0 oy
229 göst.
Diğer kategorisinde (350 puan) tarafından
8 haftalık hamileyim mide bulantı ve kusmam çok var bişey yiyip içemiyorum oruç tutmayı çok istiyorum sizce tuta bilir miyim? 

8 Cevaplar

+1 oy
(5,075 puan) tarafından
Böyle bir yükümlülüğün yok. Sen karnında taşıdığın candan mesulsün. Zaten adam akıllı beslenemiyorken o kadar süre aç kalmak karnındakine yazık etmektir 
-Reklam-
+1 oy
(2,474 puan) tarafından
Canım zaten kusuyorum demişsin sagurda yediğinde kusarsan hem orucun bozulur hem çok aç kalmış olursun senin bu zamanlarda bol bol. Sıvı alman lazım  o yüzden tutma hem unutma oruç tutmak sana farz karnındakine değil yavrunun hakkına girersin güzel beslenebilsen sorun olmazdi bende senin gibi ilk 3 ay ne yesem kusardim insanın hali kalmıyo bulantidan kusmadan aç kalsam basım dönerdi o yüzden hiç tutmadim
0 oy
(5,730 puan) tarafından
Bende hamileyken 10 haftalık tım sanırım ama oruç tutamadım sürekli kusuyor dum bir şey yiyemiyor dum doktora tutma dedi tutmadım daha sonra borcumu tuttum fidyesini verdim 
(1,143 puan) tarafından
Bu insanlar neden böyle bizim dinimiz hoş görü dini çok üzülüyorum ne hale getirdiler bizi dinimizi
(5,730 puan) tarafından
o kadar çekinerek aradım ki karşımaki insanın çok naif hoş gürülü bekliyordum ben saçmalarım diye utana utana aradım ama daha sonra geldiğimiz halden utandım
(1,143 puan) tarafından
Bir sıkıntın yada sorun olduğunda bana sorabilirsin canım hiç merak etme ben sorunun cevabını bulur atarım sana
(5,730 puan) tarafından
var aslında bir sorum onun için aradım ama cevap alamadım özelden sorsam olur mu
(1,143 puan) tarafından
Tabiki olue
0 oy
(5,904 puan) tarafından
Valla bacım kendini yorma zaten sürekli kusuyorsan bozulup duracak oruç.. 
0 oy
(163 puan) tarafından
Bulantın varken tutamazsın canım hiç deneme bile. Bebeğin yeni yeni gelişiyor, bol su içip iyi beslenmen lazım. Ben bile 8.aydayım hiç bir sorunum yok ama suyu azalırsa diye tutmak istemiyorum
0 oy
(1,780 puan) tarafından
Ben 4-5 aya kadar hep kusuyordum Ramazan'a denk geldi 9 tane yedim başta şükür geçti tuttum diğerlerini
0 oy
(1,566 puan) tarafından
Zaten kusunca orucun mekruh olmus olacak. Niye boyle bi sıkıntıya giresin ki?Ac mide daha cok bulanir. Sonrasinda mecbur yine tutmak zorundasin bozulduysa.Rabbim bi guzellik tanimis zaten hamileler ve emzirenlere. Yine de siz bilirsiniz ama ben boyle bi durumda tutmam
0 oy
(2,530 puan) tarafından
Tabiki de tutmayin bebegin tutunma donemi risk olusabilir. Ben 2. bebegimde bilmeden tuttugum icin gelismedi ve dusuk yasadim. Bu riske gerek yok. Zaten kusuyorsunuz, bir de bisey yemeyince dayanamazsiniz.

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 376 göst.
28 Nisan 2022 Diğer kategorisinde Hayall (124 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 299 göst.
0 oy
15 cevap 271 göst.
19 Nisan 2023 Diğer kategorisinde Melek27.2022 (14 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 210 göst.
19 Haziran 2022 Diğer kategorisinde Merve33soyturk (190 puan) tarafından soruldu

381,124 soru

11,410,085 cevap

34,947 kullanıcı

...