0 oy
260 göst.
Aile kategorisinde (335 puan) tarafından
konuya gelicek olursak 5 aylık bebeğim var ve hamileyim yanlışlıkla hamile kaldım eşimden ilk bebegimde hiç destek görmedim hâlâda yardım etmez kaynanamla bir oturuyoruz ama çalısıyor doğumdan sonra çok korkuyorum 2 bebeğe nasıl bakarım diye kendi annem desen küçük kardeşim var ben doğum yaptığım zaman 2.5 yasina gelcek gorumcemde bir ay sonra doğrcak onunda bebeği olacak ben hastanedeyken bebegime kim bakacak onuda bilmiyorum eşimin hiç desteği yardımı yok zaten bunları düşünmekten kafayı yicem 

9 Cevaplar

+2 oy
tarafından
Yanı bın tane sey saymıssın ortada ufacık bebek var, ben yanlıslıkla hamılr kalmayı artık kabul etmıyorum, cunku %90ınız korunmadık olmaz dedık ama oldu demeye cekındıgı ıcın boyle bır kılıf buluyosunuz, herseyın sonu ıhtımale baglanıyor, 5 senelık evlıyım bu ıhtımaller benı bulmuyor nedense, benım kızgınlıgım sana hamıle kaldıgınız gıbı de o cocuga gelecek hazırlıcaksınız, bakıcak bırını bulucaksınız sızlanmayın
(335 puan) tarafından
size bebeğe bakın demiyorum ki ayrıca burda kimden çekinecegimde yalan söyleyeceğim olanı yazdım ben  sizden çekincek değilim korunmasak korunuyorduk demem
tarafından
Bana zaten bebege bak dıyemezsın bende bakamıcaksın demedım bakıcak bırını bulucaksın dedım, hıcbır cocuk boyle umutsuz boyle ıstemsız dunyaya gelmeyı haketmıyor, onlara sorulmuyor cunku gelırken
(335 puan) tarafından
Ben o bebegi istemedigimi mi söyledim iyice baska yerlere çektiniz lafı o benim bebeğim istemeden hamile kalmışolabilir ama o benim bebeğim ilk bebegimden farkı yok sadece kaygılarımi yazdım sizde lafı olmayacak yerlere çektiniz ayrıca ben zaten size bebeğime bak demem surda ben sizi tanımam siz beni tanımazsınız bu sinir ne anlamadim ve ayrıca bebeğe bakacak birini bulacaksın emir kipiyle konuşmayın ben sadece bana kimsenin o dönemde yardım edemeyeceğini bunun icinde kaygılarımin olduğunu anlattım iyi günler dilerim
tarafından
Emir vermıyorum baska bır carenın olmadıgını soyluyorum, yanlıslıkla hamıle kalmak demek ıstemeden oldu demek degıl mı? Benım neye takıldıgımı neye kızdgımı anlamıyorsun, o yuzden uzatmak ıstemıyorum, ıyı aksamlar dılerım bende Rabbım yardımcın olsun
(335 puan) tarafından
bana son kızıcak kişi bile değilsiniz iyi günler
-Reklam-
+1 oy
(1,408 puan) tarafından
Bana kızma ama bu yanlışlıkla hamile kaldım diyenlere o kadar çok kızıyorum ki ben 2 buçuk sene istemedim olmadı da yani gerçekten yanlış anlma
(335 puan) tarafından
tamam
0 oy
(55 puan) tarafından
Bende senin gibiyim canim 2 yaşında oğlum var 6 aylk hamileyim annene bırak hastanede kaldığın sürece hem kardeşinle oynarlar 2 gün idare eder yani
(335 puan) tarafından
Evet canım olmazsa öyle yapacağım oğlum ozman biraz büyümüş olacak zaten
0 oy
(444 puan) tarafından
aynıyız valla benim de bebeğim on aylık dört aylık hamileyim ven hastaneyken ne olucak diye düşünüyorum. ikisine nasıl yeticem diye Allah bize sağlık sabırgüç versin inşallah 
(335 puan) tarafından
inşallah canım birsekilde büyüyecekler en fazla 2 yıl zorlugunu çekeriz diye düşünüyorum şuan
(444 puan) tarafından
aynen hatta küçüğü bi yaşına girince beraber vakitl geçireblirler ondan sonra beraber oynarlar inşallah anlaşırlarsa :) bizde rahat ederiz. en azından evde oyun arkadaşları olucak canları sıkılmicak
