0 oy
298 göst.
Diğer kategorisinde (8 puan) tarafından
İyi akşamlar hanımlar.Yazip yazmamakla çok kararsız kaldım ama en iyisi danışmak dedim.Hatay Antakya depremzedeyim.Sans eseri hayattayiz diyebilirim. O süre zarfinda çok ceset gördüm enkazlar psikoloji olarak çok yoruldum.4 yaşında oğlum var ve 5 aylık hamilelik durumum var.  Evim yıkıldı.deprem sonrası kaynanamda kaldım ama hep diken üzerindeydim artcilardan dolayı..Elekrik ve suyum yoktu.Bu duruma daha dayanamayip Balıkesir de geçici yurtta kaldım.uzun yolculuk yordu beni..Eşimin iş yeri yıkılacak o yuzdn Hatay a geri dönmek zorunda kaldık.Beni Mersin deki gorumceme bıraktı.Kendi Hatay a gitti.Ama burada çok zorlanıyorum.Hep oğluma kızıyor sürekli yanımızda sigara içiyor.Onun 3 çocuğu var 13-14 yaşlar arasinda .Her dakika iğneleyici konuşuyor.Cocugunu sustur bnmkler ders çalışacak.Deyip baskı ile çocuğu mahvetti..Çocuk diken üstünde şuan..Eşime dedim sabret diyor..Onun eşi evde yok diye kaldım burada .Yemek bulaşık hepsi bende..uykusuz geceler bnde agrimdan uyuyamıyorum..Ailem ile konuştum sen bize gel hamilesin zor olur senin için..Yardım edelim diyorlar.Esime dedim ben gitmem sen gidersen git ama beni ancak yılda bir görürsün diyor.. Bugun gorumcemin baskısını..cocuga olan hareketlerini anlattm..Senjn kardeşini çekecegime kendi ailemi çekerim dedim..simdi Başka bir ilde kiralık ev bakıyor..Orada yalnız kalmaktan korkuyorum .2 çocukla nasıl yaparım bilmiyorum..Ne yapacağımı şaşırdım.Aklim ailene git rahatla diyor kalbim çocuk babasını görmeden buyumesnden yana .Ne yapmalıyım sizce her gece ağlamaktan mahvoldum 

