0 oy
197 göst.
Diğer kategorisinde (1,391 puan) tarafından
Bebeğim bugün 1yasina bastı oruç tutma diyoreaim bentutmak istiyorum ama bilemedim çocuğa birşey olur mu ek gıda alıyor 

19 Cevaplar

+2 oy
(5,681 puan) tarafından
Ne olabilir çocuğa? 1 yaşında ek gıda alıyor daha ne olsun tutabilir sin hangi mantıkla tutma diyorlar 
(1,391 puan) tarafından
Dini acidan Emzirme durumunda orucla ilgili ayet var mı bende okuyayım
(5,681 puan) tarafından
ayet var mı yokmu bilmiyorum ama bilen kişilere sorabilir sin önem veriyor san dini boyutuna diyanet hatları var sorabilceğin
(1,391 puan) tarafından
Dini açıdan bakacaksın olaya yazmışsın ya biliyorsundemekki dedim konuştuğuna göre
(5,681 puan) tarafından
ayet var mı yokmu onu bilmiyorum ama dinen anneye ve bebeğe sağlıksal bir zararı yoksa tutman gerekiyor diye biliyorum onun üzeirne yazdım

sen tutma zsten niyeti bozmuş sun yemeye burdan destek bekliyor sun
(1,043 puan) tarafından
Ek gida alıyor sabah emzirirsin kahvalti yapar bide corba yer arada meyve uyurken emer bir aksama doğru sütün olmaz onu da idare eder diye düşünüyorum tabi sizin bir sağlık probleminiz yoksa
-Reklam-
+1 oy
(7,039 puan) tarafından
Allah aşkına bir yaşında ki çocuğa ne olacak benim ki iki buçuk aylık tutmayı düşünüyorum bir yaşında düşünmeme bile gerek yok. 
(1,391 puan) tarafından
Memede uyuyor çok emme düşkünü o yüzden bende tutmayı düşünüyordum öyle diyince.esim.acaba dedim
(7,039 puan) tarafından
Yok canım Allahın izniyle bir şey olmaz kızım 11 aylıkken tutmuştum o da aşırı meme düşkünüydü çok şükür sorun yaşamamıştık .
(1,391 puan) tarafından
Tmm kuzum tutayım sağol
(7,039 puan) tarafından
Rica ederim bebeğim ne demek.
+1 oy
(1,279 puan) tarafından
Öncelikle bebeğine Allah güzel Bi ömür nasip etsin, iyiki doğmuş. 

Sen milletin dediğine değil kendine kulak ver. Bebeğin huzursuz, ek gıdayı çok yemeyen bir bebek olabilir, senin vücudun açlığa tahammülsüz olabilir. Kiminin yemeyince sütü kesiliyor, bir kaç gün denersin eğer bebeğin ile günlük rutinin devam edebiliyorsa tutarsın. Herkes tutarsın ne olacak ki demiş ama şu önemli sen niyetliyim diye çocuğuna bağırır çağırırsan bunun sevabının kalacağını düşünmüyorum. Benim kilom pek yok, açlığa da bazen tahammülüm olmuyor, bebeğim 15 aylık ben hala aktif emziriyorum. Diş çıkartma dönemindeyiz iştahımı yok ve huysuzluğu çok.  Eşim de bana sen dayanabilecek misin diyor, dedim bir kaç gün denerim Allah'ın izni ile eğer sabrım, rutinim çok bozulmayacaksa tabiki devam ederim. Gerilip herkesin kalbini kırıp, sadece aç kalma ile sevaba erişmek mümkün mü? 

