0 oy
991 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Ya kızlar biliyorsunuz ki ev üstüne gitme meselem vardı . Malesef ki geldik . Öyle böyle sorunlar oldu . Ya kızlar bı gorumcem var 19 yaşında hiç bı iş yapmaz annesi de yap demez kızını hiç rahatsız etmez . Ama bana işlerde çekinmeden bunu yap şunu yap der . Mesela bu sabah kahvaltı hazırladı.  Ben de kendime kızıma hazırladım gittim yaptım. Bulaşıkları  topladım yıkadım ortalığı topladım evi supurdum... Bı iş bırakmadım yani . Müzik açmışım saat 12 görümcem yeni uyanıyor" yani yenge sen de demiyosun bu kız uyuyo sese bak " delirdim ya hem bı *** yapmıyor hem de dil iki metre . Öğlen oldu kalk sen de senin nöbetini mi tutacaz dedim sustu. Ksynanam sürekli iş buyurmaya devam ediyo bu üç günde bıktım . Zor gelen iş değil kızı keyif yaparken benim iş yapmam. Eşim hastaydı hastaneye gittim geldim mutfak bulaşık dolu beni bekliyo anlayacağınız . Ben de yikamadim geldim uyudum . Bundan sonra da  yapmicam normal bulaşık evi supurucem odama cekilicem sizce yanlış mı düşünüyorum. Kızına teklifte bulunmuyor bile yardım et dese kızı yok dese kadını anlicam ama yok ksdin onu hiç rahatsız etmiyo kız tüm gün telefonda .  kızlar bu üçüncü gün ama bı ömür gibi geldi . Fikirlerinizi alayım ☹️

27 Cevaplar

+3 oy
(3,205 puan) tarafından
Haklisin diyemiyorum onlarinda duzeni oyleydi belki, Sen  neden aralarina katildin ki  kotu olmus senin icin
tarafından
Mecburi canım mecburi keşke gitmez olaydım
-Reklam-
+3 oy
(2,471 puan) tarafından
Onlar zaten razı değildi sizin yanlarında kalmanıza açıkçası siz onlara mecbursunuz onlar size değil illede oda yapsın deme lüksün yok canım kaynanan istemiyorsaniz gidin dese gidecek yeriniz yok el mecbur arabanın borcu bitene kadar sabır de yap işleri kavga çıkmasın sonra bir ev tutar çıkarsın 
tarafından
Ama canm yani vicdansızlik değil mi .
(2,471 puan) tarafından
Evet vicdansızlık heleki şu mübarek günlerde keşke yapılmasa herkez birbirine hoşgörülü davransa ama elden ne gelir sen sabret sabrın sonu selamettir
tarafından
Öyle canm sabır sabır başka bişey yok zaten . Bı yere kadar ama
+1 oy
(11,074 puan) tarafından
Ev üstüne ev olmaz diye boşuna dememişler.. Allah yardımcın olsun sana bol sabır versin. 
tarafından
Kaynanam yapıyo ama mesela bu akşam yikamadim. O da yıkamadi sabah bana bırakacak galiba. Kız söylüyorum gel yap yok diyor. Ben ondan sinir oluyorum yapmak içimden gelmiyor
(11,074 puan) tarafından
Bildiğin saygısız şımarık bi velet bu desene. Kayanana da bi acayip. Allah sana hayırlı kapılar açsın.
En önemli konu ne biliyo musun? Şu yaşadığın durumlar yüzünden eşinle aranın açılmasına izin verme sakın. Çünkü oluyo 3. Kişiler olunca illa ki sorunlar çıkıyo. Sabret dayan ama oyuna gelme sakın canım
tarafından
Evet canm haklısın . Anlık hareket etmiyorum çok düşünüyorum öyle hareket ediyorum canm eşim için . Aramız bozulmasın diye
(11,074 puan) tarafından
Çok dua et ben de ettim senin için.. Allaha emanet ol iyi olacak inşallah
tarafından
İnşallah canım benim Allah razı olsun ❤️
0 oy
(335 puan) tarafından
Rabb'im şimdiden yardımcınız olsun inşallah işiniz zor:((
tarafından
Amin canım Allah razı olsun:(
(335 puan) tarafından
Ben şuan ayriyim benim de öyle bir durumum oldu Rabbime şükürler olsun olmadı verilmiş sadakam vardı keşke sizde direnseydiniz
tarafından
Ya canım bizimki mecburi oldu. :( Deprem maddi sıkıntılar derken öyle oldu
(335 puan) tarafından
Rabb'im hakkinizda hayırlısıni nasip etsin inşallah
0 oy
tarafından
Boşansaydın da kabul etmeseydin daha iyiydi biz altlı üstlüyüz 1 aydır konuşmuyorum kafam rahat bide aynı ev odadan çıkınca kaynanayı görücem tam krizlik başka şehire veya başka ilçeye taşınmayı düşünüyoruz çünkü ben artık katlanamıyorum Rabbim yardımcın olsun bacım ne diyeyim
tarafından
Aminn kuzum zor günler seni bekliyor ben neler yaşadım neler tamamen bağımı kopardım 4 senede şu 1 ay kafam rahat
tarafından
4 sene mi :'( çok uzun bı sure ya. Allah razı olsun canm:( ❤️
tarafından
Hiç sorma 4 sene bana 40 yıl gibi geldi :( bayramdan sonra taşınacam inşallah  ailemin halada kiraya çıkmayın çıksanız rezil olursunuz demesi benim huzurum yok evliliğimden Hiç bişey anlamadım halada bana paradan bahsediyolar Rabbim nasip ederse alacaz inşallah
tarafından
Kız yok git yiyeceğin bı kuru ekmek olsun inan sıkma canını Allah hayırlı bol rızık versin
tarafından
Amin kuzum aminn
0 oy
(128 puan) tarafından
Valla zor bi durum ama biraz yeni nesille de alakalı canım bu yaşlardaki çocuklar şuan bisey yapmıyor benim kuzenlerim filan öyle yani. Esin sana destekse o konussun bundan sonra evi süpürmek senin yada toz almak filan diye görev dağılımı yapsaniz
tarafından
Canım kaynanam seytan gibi yani kendisinin söylemesi lazım. Eşim zamanında annesi için çok kızmış yardım et diye ama yok
0 oy
(1,279 puan) tarafından