14 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Canım valla kendi ailem bile olsa ben kimsede kalmazdım iki çocukla zor deme Allah büyük inan gittiğin yerde senin depremzede olduğunu bilseler ailenden eşinin ailesinden daha iyi bakarlar sana çocuklarına öyle iyi bir milletiz 
-Reklam-
0 oy
(68 puan) tarafından
Eşin aileni neden ki istemiyor Allah yardımcın olsun canım 
(8 puan) tarafından
Deprem öncesi birkaç tartışma yaşamıştık.biraz dargınlık vardı.Ama deprem sonrasında herşey geride kaldı deyip barıştık. Ama kincidir eşim inadı inat yani dili tamam iyiyz dese de içten içe konuşturmak istemiyor halen
0 oy
(11,085 puan) tarafından
Ailen nerde? Ben olsam ben de ailemde kalmak isterdim. Eşin neden yılda bir görürsün diyo? Kendi antakyada mı kalacak? 
(8 puan) tarafından
Alttan beni korkutmaya çalışıyor aslında..Kendi niğdeye gitmek istiyor. Geçici 1 sene orada kalalım diyor.Tabi bugünkü tartışmadan sonra öyle karar verdi.Hic tanımadığım şehir korkutuyor beni
(11,085 puan) tarafından
Korkma canım. İnsanın ekmeği nerdeyse memleketi de ora oluyo zamanla. Ben de antakyalıyım ama evlendikten sonra hep başka başka şehirlerde yaşadım. Kalacak yerim yoksa ailemle kalmak isterdim bak ama eşin niğdede geçici de olsa düzen kuracaksa eşinden ayrı kalmamanı öneririm. Başkası olsa otur oturduğun yerde diyip görümcende kalmaya da zorlayabilirdi ama eşin düzen kurmak istemiş. O biraz fedakarlık yapcak sen biraz yapacaksın. Evlilik böyle değil mi zaten...
0 oy
(9,745 puan) tarafından
Iyide bosanmiyorsun sonucta ailenle kalmak daha mantikli bence. Esin biraz sorumsuzca davranmis bu konuda. Yerinde olsam rahat edecegimi bilsem kendi aileme giderdim bi sureligine
(8 puan) tarafından
Annemde elektrik ve su var. Bir tek korkudan çadırda uyuyor. Gitsem çadırda uyuyacağım ama rahatlayacagm güvende hissedcgm ama kendi gitmemi istemiyor.Sende kal diyorum asla kalmam diyor.. .Başka bir ilde beraber kalalım diyor ama yoruldum ilden ile dolaşmaktan.Dogum da yapacgm yalnz kalacagm ne yapacağımı sasrdm
0 oy
(21 puan) tarafından
Bana kalırsa ailenin yanına gitmek daha mantıklı ....ne biçim görümce o yaaa pislik kadın ben yegenlerime ölürüm hele ki hamile bı kadına iş yaptirmak da nedir yaa valla kuzu git ailenin yanına eşinde seve seve gelir merak etme az kendi isteğinin doğrultusunda ilerle derim çünkü alttan aldıkça ağzımıza s.çtilar ..
(8 puan) tarafından
Onun ablası ona öyle davranmış.O da faturayı bize kesiyor.Herkes kendi çocuğunu severms başarılı olsnmus okulunda ondan hep baskı yapıyor oğluma .14 yaşındaki oğlunu bnm 4 yaşndski oğlum bacağını sıkmış diye bir bagirmasini görecektn..Çocuk korkudan aniden sarıldı bna.. Çok alttan aldim bunaldım biraz aileme gitmek istiyorum ama eş biraz sorun çıkariyir.o da çocuğunu görmek istiyor ama bir başımıza takilirsak ..Ama bnde psikoloji pek sağlıklı değil hiç uyuyamyrm şuan bile ayaktaym kalbim acıyor
0 oy
(2,834 puan) tarafından
Eşin seni düşünmeli hamile halinle neler yaşamışsın. Ben olsam ailemin yanına giderdim. Bir süre orda kal daha sonra eşinle yeni bit hayata başlarsın. 
0 oy
(48,090 puan) tarafından
baska yerde kiralik evde cocuklarla zorlanirsin bari ailenin ordan kiralık tutsun niye cinslik yapiyo ki mecbur gelip görecek 
0 oy
(401 puan) tarafından
Canım yorumlarda gördüm . Niğde'ye taşınmak orda 1 sene kalmak istiyormuş eşin . Hiç korkma Allah büyük. Biz de tayinciyiz hiç bilmediğimiz bi şehre gidip yerleşeceğiz. Bazen bende tedirgin oluyorum ama sonra Allah yardımcımız olur diyip rahatlıyorum. Sana bi arkadaş tavsiyesi kocan nerde sen orda ol . O sizi tehlikeli yerlere götürmez. Eşin ev tutup yerleştirene kadar da kendi ailene git geçici olarak . 
0 oy
(2,659 puan) tarafından
Hiç düşünmeden ailenin yanına git kesinlikle.sonra eşinle ev tutar gidersiniz.o pislik gorumceyi boğasım geldi ne biçim bir hala.siz hem depremzedesiniz hem hamilesin hem yeğenine kötü davranıyor hem sana iş yaptırıyor.yaziklar olsun o görümcene başka da bir şey demiyorum insanlık ölmüş resmen .
0 oy
(267 puan) tarafından
Kocan boş yapmış, görümcenin yanında bu ceremeyi çeken o değil sensin, ben olsam ailemin yanına gitmek isterdim x deprem olmuş herşey yıkılmış akıllanması gerekirken hala kin mi tutuyor gerçekten ben bu insanları anlamıyorum Allah akıl fikir versin. Kocana ben ollsam derdim ki ya bana görümcemin evinden başka bir ev bul ya da ailemin yanına gidiyorum. Bunu söylememin sebebi de hamile olman. Psikolojin sağlığın tek kişiden daha önemli şuan...
0 oy
(8,782 puan) tarafından
Valla benim yaşadığıma çok benzer bir durum olmuş. Benim de eşimin ailemle arası çok iyi değildi. Ama iki çocugum var. İkinciye yeni doğum yapmıştım deprem oldugu zaman. Annemlere geldim ben. Hem büyük oğlum hem yenidoğan bebeğim çok zor oluyodu bana da çocuklara da. Hamilesin sen şimdi. Kendini düşünmen lazım. Bencillik olarak demiyorum bunu. Sen iyi ol ki karnındaki bebe de rahat olsun. Yaşadığın stres üzüntü direk bebeği etkiliyor. Bir bucuk aydır annemdeyim. Herşeyime yardım ediyor sağolsun. Eşimi çok özlüyorum ama yapacak bişi yok. 
0 oy
tarafından
Kendi başına çok da güzel yaparsın onun bunun lafını isiteceginé korkma 
0 oy
(5,978 puan) tarafından
Eşin yeni bir düzen kurana kadar ailenle yaşa derim.
0 oy
tarafından
Bnce eşinden ayrılma o nerdeyse sen orda ol görümceni de Allah ıslah etsin 

İlgili sorular

+1 oy
37 cevap 386 göst.
20 Haziran 2023 Diğer kategorisinde mvlude.97 (67 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 108 göst.
4 Haziran 2023 Aile kategorisinde Merve atabay (142 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 53 göst.