(335 puan) tarafından
Aynen sağlıkla gelsinlerde birlikte buyurler
0 oy
(11,086 puan) tarafından
Durumun varsa bakıcı tut. Yoksa da eşin bakacak çocuğunuza yapacak bişi yok. Şimdiden konuş ki hazırlasın kendini 
(335 puan) tarafından
dedim bugün canım bunda kaçıyorsun ama ikinci dogunca kaçamazsin yardım ediceksin mecbur dedim
(11,086 puan) tarafından
Kaçmasın işte izin verme. Şimdiden öğrensin çocukla ilgilenmeyi
(335 puan) tarafından
gecen hastaneye gittim 1.5 saat baktı mecbur kalınca bakıyor:)
(11,086 puan) tarafından
Heh işte öyle öyle alışır
0 oy
(5,406 puan) tarafından
Bu kadar düşünme eşin bakacak tabiki 
(335 puan) tarafından
inşallah bugün dedim mecbur bakacaksın diye
0 oy
(2,474 puan) tarafından
Şimdi bunları düşünüp kendini bunaltma bence zamanı gelince halledilir kaynanan birgün izin alır bakar çocuğu doğumda zaten 1 gece kalıp geliyorsun eee ilk zamanlar bebeğin bir derdi yok emzir uyusun 40 çıkana kadar sen kendini toparlar sın illaki zorluğu oluyo iki çocuklu hayatın ama merak etme Allah sabrını dayanma gücünü veriyo bir anda büyürler ilerde rahat edersin 
(335 puan) tarafından
inşallah bugün kaynanam dedi ben 3 gun felan izin alırım diye eşimede ben dedim yardım etmek zorundasın diye zorluğu elbette olur sağlıkla doğsunda illaki büyüyecekler
(2,474 puan) tarafından
Aynen canım bak kaynanan izin alacakmış illaki bir çözüm bulunur bu günlerin tadını çıkarmaya bak niye yaptın keşke yapmasaydın bu bebeği diyenlerde bakma bu senin hayatın bakacak olan sen olduktan sonra kimseyi ilgilendirmez
(335 puan) tarafından
aynen öyle sanki onlara bak dedim birde kızıyorlar o hakkı nerden buluyorlarsa tadını çıkarcam illaki hâlolcak haklısınız
0 oy
(2,040 puan) tarafından
Burda bunları gördükçe korkuyorum. Korunuyoruz ama hep aklıma geliyor.  Neyle korunuyordunuz da hamile kaldınız?
(335 puan) tarafından
prezervatif ile korunuyorduk spiral taktırın bence ben bebeğim doğsun taktırcam hemen
(2,040 puan) tarafından
Spirale hiç güvenmiyorum. Çevremde o kadar çok var ki o yöntemle hamile kalan.
(335 puan) tarafından
gerçekten mi ya ozaman ek korunma yöntemiyle olacak spiral
(2,040 puan) tarafından
En son güvendiğim yöntem benim için o nedense
0 oy
tarafından
Benim oğlum 3 aylıkken  BEn hamile kalmıştım eşim bikeredern bişey olmaz zaten ilki tedaviyle oldu diye.cevremdekiker  beraber büyürler daha iyi dedi ama   2 bebekle uğraşmk bı hayli zor geçti.Ama Allah eşimden razı olsun  o çok yardımcı oldu beraber buyuttuk .Rabbim korusun yavrulami ve cumlemizinkini
(335 puan) tarafından
amin benim eşim yardımcı olur inşallah dedim mecbur yardım etmek zorundasin diye

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 63 göst.
3 gün önce Diğer kategorisinde Hayal _paris01 (3 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 639 göst.
28 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Eskigizemli (189 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 133 göst.
28 Mart 2024 Diğer kategorisinde Sibelhome (816 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 58 göst.
18 Mart 2024 Yemek-Tarifler kategorisinde zehraTekin (370 puan) tarafından soruldu

381,497 soru

11,421,790 cevap

34,978 kullanıcı

...