0 oy
590 göst.
Diğer kategorisinde (45 puan) tarafından
Babam 1 ay önce akciğer kanserinden vefat etti ben bir türlü aşamıyorum ölümünü içim soğumuyor böyle biranda aklıma geliyo ve inanmak istemiyorum birdaha göremiycrk sesini duyamayacak olmayı hazmedemiyorum babama çok düşkündüm hastaydı biliyordum iyileşmeyeceğini ama şuan beklemiyordum kızım dedesine çok düşkündü sürekli soruyor aldığı oyuncakları görüyorum yine ağlamaya başlıyorum daha 24 yaşındayım ne biliyim doyamamış gibiyim güldüğüm zamanlarda kendimi suçlu hissediyorum biranda çöküyor modum ne zaman geçicek ne zaman hafifler lütfen yaşamış olanlar bir akıl verin geçecek mi ?

20 Cevaplar

0 oy
tarafından
Öncelikle başın sağ olsun.

Ben babamı 5 yaşındayken kaybettim kaç yıl oldu hala unutamıyorum ama alışıyorsun insan oğlu herşeye alışır 

Ama hep bir tarafın eksik oluyor bu bir gerçek 
(45 puan) tarafından
Allah razı olsun sizinde başınız sağolsun hiç geçmiycek gibi kendimi çok çaresiz hissediyorum
tarafından
İlk öyle olur ama sonradan alışırsın
(45 puan) tarafından
İnşallah
-Reklam-
0 oy
(3,603 puan) tarafından
Bende ilk zamanlar öyleydim inanmak istemedim ama zamanla alışıyorsun istesende istemesende alışıyorsun Rabbim rahmeti ile muamele buyursun kabir azabı göstermesin babalarimiza 
(45 puan) tarafından
Amiin canım amin dua etmekten başka birşey gelmiyor elimden ama kafamı yastığa koyduğumda kafamın içinde bir ses sürekli konuşuyo gibi
0 oy
(315 puan) tarafından
Başın sağolsun Rabbim mekanını cennet bahçeleri etsin inşAllah bende 2 yıl önce babamı kaybettim evin tek çocuğuyum babam yurtdışında çalışıyordu düğünüme 1 ay kala yurtdışında vefat etti cenazesinin gelmesi 1 hafta sürdü eşyaları geldiğinde düğünümde giyeceği takım elbisesi herşeyi etiketli bir şekilde duruyordu aklımı yitirecek gibi oluyordum gördükçe babama çok düşkündüm yasanmamisliklarimiz vardı ölümü içime oturmuştu.. Babam vefat ettiğinde tesettürlü değildim öncelikle babam toprağa girmeden tövbe edip tesettüre girdim namaza başladım kendimi aklımı dine verdim tevekkül etmeyi öğrendim çünkü birgün hepimiz öleceğiz bu dünya ölümlü dünya vadesi günü saati dolan gidecek hiçbirimiz burada kalıcı değiliz elbet hak olan diğer dünyada kavuşacağız bunun bilincinde gittim ve insan zamanla ölüme de babasizliga da alışıyor tabi eşim en büyük destekcim oldu bu süreçte.. Canım şuan onun için en önemli şey hayirlarini yapman Kur'an okuyup yada bilmiyosan bir Fatiha bile okuyup hergun ruhuna hediye etsen hayirli bir evlat olarak onu bulunduğu durumda çok sevindirirsin. Rasulullah demiş ki kabirdeki ölü boğulmak üzere olup imdat isteyen kişi gibidir. Bu yüzden bol bol sadaka hayır yap onu orda mutlu et imkanın yoksa bir Fatiha oku hergun ruhuna bağışla namaz kılmıyorsan namazlarını kil ona da dua et. Rabbim sabır versin mekanı cennet olsun inşAllah 
(45 puan) tarafından
Amin sizinde başınız sağolsun babamda evlilik yıldönümümde vefat etti size acının yanında güzel bir vesilede olmuş bende tesettürlüyüm çok şükür biliyorumki ondan geldik ona döneceğiz ama insan konduramıyor malesef hep dualarımda zaten eşimde sağolsun çok destek oluyor ama  yinede kendimi alıştıramıyorum aramak istiyorum sarılmak istiyorum bi yanım daha fazla acı çekmedi kurtuldu diyor bir yanım hastaydı ama nefes alıyordu görebiliyordum diyo hep bir ikilemde kalıyorum
(315 puan) tarafından