Görümcen okuyor mu, ne yapıyor?  Eğer okumuyor evde ise valla ben çağırırdım, Ayşe bana yardım eder misin diye. Yani canım bence en az kendi evinde yaptığın kadar iş yapmalısın. İnsanların illaki bir düzeni vardır siz sonradan gidince o evin düzenine ayak uydurmak maalesef size kalıyor. 

Allah yardımcın olsun, olayı bilmiyorum ama umarım kısa süreli orda olursunuz.
tarafından
Canım çağırıyorum yap diye ama yok diyor. Hiç çekinmiyor. Böyle olunca yapmak içimden gelmiyor
(1,279 puan) tarafından
Anne.... çağırır mısın bana yardım etsin diye de bakalım kv ne tepki verecek? Küçük bebeğin var anlaşılan bir iki gözlemle, baktın sıkıntılı o zaman otur odanda çocuğuna ilgilen yemek hazırlarken yardım edersin bulaşığı akıtıp makineye dizersin. Kv temizlik yaparken yardım edersin. Gıcık olmaya başlarsan hayat sana hiç çekilmez gelir, biraz iyimser olmaya çalış bakalım.
tarafından
Canm inan söylüyorum ama kv djyo ki edemiyorum çağırayım yok diyecek kavga edecek boşver
0 oy
(1,095 puan) tarafından
Siz ne kadar süre beraber kalacaksınız. 3 günde böyle olduysa sana zaman nasi geçer biomiyorum. Bi kere oltayı attınız mı oraya daha nasi cikarsiniz bilmiyorim o evden
tarafından
Canm 1 yılı bulur bence
0 oy
(5,627 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun inşallah bence sen üzeirne düşeni yap gerisini bırak ne kavga çıkar nede huzursuzluk hiç laf dalaşına da girme çocuğunu doyur geri kalan ev işi her neyse yapabildiğini yap yapamadığını bırak sonuçta tek başına yaşamıyor sun 
tarafından
Evet cnm dün öyle yaptım . Kızımı doyurdum uyuttum odama geçtim .
0 oy
(2,297 puan) tarafından
8 yıldır aynı sorunu cekiyorum ama artık maymun uyandı oyl3 bir is veroyrim onalra gidiyorum odama yatiyorm umrumda olmuyor hiçbirşey .. 
tarafından
Kız 8 yıldan sonra mı uyandin ben kanser olurum o zamana kadar
(2,297 puan) tarafından
Yok 3 yil sonra uyandim kiz :) Şimdi çekiniyor lar benden esimde arkamda kimse bisey demiyor
tarafından
Benim eşim ailesinin bkunu yediği için .
(2,297 puan) tarafından
Işin zor ya.es önemli
0 oy
(5,314 puan) tarafından
Inşallah onlar yüzünden esinle aran açılmaz :( ve ordan çıkış çok zor artık 

