenmek ve surekli konusma yapmak onemli. Mumkunse tv telefon tamamen kesilmeli.
(5,290 puan) tarafından
Evet evet telefon resmen bagimliktan kurtulamiyordu kahvaltıda öğle yemeği sürekli alt değiştirmelerde hep elindeydi alınca depresyona gryridu isyedigi kadr ağlasın şifre koydum telefona kaldrdim gözleri kizaryro resmen bol bol etkinlik yaptryrium mesela kaşıkları catallari dizlerim dye çorapların dyer çiftini ver dye kağıtlarda çizim yapyorum boyuyorum ortadan kesiyorum birleştirsin dye ama yapmıyor yirtyor havaya atyro şaşırdım neyapacgimi
(2,388 puan) tarafından
Olsun yaptirmaua devam edin israrla zamanla acilacaktir. Benim arkadasimin cocugu oyleydi. Gittigimiz yerde bile durmazdi, ilgisini cekmezdi bisey ama arkadasm pes etmedi ama suan baya iyi duruma geldi.
0 oy
tarafından
Benimki bazıları  bilid cok televizyon izliyo ya biktim acmasam agliyo 2 gun dur acmiyorum ki dikkatini konusmaya verdin tl ve televizyon zararli ya
(5,290 puan) tarafından
Hiç sorma benm kız telefina resmen bagmli olmuştu bu ucgundr kaldrdim zaten evde daha internet gelmedi için çizgi film izleyemiyor artık etkinlik yptyrium gerçekten tel çok zararlı gözleri bozulucak sende sakın verme eline bnm kız artık bize vuryor çok sınırlı olmus
tarafından
Benimki televizyon izlwr telefonu vermedim hic ama 2 de zararli anladimki cocuklar bisey ogrenemiyo konuşamıyor artık surekli konusuyorum televizyon da açılmiyo
(5,290 puan) tarafından
Bni dinlemiyor ki hep bir mız mız evet vala telefon TV dengeyi bozuyor
0 oy
(1,884 puan) tarafından
E annesi çocuk hep telefona bakmış. Sende öğretmedim diyorsun gayet normal. Bi kaç günde de tüm her şeyi öğrenecek değil ya. Sen eline telefon verme şöyle 1 ay ilgilen çok fark görürsün. benim eltimin oğlu 3.5 yasında sayı bilmiyor renk bilmiyor ama konuşması çok iyi bi çocuk. Sayı ve rengi de annesi ogretmedigi için bilmiyor
(5,290 puan) tarafından
Çok haklısın:( ama hep aldgim magnet falan hep yirti baya telefona uğraştırdu mecbur kalmıştım hem yemek yemiyrdu hemde altını açarken kacyordu aferdesn heryer kaka dedyordu bu üç gündur eline asla vermiyrium sanki sakın olmuş braz daha. Artık etkinlik ypyorum kendim çabalarımla çiziyorum eşim maaş alınca kartlar falan alçam ona
0 oy
(6,152 puan) tarafından
Oğlum 29 aylık renkleri bilir sebze meyve bunları görür söyler, sayı sayar kelimesi çok oğlumun ama cümle olarak geride kaldık bizde yeni yeni başlıyor çok şükür 
(7,250 puan) tarafından
Kuzum renkleri karıştırma varmı sini oglandada ya
(5,290 puan) tarafından
Cümle ikili olarak da yeni ogreniyro üç tane syleyeblyro ancak
(6,152 puan) tarafından
Yok cnm renkleri çok karıştırmıyo gün içinde sürekli tekrar ediyoruz.
Biz üçlü cümlelere yeni yeni geçiyo gibiyiz daha cnm
0 oy
(12,484 puan) tarafından
Peki mesela havuç hangisi dediğinde gösteriyor yada renklerden birini sorunca gösteriyor mu 
(5,290 puan) tarafından
Havucmu hayır hicbisey blmiyor göstermiyor:(
(12,484 puan) tarafından
Yani konuşmasa da en azından bir kaçını bilmesi lazımdı ama bilemedim şimdi
(5,290 puan) tarafından
Meyve olarak hiç birini blmiyor istyor mesela çilek çilek de dyirum demiyor ver yiyecem dyor:(