Canım bazı insanlara ölüm kurtuluş olur benim kayinbabam da baban gibi hastaydı benim babamdan hemen sonra oda vefat etti kalbi %18 çalışıyordu ölüm ona da kurtuluş oldu. İlk günler babam için çok ağlardım ama çok fazla ağlayıp isyan etmek te rabbimin zoruna gider artık hiç ağlamıyorum 2 sene oldu ama tabiki aklıma geliyor boğazım düğümleniyor onu güzel anıyorum herzaman dualarimda üzülmemek için ona dair ne varsa herşeyi annemin evinde değiştirdik hiçbir eşya bırakmadık onu hatırlatıp bizi üzecek tüm kıyafetlerini garibanlara verdik ben sadece yarım kalan parfüm şişesini aldım ozleyince kokluyorum. Lütfen ağlama evladın var etkilenmesin aç bakara suresini evin içinde güzel enerji dolsun evinin içi kendini harap etme hepimiz öleceğiz birgün Rabbim bizlere de baban gibi ölüm hayırlı ölüm nasip etsin mezarımız olsun inşAllah bizimde.. Depremde nice canlar gitti çocuğunun mezarı bile yok kefensiz gomulduler her halimize binlerce kez şükürler olsun bak baban tertemiz yıkandı kefenlendi mezarına konuldu dualarla gitti böyle düşün
(45 puan) tarafından
Ya tabiki öyle çok daha ağır imtihanlar var ben babamı morg kapısında beklerken küçük bir kutunun içinde masum bir yavru çıkarıp ailesine verdiler Rabbim hepimize hayırlı ömürler nasip etsin ama insanın içi yanıyor engel olamıyorsun orasıda ayrı Rabbim sabrımızı versin inşallah
(315 puan) tarafından
:((( amin kuzum inşAllah
0 oy
(5,627 puan) tarafından
Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun inşallah sanada sabır versin:-(:-(:-(
(45 puan) tarafından
Amin Allah razı olsun :(
0 oy
(5,314 puan) tarafından
Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun canım. ;(
(45 puan) tarafından
Amin Allah razı olsun
0 oy
(748 puan) tarafından
Rabbim sabır versin öncelikle çok zor bir durum bende babamı 22 yaşındayken kaybettim. Benim babamda prostat kanseriydi 53 yaşındaydı bende hiç konduramadim alışamadım 10 kilo verdim ama Allah bir şekilde sabrını veriyor hayat bir şekilde kaldığı yerden devam ediyor. 3 sene oldu bile ama o boşluk hiçbir zaman dolmuyor evladın varmış onun için dik durmalısın kuzum. Allah mekanını cennet eylesin. Ama kanser çok illet kotü bir hastalık çektikleri acılar hiç kolay değildi öyle düşün :(
(45 puan) tarafından
Sizinde başınız sağolsun ama gerçekten çok zor daha karnımdakini bile goremedi nekadar seviniyordu 2. Torunum olacak diye keske onuda görseydi :(
0 oy
(986 puan) tarafından
Seni çok iyi anlıyorum 8 sene önce kaybettik babamızı.hepikiz için büyük travma oldu resmen, günlük hayatımıza dönmek çok Zor oldu, Baba lafını her duyduğumda gözlerimde yaşlar söylüyor du.ama zamanla alışıyor insan,o acıyla yaşamaya.Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun ❤️
(45 puan) tarafından
Sizinde başınız sağolsun Rabbim babalarımızın mekanını cennet etsin :(
0 oy
(986 puan) tarafından
Seni çok iyi anlıyorum 8 sene önce kaybettik babamızı.hepikiz için büyük travma oldu resmen, günlük hayatımıza dönmek çok Zor oldu, Baba lafını her duyduğumda gözlerimde yaşlar söylüyor du.ama zamanla alışıyor insan,o acıyla yaşamaya.Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun ..
0 oy
(8,914 puan) tarafından
Başın sağolsun canım. Rabbim rahmetiyle muamele etsin. Çok zor bir süreç ama insan herşeye alışıyor emin ol. Senin acın daha çok taze. Acını elbette yaşayacaksın. Ama çocugun da varmış. Onun için de bir yandan güçlü olacaksın. 
(45 puan) tarafından
Amin Allah razı olsun ama zaman geçtikce daha kötü oluyor özlemi mahfediyor beni
0 oy
(30 puan) tarafından
Merhaba canim boyle düşün sende iy bir yerde olduğunu cennetde rahat olduğunu və sen onu üzüyorsun çünki o rahat amma sen onu rahat uyumaya koymuyorsun...izin ve rahat yatsın .birde günde 3defe babana hediyye fatiha gonder
(45 puan) tarafından
Sürekli dua ediyorum ama acımı durduramıyorum elimde olsa keşke
0 oy
(2,832 puan) tarafından
Allah rahmet eylesin inşallah Rabbbim sabır versin mekanı cennet olsun inşaAllah:(
(45 puan) tarafından
Amiin Allah razı olsun :(
0 oy
(146 puan) tarafından
Allah rahmet eylesin. Basın sağolsun 