Sadece sabır iste idare etmeye çalışacaksın sen ne kadar üstüne gitsende onlar sana zorla yaptıracak gibi görünüyor:// 

Ben kaynanaya gidince akşama evime dönmek için can atıyorum bide birlik yasamak cehennem gibi olurdu
tarafından
Ben de her gün öyleydim eve dönmeye can atardım . Ama şimdi bilmiyorum günler nasıl gececek
0 oy
(580 puan) tarafından
Kalacağınız süre belli mi acaba?

ALLAH kolaylık versin 

Birlikte oturmak nasıldır bilmiyorum ama kvalidem anlatır genelde çok çok zor kesinlikle ev ev üstüne olmaz der

Sizinki de sizi ele almak istiyor,kıza da kıyamıyor 
tarafından
Aynen öyle cnm . Kıza kiyamiyof . 1 yıl en fazla inşallah
0 oy
(2,688 puan) tarafından
Surekli her işte seni bekliyorlar ise geç odana kizinla oyalan yapma boşver premses kizlarina desinler zor geliyorsa. Sonuçta evde bı suru insan yaşiyor kimzenin kölesi değilsin kendini bazen geri cek hiç tasa etme 
tarafından
Ben de öyle yapıyorum. Arkamdan konuşursa konuşsun umrumda değil . Akraba evliliği bı de bizimki
(2,835 puan) tarafından
Allah sana sabır versin cnm inşaAllah tez zamanda çıkarsınız ordan kendi evinize gidersiniz
tarafından
Ay amin güzel duan için ❤️
0 oy
(2,835 puan) tarafından
Ah kuzum keşke hiç gitmeseydin ömrünü çürütecekler 
tarafından
Keşke cnm ama hayatta gitmem derdim mecbur kalınca insan gidiyo
0 oy
tarafından
Biliyorsun sende ev ev üstüne olmayacağını ama şartlar bunu göstermiş biraz sabret belliki kaynana bu durumdan memnun değil sizin gitmeniz için sana sıkıntı veriyor olabilir
tarafından
Versin cnm ben de ona veririm
0 oy
(1,016 puan) tarafından
Kuzum haklısın ama şöyle bişey var yani kaynanam belki zaten evelnince yapacak şuan keyfine baksın mantığı olabilir ananler kızlarına kıyamaz ya istese gorumcende bı bardak kaldırır illa annesinin söylemine gerek yok yapan biri olunca diğerleri görmezden gelir ya infazla takma ayrıntıya takılma sen geç olsun boşver çocuğumla ilgilen bolca 
tarafından
Evet  cnm haklsn öyle düşünüyor . Çok onlarla muhatap olmuyorum zaten odamda takılıyorum çoğunluk
0 oy
(12 puan) tarafından
Ay Allah'ım sana bolca derdine derman versin çok zor 
tarafından
Allah razı olsun canm ❤️
0 oy
tarafından
Böyle olacagi belliydiki zaten. Boşa sitemlenme
tarafından
Dimi haklsn :(
0 oy
(7,118 puan) tarafından
Düzenlerine ayak uyduracaksın yapacak bir sey yok. Sürekli söylenmek eşinle aranı açar canım. Yapmıyorsa da ne yapabilirsin ki. Gidin o zaman deseler sizin zorunuza gider.
tarafından
Evet haklsn. Kendime dert etmem bişey değiştirmiyor
(7,118 puan) tarafından
Allah büyük, dur bakalım.
0 oy
(17,761 puan) tarafından
En güzelini yapıyosun canım ama ev üstüne gitme meselesi kötü olmuş Allah sabır versin
tarafından
Allah razı olsun ❤️ mecbur kaldık cnm :(

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 155 göst.
29 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Eda nur (1,464 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 512 göst.
13 Eylül 2023 Diğer kategorisinde Eda nur (1,464 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 151 göst.
24 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde 1Gozbebegimmm (2,804 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 217 göst.
2 Ağustos 2023 Aile kategorisinde Demetttt (22 puan) tarafından soruldu

379,746 soru

11,368,135 cevap

34,850 kullanıcı

...