İnşallah tutmak isteyen herkesin dayanma gücü olur, Allah yar ve yardımcımız olsun niyetimizi kabul etsin :) ❤
(1,733 puan) tarafından
Şu postun alnı olsada öpsem ❤️
(1,279 puan) tarafından
❤ :))
0 oy
(7,967 puan) tarafından
Eğer dayanırım dersen tut yani benimkide 19 aylık tutcam ama ben emzirdikce midem eziliyo hep acikiyorum ondan gündüzleri emzirmeyi duusnmuyom akşamları emziririm sade
(1,391 puan) tarafından
Emerek uyuyor bizimki
(1,043 puan) tarafından
Emerek uyuması sorun değil ki siz nasıl oluyorsunuz
0 oy
(968 puan) tarafından
vallaha benimki 7 aylık oldu yemesi düzene girmiş olsa ben tutcaktim ama daha yeni yeni yiyo ben az bişey aç kalsam sütüm kuruyo sanki o yüzden tutmicam eğer yeterli besleniyosa ve sütun yeterliyse tuy
(1,391 puan) tarafından
Tutmammak daha uygun sana canım gibi
0 oy
(243 puan) tarafından
Bnmki 5 aylık bnde denicem 
(1,391 puan) tarafından
Bende senin baya küçükmüş
0 oy
(14,033 puan) tarafından
Oğlum 1 yaşındaydı geçen sene tuttum ben Rabbim kabul etsin inşallah 
(1,391 puan) tarafından
İnşallah canım
0 oy
tarafından
Bnm de 14 aylık 36 günlük oruç borcum vardı hepsini tuttum 5 tane kaldı ramazanda da tutacam sonrada tutmak çok zor çünkü 
0 oy
(7,254 puan) tarafından
Ben tutmuştum kaç aylıktı hatırlamıyorum ama bebeğe bişey olmaz ek gıda alıyor zaten ben zayıfladım sadece oda sıkıntı değil 
(1,391 puan) tarafından
Ben normal dede çalışıyorum.zaten hem iş sonra.gel.sut olmazsa.diye.biraz tereddüt etti de eşim
(7,254 puan) tarafından
Sahurunu iftarını iyi yapar yeterli su alırsan süt olur
0 oy
(682 puan) tarafından
1 yaşında ne olabilir çocuğa. 1 5 aylık bebeğim var bnde tutacağım Allah bebeğin nasibini rızkını veriyor zatn. 
(1,391 puan) tarafından
Bencede öyle çok meme duskunuemerek uyuyor vs oyuzden
0 oy
(13,825 puan) tarafından
Küçük degilki tutabilirsun 
(1,391 puan) tarafından
Bende öyle düşündüm tamm canım
0 oy
tarafından
Benimde 15 martta 1 yaşına girdi ben tutucam ek gıda alıyor zaten hicbiseyde olmaz 
0 oy
(1,824 puan) tarafından
20 aylık emiyor artı 8 aylık hamileyim tutabildiğim kadar turacam nasipse. Sizinki daha kolay sıvı ağırlıklı beslenirseniz sorun yaşamazsınız sahurda bol su için 
0 oy
(7,266 puan) tarafından
1 yaş bile değildi ben tutmuştum ve o zaman adet te olmuyordum emzirdigim için tam tutmuştum zaten kocaman oldular yemek te yiyorlar çorba muhallebi filan verirsin 
0 oy
tarafından
Benimde geçen yıl 1 yaşındaydı tuttum çok şükür bir sorun olmadı hem emziriyordum da 
0 oy
tarafından
Tabi ki tutacağım. Bebeğim ek gıda alıyor çünkü 

Sağlıkla alakalı bir sıkıntı yok ise kesinlikle tutulmalı.

Bazıları ne yazık ki orucun ehemmiyetinin farkında değil.

Oruç sadece aç kalmak değil çıkarılacak dersler ve alınacak sevaplar düşünülmeli
0 oy
(7,744 puan) tarafından
Büyük artık ya ben 3 çocuğum da da emzirdim kızlarımda 8 aylığa denk geldi geçen sene oğlum da 6 aylıkken tuttum bu sene oğlum 18 aylık tutacam inşallah 
0 oy
(187 puan) tarafından
Benim bir yaşında canım İnanki mememle yapışık gece gündüz ek gıda almıyor gelişimi çok geride dün hastaneye götürdüm mama yazdılar vericem ona rağmen bile oruçlarımi kesinlikle ihmal etmicem 
0 oy
(1,054 puan) tarafından
1 yaşındaki çocuğa ne olablr ki hem ek gıda da alıyo 

Bu da soru mu 

Tabi ki de tutman lazm

İlgili sorular

0 oy
30 cevap 319 göst.
19 Mart 2023 Diğer kategorisinde Yasmengungor (1,218 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 205 göst.
9 Nisan 2021 Diğer kategorisinde Meryemustafa (671 puan) tarafından soruldu