0 oy
111 göst.
Aile kategorisinde (37 puan) tarafından
Hanımlar oğlum 3 ay sonra 3 yaşına girecek yavaş yavaş bezi biraktirayim diyorum. Lazimlik aldım oturmak istemiyor baskı yapınca ağlıyor korkuyor sanki. Ne yapmam lazım yardımcı olur musunuz 

7 Cevaplar

0 oy
tarafından
Tuvalete tutun. Ben de hiç lazımlığa oturmamışım annem anlatır. Hep tuvalete tutmuş beni. 11 aylıkken öğrenmiştim hatta
-Reklam-
0 oy
(18 puan) tarafından
Benim oğlumda böyleydi hatta bu süreci annem başlattı. İlk 1 hafta sürekli konuştu ama sürekli yani okula gideceksin bak büyüdün böyle böyle 1 hafta sonra bezini çıkarttı be oturdu. Başta konuşmak çok önemli 
0 oy
(109 puan) tarafından
Korkuyorlar genellikle baskı yapsan fayda vermez ki korkuyu çünkü benim kız da ilk başlarda klozete oturuyordu sonra korkmaya başladı 
0 oy
(58 puan) tarafından
Benim oğlum 15 aylık gündüzləri hiç giydirmem bez 5 6 aylıkken çiş yapmayı öyretdim lazımlıka oturoy yapar orda sadace uyurken giydiririm bezi
0 oy
(1,016 puan) tarafından
Onun yerien ben oturdum valla, güldü baktı kacti sonra kendi oturdu felan tabi daha alışması arada öyle yapıyorum arada klozete aparat aldım onun üstüne gidip oturuyor hemen aliscaaklar bakalım inslaha
0 oy
(224 puan) tarafından
Küçük klozet aldım oyuncak sandı hep oynamak istedi.buyuk klozet e kapak aldım ona oturttum

Başta ağladı ama eline o an kitap verip görselleri anlattım.sevdigi oyuncağı verdim eline.cisini yapinca arkasından bay bay yaptırdım.eglenceli hale getirmeye çalıştım.ilk gün sürekli altına kaçırdı.klozet e pek yapmadı.2.gun 24 saat çişini tuttu.esim çok kızdı bağla dedi.baglatmadim.24 saat sonunda klozet götürdüm yaptı ve oraya yapacağını anladı.saatte 1 götürmeye basladim.15 günde tamamen bezden kurtuldu.tam 3 yaşında ogrendi.buyuk tuvaletini yapacağı  zaman çok korkuyordu çığlık atıyordu ağlıyordu.oda zamanla düzeldi.sizin kararlı olmanız çok önemli.ben eşimi dinleseydim ogretemezdim
0 oy
(7,019 puan) tarafından
Klozet aparatı alsaydın keşke o daha kullanışlı hemde korkmaz

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 84 göst.
4 Ekim 2022 Diğer kategorisinde Ecem'in Annesi ☺️♥️ (3,107 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 99 göst.
1 Haziran 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Esra_esra (2,581 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 51 göst.
5 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Es-Es (811 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 229 göst.
4 Aralık 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

379,946 soru

11,374,025 cevap

34,856 kullanıcı

...