Canım bu dünyanın fani aldigunu ve gerçek hayatın ahiret olduğunu orda ona kavuşacağını ve hiç ayrılmayacağını dusun babana en güzel hediye onun adına sadaka vermen kuran okuman dua etmen kanserden ölenler için gunahalrin kefareti oldu derler Allaha çok dua et cennetine alması için sende ahiret azığını güzel bikirtir ki cennete sonsuz kavuşun inşallah Babanın amel defterine kapanmayip yazılan tek şey evladının duası onun adına yaptığı sakalar unutma Bu dünya fani ...
(45 puan) tarafından
Öyle ondan geldik ona gideceğiz ama içim soğumuyor özledikce artıyor
0 oy
(7,601 puan) tarafından
Daha çok yeni normal böyle hissetmen canım Allah sabırlar versin mekânı cennet olsun inşallah.
(45 puan) tarafından
Amin inşallah
0 oy
(2,651 puan) tarafından
Allah rahmet eylesin canım ben kaybedeli 3 sene olcak haziranda ama sorsan 30sene gibi zaman çok hızlı geçti gibi ama daha 3 sene olmuş ilk seneye dair pek bişey hatırlamıyorum yalan yok babamın defnini ve eve gelişimizi hatırlıyorum o kadar sanki bi telefon gelcek ve babamı normal odaya aldık diyecekler bana ama o telefon 3 senedir gelmedi içimdeki o ilk acı hala kalsaydı inan bana babamın yanında bende yatıyodum ama azalıyo insan acıya bile alışıyo 
(45 puan) tarafından
Sizinde başınız sağolsun Toprağının altında kalmış gibiyim yüregimdeki ağırlık hiç gitmiyor
(2,651 puan) tarafından
Daha çok taze acın ondan kaynaklı canım zamanla insan alışıyo acı azalıyo çünkü
(45 puan) tarafından
İnşallah :(
0 oy
(4,889 puan) tarafından
Öncelikle Allah rahmet eylesin. Dünyadan ayrılık hakiki ayrılık degilki kuzum. Hakikî kavuşma olacak ona sarsılacaksın sesini yine duyacaksın o yokluğa gitmedi ki. O sonsuz olan  aleme geçiş yaptı. Biz de bu fani dünyadan geçiş yapıp baki âleme yani sevdiklerimizin yanına gideceğiz. Rabbim güzel sonlar nasip etsin. 
(45 puan) tarafından
Amiin ama bu özlemle nasıl başa çıkacağımı bilmiyorum
0 oy
tarafından
Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun ınşalalh bende 23 yaşındayım ıkı gün önce babamı kaybettim daha 50 yaşında idi kan kanserine yenik düştü malesef 
(45 puan) tarafından
Sizinde başınız sağolsun Rabbim sabır versin çok zor  benim babamda 58 yaşındaydı ve iyileşicegine çok inanıyordu :(
tarafından
Allah Nur içinde yatırsın sağol canım çok zor biliyorum ☹️☹️
0 oy
(343 puan) tarafından
Canım benim bende 9 ay önce hamileyken kaybettim babamı geçmiyor o acı şimdi dayanamayıp ağladım ağladım anlatacak kimse bulamadım buraya yazdım senin postunu da öyle gördüm çünkü yaşamayan anlamaz ... Hafiflesin diye bekliyorsun ama o acı içinde büyüyor güçleniyor seni böyle ansızın yeniyor işte .... Kendimi bir türlü avutamiyorum 24 yaşımda kaybettim bende babamı akciğer kanserinden .... İçimden çok şey geçiyor sana söyleyeyim ama inan hiç birisini yazıya dökemiyorum... Başın sağolsun Allah acını hafifletsin içini soğutsun 
(45 puan) tarafından
Özledikçe daha beter oluyor zaman geçtikce hafifler diyorum daha beter oluyor sizinde başınız sağolsun :(
0 oy
(4,961 puan) tarafından
Rabbim sabir versin:(((
0 oy
(1,008 puan) tarafından
Başın sağolsun canım bende annemi kaybedeli 2.5 sene oldu akciğer kanserinden kollarımda vefat etti acısı hiç azalmıyor eğlenmeyi unuttum annemden sonra çok zor hergun uyumadan önce dua ediyorum rüyama girsin diye rabbim sabır versin 
(45 puan) tarafından
Sizinde başınız sağolsun :(
0 oy
(580 puan) tarafından
ALLAH sabır versin geçen sene ben de sizin sanki hissettiklerinizi hissediyordum.

Gülsem aklıma geliyor kendi kendime ne gülüyorsun senin acın daha taze diye ayıplıyordum.

15 ay oldu şuan itibariyle çok zor ama insanoğlu her şeye alıştığı gibi buna da alışıyor.

Benim babam da akşam görüntülü konuştuk gayet iyiydi sabah işe haberini aldık.yani uykusunda elim olay oldu

ALLAH sabır versin sevdiklerini kaybedenlere
(45 puan) tarafından
Sizinde başınız sağolsun geçer hafifler diyorum özledikçe aklıma onu birdaha göremiycek olmak gelince boğuluyorum sanki

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 128 göst.
1 Nisan 2023 Diğer kategorisinde Alpingo!!45 (343 puan) tarafından soruldu
0 oy
30 cevap 873 göst.
8 Ağustos 2022 Aile kategorisinde Dilos_can 13 (13 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 85 göst.
29 Mayıs 2022 Aile kategorisinde Mutluanne_ (503 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 100 göst.