(12,484 puan) tarafından
Çilek hangisi diyince gösteriyor mu canım yoksa hiç mi bilmiyor
Üzülme ya belki de normaldir sen üzerine çok düş sürekli etkinlikler yap öğrenir illaki
(5,290 puan) tarafından
Bı yarın kalkınca deniyimm yan yana bırakacam meyve sebzeeri insaalah syler hangisi dye ama sylemiyor hepsini bikerreen alip yiyor
0 oy
tarafından
Rabıa benımkı benım gıbı konusuyor herseyı ayırt edıyor acaba ustune mı dusmuyorsun? Kıtap vs aldın mı? Etkınlık yapıyor musunuz
(5,290 puan) tarafından
Yaa nebilm çok sinirlerim bozuldu kötü yorum yapmışlar sen beni tanıyorsun gelisimleriyle ilgili hep konuşuyorduk dun burdan kitap önerisi bir arkadaş attı favoriledim biz yeni taşındık blyorsun eşim sulu boya renkli kartonlar aldı eşim yeni işe grdide maaş alınca alırım dedi sen at yine linki cnm bı bakayım
tarafından
Rabıa kuzum bız daha once de bunu konusmustuk o zamanda ılgılenmen lazım daha cok demıstım, heralde tasınma yerlesme bıraz boşlamışsın, uzerlerıne dusmeden olmuyor ne yazık kı, cocuklar boş bır defter gıbı sen bırseyler yazmazsan o deftere bos kalıyor, ben 20. Ayında kelımesı az dıye telas etmıstım konusma gelıstırıcı kıtaplar almıstım, ama 6. Ayından berı resımlı kıtaplar okuyoruz, 1 yasından sonra buyuk sorular kıtabı aldık onlara baktık, 2 yaş etkınlık setı var onu onerırım, daha oncede demıstım bu buyuk sorular kıtabı 2li onları al mutlaka, meyve sebze renk artık ezbere bılmesı gerekıyor, ara renklerı dahı ayırt etmesı gerekır, bırseyı anlatırken rengıyle anlat kırmızı araba mavı duvar yeşil agac vs vs, sayıları sen ogret 2 kalem de mesela, bunlar ıcın cocukla gun ıcınde 3-4 saat ılgılenmen lazım, telefon bır sure asla verme
(5,290 puan) tarafından
Yok asla telefon kaldrdim cnm biz evi taşıdık çocuk hiç dumruyridu evet Alaçam şuanda herhun evde aktiviteler ypyorum inşallah öğrenecek ama bna dört yaşına kadr konusmamasi normal dyirdu herkes neblim. İlk cocuuk bende pek araştırmadim çok üzgünüm çok :(
tarafından
Yok olur mu 4 yas hıc, ben 18 aylıkken az kelımesı var dıye dertlendım de konusma calısmalarına baslaıdm? Dedıgım kıtapları lutfen al, sureklı konus ınsan ıcıne cıkart, parmagıyla gosterdıgı seylerı asla anlama, bırde tuvalet egıtımıne kendını ıfade edınce gec suan cok zorlanırsınız
(5,290 puan) tarafından
Bnm ev soğuk hava ısınsın braz bir iki hftaya başlayacam biz tuvalete gidnce arkamızda gelip ciş dyro büyük tuvaletinu yapainca eyy boveg dyor puf yapyor eliyle hazır gbi ama blmiyorum soğuk yaa baya
0 oy
(688 puan) tarafından
Oğlum 2 yaşına kadar hiç kelime çıkarmadı. Ben TV aldım eve İnternetli eğitici çizgi filmler var sayıları öğreniyorum renkleri öğreniyorum meyveleri hayvanları öğreniyorum gibi gibi bir sürü. Dönüşümlü açıyorum şuan tüm meyveleri renkleri sayıları biliyor düdütüm yok diyor. Anne baba bak diyor. Şarkı söylüyor baba parmak baba parmak neredesin diyor. Şarkılari sayarsam 5 li cümle kuruyor. Saymazsak 3 lü kuruyor. 
(5,290 puan) tarafından
Bnm kız ben çok açtım YouTube drek kendisi degistryir Oscar çöllerde yada Niloya izliyro öyle şeyleri sevmiyor:(:(
(688 puan) tarafından
Ben öyle şeyler açmıyorum TV çok acıyorum ama hep eğitici şeyler çok şükür konuşması ilerledi ben çok korkuyordum konuşmaz diye baka baka öğrendi 2 çocuğum var ister istemez bazen vakit ayıramıyorum temizlik yemek çamaşır bulaşık derken bakıyorum akşam olmuş günde 4 saat eğitici filmler geri kalanı ablasıyla oyun. Günde düzenli ikiside 2 saat öğlen uykusu alır. Sistemi 5 aydır bu şekilde ilerletiyorum
(5,290 puan) tarafından
Bnm kız bazen yatar bazen yatmaz sevseydi hergun açardım çabuk sklyor ya:(
0 oy
(472 puan) tarafından
Benim oğlumda bilmiyor meraklı sayılara ama bilmiyor renk meyve sebze . Zaten konuşmada yok 3 yaşında . Eğitici kitaplar al canım sürekli konuş. 
(5,290 puan) tarafından
Allah razı olsun gerçekten birisi yorum yapmış çok üzüldüm baya agaldim ben yeni taşındım önceki evimde kapının önüne çıkamiyirdum bı Allah'ın kulu yoktu yeni taşındık sürekli öğretiyirum Allah nasip ederse öğretecem hergun inşalalah tez zamanda ogrenir
(472 puan) tarafından
Öğrenir canım . Bende taşındım . Park market insan yoktu oturduğum yerde . Şehrin merkezine geldim . Market bile iyi geliyor cocuklara
(472 puan) tarafından
Benim oğlum erken doğdu oda etkiliyor gelişimini geriden geliyor
(472 puan) tarafından
Akrabalara gidin akşam gündüz oturmasına . Avmlarde . Oyun parkına götür. Parklara götür yasitlarinin yanına götür. . sosyal ortam iyi gelecek .
(5,290 puan) tarafından
Evet bak sende blyorsun her gün parka çıkaryorum yeneglerm ablam falan gelyro bnm kız öyle bir seviniyorki sanki dünya onun Muş gbi hep çıkaryorum vala günde iki üç saat etkinlik ypyoruz aklıma artık ne gelmişse inşalalah ogrenir
0 oy
(28 puan) tarafından
Ben normal diye biliyorum. Mesela ben 3 yaşına kadar sadece huu dermişim . Birşey isterken gösterip huu dermişim birini göstereceksem elimle huu dermişim 
(28 puan) tarafından
Ama canım her çocuk bir değil unutma . Sen gene de çabala biraz bekle baktın olmuyor bir doktora görünürsünüz ama ben sorun olduğunu düşünmüyorum
(5,290 puan) tarafından
36 haftalık doğdu geç yürüdü geç emekledi bide çok telefon baglmlsii ydi aşırı derecede konuşur bişeyler anlatmaya calsiyro hiç bişey anlamıyoruz
(28 puan) tarafından
Telefon bağımlısı çocuklar zaten geç konuşma geç öğrenme söylenileni anlamama gibi şeyleri var. Uzmanlar o yüzden telefonlar ve televizyondan çocuklarınızı uzak tutun diyorlar . Belkide kızının sebebi de budur canım
(5,290 puan) tarafından
Evet zateb ama artık kaldrdim hergun etkinlik parkta çocuklarla oynuyri inşallah öğrenecek cnm
(28 puan) tarafından
İnşallah canımm

İlgili sorular

+1 oy
11 cevap 388 göst.
1 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Rabia_ikra (5,290 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 51 göst.
26 Şubat 2024 Alışveriş-Hediye kategorisinde Zelihaanne (755 puan) tarafından soruldu
0 oy
35 cevap 572 göst.
6 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Hatice061987 (1,284 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 544 göst.
24 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

378,006 soru

11,314,261 cevap

34,753 kullanıcı

...